wmaraci reklam
lidertakipci

Web geliştirmeye yeni başladım

8 Mesajlar 905 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cc1 cc1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bir şirkette sorumlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 9 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar ben lise mezunuyum üniversitede yazılım bölümü istedim ancak tutturamadım bende kendimi dışarıdan geliştirmeye karar verdim udemy den web geliştirmeyle alakalı kurslar satın aldım bunun yanında aldığım kitaplar ve internet üzerinden yaptığım araştırmalar ile kendimi geliştirmeye çalışıyorum ancak yeterli olacak mı olmayacak mı bilmiyorum yani yazılım için illede üniversite okumak gerekir mi bu yollar ile bu konuda bir yerlere gelemez miyim tecrübelerinizi ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

wmaraci
reklam

WebAsmek WebAsmek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web / SEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 46 / 46
  • Ticaret 9, (%100)
HTML ve CSS Yanına Birde JS ekleyip bu üç dili yalayıp yut. Bir anda kitabın ortasına dalmana gerek yok öyle bir yaklaşım gösterirsen zaten sıkılırsın.
cc1

kişi bu mesajı beğendi.

Web Asmek - Creative Web Studio

furkancetin26 furkancetin26 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Aynı şekilde bende lise mezunuyum, lisede bilgisayar programcılığı okudum.Sadece yazılım bilerek bi yerlere varmak zor.Kendi işini kurarsın anca,ama sermayen olmadan nereye kadar gidebilirsin bilmiyorum.Elinde mezun belgen ve bilgin ile daha iyi yerlerde daha iyi paralar kazanabilirsin.Çünkü birini işe alırken lise mezunu mu tercih ederler iyi bir üniversitede okumuş birini mi ?
cc1

kişi bu mesajı beğendi.

www.oyungundemi.com

Hatar Hatar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek özel sektör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 34 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
benim tavsiyem önce wordpress, blogger temalarını kurcala editle kabaca öğren sonra kitapdan teknik bilgileri öğren.
cc1

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

RedFoX RedFoX WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad L** İ**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 29 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Html Css bunları öğrendiğin zaman gerisi çorap söküğü gibi gelir. Web işinin temeli html ve css.. yeni başladığım günler aklıma geldi :) Eskiden (2000 li yıllar) farklı çözünürlükte cihazlar çok olmadığı için standart 1024 px genişlikte web sayfaları hazırlardık. Mobiller wap olarak hazırlanırdı. Şimdi farklı çözünürlükler için css nin yanına Responsive ve Bottstrap öğrenebilirsin. İnternetten hazır html templateler indirip kurcalayabilirsin. Hatar arkadaşımızın da dediği gibi Wordpress temaları da bildiğin html, diğer sistemlerde kafan karışabilir. Temada içerik göstermek istediğin alanları wordpress tema kodları diye aratarak bulabilirsin.
cc1

kişi bu mesajı beğendi.

mudurnugundem.com

cc1 cc1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bir şirkette sorumlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 9 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Html ve css'i konu olarak bitirmiş durumdayım bundan sonra yol haritam nası olmalı daha fazla uygulama yapıp pekiştirmeli miyim yoksa javascript öğrenmeye başlamalı mıyım?

AdoraDesign AdoraDesign Profesyonel Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Ajansı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 223 / 229
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam sana tek önerim mobile yönelmen olur ios android udemy üzerinden çok iyi kurslar var
cc1

kişi bu mesajı beğendi.

Blogfinans.com Türkiye'nin ilk Yapay Zeka Finans Bloğu

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Eğer çalışmana rağmen yazılım tutturamadıysan yol yakınken bu sevdadan vazgeç derim ha çalışmadım kazanamadım diyorsan yazılım alanında normal bir üniversite öğrencisinden 2 3 kat daha fazla çalışıp öne geçeceksin. Projeler üreteceksin bol bol kod yazacaksın. İngilizce ögreneceksin dünya vatandaşı olup tecrübe edineceksin. Dunya kaynaklarına ulasacaksın

Sahsen ben yazılım bölümünü bile tutturamayan birinin iyi bir yazılımcı olacağına inanmıyorum. Eğitim sistemi berbat vs.. vs.. fakat o sınavlarda 50kya 30kya ortalama zekaya sahip her insan girebilir bana kalırsa. Türkçe sosyal cocukluktan beri gördüğün şeyler bir matematik bir fen yapacaksın hepsi bu. Matematik yapamayan insan yazılımda ilerlemeyez bu da var. Bana kalırsa kesinlikle üni tuttur hem de iyi bir yer tuttur daha sonra yurtdışı burs kovala. Bu şekilde yahooya Microsoft'a mühendis olan Türkler var.

Sonra kendi şirketini mi kurarsın Startuplar mı yaparsın bireysel projelere mi el atarsın kendi bileceğin iş.
serdar01 cc1

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al