wmaraci reklam
lidertakipci

Yıllardır düşündüğümüz hosting işine girmeli miyim? [Eski Radore Çalışanı]

30 Mesajlar 2.692 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)
Herkese merhaba arkadaşlar,

Sizlerin sesine güvendiğimiz için konuyu direk olarak sizlere açarak fikir ve önerilerinizi almak istedik, sanıyorum biraz uzun bir yazı oldu, ancak fikirleriniz bizler için çok değerli.

Öncelikle kısaca kendimizi tanıtmak istiyorum; Ben Baran ve arkadaşım Canberk Bahçeşehir Üniversitesi'nde öğrencilik hayatına devam girişimci ruhlu gençleriz. Birlikte şu anda Dijitolog'a içerik üretmeye devam ediyoruz, ben de bir yandan BBC Türkçe'de Freelance olarak dijital kültür konusunda içerik üretmekteyim.

Sizlerin de çok vaktini almadan hızlıca konuya girmem icap ederse, ilk olarak kendi serüvenime değinmek istiyorum; hosting işine 15 yaşındayken başladım, kiraladığım bir sunucu ve aldığım bir domain ve hosting satış paneliyle forumlar üzerinden hosting satarken yaşım itibariyle vergi konularında ve şirketleşme konusunda problem yaşayınca bu serüveni daha fazla sürdüremeyerek kapatmak durumunda kaldım. Ancak aklımda her zaman farklı ve kaliteli bir hosting hizmeti verme fikri vardı, lise sona gelince üniversite sınavına hazırlanırken Bahçeşehir Üniversitesi'nin ApplyBAU sistemini keşfederek projelerimle başvuruda bulundum ve tam burs alarak üniversiteye yerleştim, aynı şekilde Canberk'de ApplyBAU ile üniversiteye yerleşti (zaten arkadaşlığımız üniversitenin ilk yılında başladı) üniversiteye yerleşmemle birlikte aklımda olan fikirde ilerlemek üzere Radore Veri Merkezi'nden randevu alarak görüşmeye gittim, kendimi ve fikrimi izah ettim ve pazarlama yöneticisi ve ekiple tanışma fırsatı yakaladım. Bu olaydan bir yıl sonra Radore'de çalışmak ve deneyim elde etmek istediğimi fark ederek tekrar kendilerine ulaştım ve bu isteğimi dile getirdim, Radore'nin pazarlama yöneticisi Görkem Bey teklifimi kabul ederek bana bir iş teklifiyle döndü ve hala hayatta olan Radore StartUp Pack projesinin başına geçtim.
6 ay boyunca projeyi yürüterek Türkiye girişimcilik ekosistemindeki bir çok firmanın alt yapısını Radore'ye taşımayı başardım ve bir çok deneyim elde ettim, Radore'nin iç dinamikleri ve benim üniversitede hazırlığı geçme durumumdan dolayı işten ayrılmayı tercih ettim.

Bugünlerde bu konuya benim kadar ilgili olan Canberk ile birlikte her zaman aklımızda olan kendi hosting şirketimizi hayata geçirmeyi düşünmeye başladık, fakat piyasa ne durumda daha doğrusu müşterimiz nasıl bir hizmet istiyor, önerileri neler merak ettiğimiz için sizlere sormak istedik.

Peki Pazardaki Farkımız Ne Olacak?

Kullanıcımıza üç büyük fark sunacağız;

*Sade ve sonuç odaklı çalışan arayüz

Digitalocean arayüzünü bildiğinizi varsayarak anlatıyoruz; Digitalocean arayüzü gibi, hosting paketinizin bulunmasını istediğiniz lokasyonu, Windows mu Linux mu olduğunu ve paketini aşama aşama seçeceksiniz ardından, otomatik kurulum için Wordpress, MyBB gibi script seçimleri gelecek bunları seçebilir veya seçimsiz de devam ederek sadece hosting paketinize sahip olabilirsiniz, bir dakikalık bir seçim işleminin sonucunda ortalama 1 dakikada hosting paketiniz Cloud altyapıyla sizin için hazırlanmış olacak.

*Fiyat/Performans Dengesi

*Kaliteli Destek Hizmeti

Bu konuda görüş ve düşüncelerinizi paylaşırsanız seviniriz, Türkiye'de veri merkezi olarak Netinternet veya Radore yurtdışında ise Avrupa merkezli eğer çalışırsak OVH ile çalışmayı düşünüyoruz.

Bunun bizim de eklemeler yaptığımız bir tartışma konusu olmasını, sadece bizim açmayı düşündüğümüz şirkete yarar sağlaması değil, sektöre yarar sağlayacak bir konu olmasını ümit ediyoruz.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.
kohreg 3rdi91 Teyyare

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MeMo MeMo SEO Candır, MeMo Uzman :) Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster, Editör, SEO Uzmanı
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad T** M**
  • Mesajlar 2187
  • Beğeniler 1198 / 578
  • Ticaret 50, (%100)
Valla siz hayalinizde kurmuşsunuz herşeyi bizede onaylamak düşer bence :)
Bence güzel olur.
baranos

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)
Estağfurullah, güzel düşünceniz için teşekkür ederiz. Şimdilik sizlerin düşüncelerini bekleyen bir hayal, ilerleyen günlerde bir şirket ve sonrasında veri merkezindeki bir kaç sunucuya dönüşebilecek yeni bir hosting markası olabilir.

Önerileriniz, düşünceleriniz, yaşadıklarınız, talepleriniz çok değerli bizler için.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Proje güzel, Türkiyede henüz digitalocean gibi hizmet veren bir firma görmedim ben. Türk firmaların hepsi eski ve hazur sistemler ile çalışıyor vede para peşin kırmızı meşin diyorlar.

Eğer gerçekten digitalocean benzeri bir sistemin ve hizmetin oldukça tutabileceğini düşünüyorum.

Türkiyede gerçek bulut hizmeti veren çok az sayıda belki tahmini %2-3 civarı firma vardır.

Bulut hizmeti alıp birde çoğu işlemi temsilciler ile çözmek çok abes bir durum oluyor.

Bu nedenle tam otomasyon bir sistem ile kaliteli hizmet vermenizi unut ederek girişiminizin somutlaşmasını diliyorum. Başarılar.
baranos xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

isyerlerimcom isyerlerimcom İçerik Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 737
  • Beğeniler 254 / 253
  • Ticaret 27, (%100)
Kesinlikle hevesinizi kırmak istemem. Yazdıklarınızdan dahi, bu iş için ne kadar donanımlı bir arkadaş olduğunuz anlaşılıyor. Elbette, imkânları olanlar için bilgi donanımı olarak tam istenilen kabiliyet vardır.

Lakin, ülkemizin şu son 1 senelik durumuna bakacak olursak; birşeyler olacak ve henüz başındayız.

Böyle bir girişim için, maalesef sadece kabiliyet yetmeyecektir. Bana soracak olursanız ( ki zaten fikir almak için konu açmışsınız. ) , önünüzü görene kadar gelirinizi devam ettirecek işlere devam edin. Bir girişimin heyecanı ve iştahı , tamda böyle zamanlarda ne kadar benim gibi yorum yapanlar olduğunda, " görmezden getirecek" büyüde olacağından, size bunları yaşamış biri olarak söylemek istedim sadece.

Yinede tercihlerinizde başarılı olmanızı temenni ederim :) Bol şanslar.
Winman baranos mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

Hazır Makale ve İçerik Siparişi | MakaleyazNET

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)
İlgili davranışınız için teşekkür ediyoruz, biz bütün yorumlara açığız elbette, fakat gelirinizi devam ettirebilecek işler derken tam olarak tavsiyeniz nedir?

Şu anda böyle bir girişime girmememizi öneriyorsunuz sanırım, bildiğimiz ve başarılı olabileceğimizi düşünmüştük ancak ekonomik durumu biliyoruz zaten bunun için de buraya konu açmak fikirlerinizi almak istedik, ekonomik vaziyet hosting sektörünü kötü mü vurdu sizce?
isyerlerimcom

kişi bu mesajı beğendi.

Zebra Zebra Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Arama Motoru Optimizasyonu
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad U** Ü**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 0 / 29
  • Ticaret 3, (%100)
Eminimki biliyoruz ki insanların ( bizlerin) tek isteği sitenin düşmemesi, scriptin çalışması başka bir şey değil :)

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)
Elbette bunlar ''zaten olması gereken'' faktörler. Ancak eğer bir tek bu talep ediliyor olsaydı herkes Godaddy kullanırdı diye düşünüyorum.

Sade bir arayüz, hız veya fiyat gibi konular ilginizi çekmiyor mu?

SEODEM SEODEM SEO Destek Merkezi Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 271
  • Beğeniler 32 / 44
  • Ticaret 8, (%100)
kardeşim sağlam bir alt yapıyıyla gelirsen neden olmasın, işi bilen birisin, ben şahsi fikrim en önemli konu müşteriniz olsun bıkmadan usanmadan kullanıcılarınıza destek konusunda mütavazi olun şuan türkiyede destek konusunda gerçekten iyi olan hosting firması malesef az

inşallah başarılı olursunuz bizde bütün hosting hesağlarımızı size taşırız :)
baranos

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)
İnanın en iddialı olduğumuz iki konu var;

[*]Koşulsuz müşteri odaklı destek. ( Müşteri ne söylerse veya talep ederse etsin, en uç noktada elimizdeki imkanlarla profesyonel müşteri desteği. )

[*]Sade ve hızlı arayüz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al