wmaraci reklam

TBM 944$ - Aranma Hacmi Düşük | Sizce Denemeye Değer mi?

16 Mesajlar 1.338 Okunma
wmaraci reklam

Ygadam Ygadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Market görevlisi
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 16 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba! Aranızda yeniyim, bir şeyi çok merak ettiğim için kayıt oldum ve sonra buna benzer bir konu daha olduğunu gördüm. Bende tatmin olmak için yeni konu açayım dedim.. Az çok anladığım şeyler var bu işlerde ama yinede tecrübesizlik ve deneyimsizlik olduğu için korkuyorum yapmaya.. Bu yüzden konuyu biraz detaylı anlatacağım..

Güzel bir anahtar kelime buldum ve bunu domain ismi olarak kullanmayı planlıyorum..

Anahtar kelime : henüz satın almadığım için bahsetmiyeceğim..
Aranma Hacmi : Düşük
Ortalama Aylık Aranma Sayısı : 100 Bin
Sayfanın Üst Teklifi (Düşük) : 8$
Sayfanın Üst Teklifi (Yüksek) : 944$
Aylık Ne Kadar Reklam Alıyor : Bunu bilmiyorum arkadaşlar. Ama bence gayet iyi reklam alıyor..

*.com uzantısı satın alınmış ama kullanılmıyor, yani tekrar satışa sunulmuş.
*.net uzantısı boşta - domainadi.net olarak kullanmayı planlıyorum..

Bir de arkadaşlar tek bir makele yazarak yapmayı planlıyordum lakin domain olarak kullanmak istediğim anahtar kelime, genel bir hacme sahip.. Yani 2017 filmleri gibi değil de, filmler gibi geniş bir kapsamı bulunmakta..

Fakat bu bulduğum anahtar kelime ingilizce bir kelime, bunun gibi aylık 100 Bin ila 1 milyon ortalama Aranma Sayisi olan ve Aranma Hacmi Düşük olan 5 tane daha anahtar kelime elimde bulunmakta fakat bunlarda türkçe ve TBM = en fazla 5$

Şu an ne yapacağımı şaştım.. Bir kaç arkadaşım bodozlama dal dedi.. Küçük bir kısmı ise uzak dur dedi..

Yaptığım plan ise şu doğrultu da (tabi her şeyin bir zorluğu bulunmakta fakat ben yinede anlatmak istedim)

- Önce en az 3 yıllığına domain ve hosting satın almak.
- Daha sonra Udemy üzerinden satilan ingilizce eğitim seti ile beraber, seo dersleri ve wordpress dersleri satın almak..
- Bütün bu eğitimler bittiğinde ise kullanışlı bir wordpress teması satın alıp artık makale yazmaya başlamak.

Yani kısaca böyle bir yol izlemeyi planlıyorum.. Siz ne diyorsun? Uzak durmalimiyim? Yoksa denemekte fayda var mı?

Cevap veren arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler.. Allah şimdiden razı olsun..

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
google kimseye 1 tlden fazla tbm vermez, onlar reklamveren tarafı tbmleri, alacağın en fazla 3-5 tl, bu işi böyle lanse edenler daha çok site satanlar, domain satanlar. isterse bin dolar tbm olsun kazanacağın 0 tl. denemesi bedava.

egitimm egitimm Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 15 / 41
  • Ticaret 7, (%86)
Korkanın çocuğu olmazmış kardeşim denemekten tecrübe etmekten güzel şey yok inan bana, bu olmazsa başkası olur sen yeter ki başla gerisi gelir, başlamassan ne bir adım geri ne bir adım ileri gidersin

• Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 16 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
@nigne2011 anladım kardeşim, o halde bana verebileceğin bir tavsiye var mı? Yani bir çok kişi tbm değerine bak dediği için böyle bir yol izledim. Sence seo olması açısından ortalama aylık Aranma sayısına mı öncelik vermeliyim..

wmaraci

• Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 16 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

egitimm adlı üyeden alıntı

Korkanın çocuğu olmazmış kardeşim denemekten tecrübe etmekten güzel şey yok inan bana, bu olmazsa başkası olur sen yeter ki başla gerisi gelir, başlamassan ne bir adım geri ne bir adım ileri gidersin

Eyvallah kardeşim, tavsiyeni dinliycem :)

alihanozan1 alihanozan1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 98 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
spy-fu dan reklam veren sayısına bak derim

sdemirtas sdemirtas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 3 / 33
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam benden sana tavsiye makaleleri illa kendin yazacaksan domain ve hosting satın almadan dediğin eğitimleri al ve kendini geliştir. Tbm olayına gelecek olursak, niche sitelerden kazanç sağlayan biri olarak söylüyorum. Hiç bir zaman 944 dolar tbm alamazsın. Sen Google Ads üzerinden bakmışsın, zaten gördüklerin tbm değil. Reklam verenlerin ödedikleri ücret. Bende en başlarda çok heyecan yapıp tbm 200-300 dolar tbm gösteren domainlere yatırım yaptım. Sitelerden kazanç sağladım fakat hiç bir zaman tbm bu şekilde olmadı.

videowebtv.com

cleiner cleiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek gayrimenkul Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 182
  • Beğeniler 15 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

nigne2011 adlı üyeden alıntı

google kimseye 1 tlden fazla tbm vermez, onlar reklamveren tarafı tbmleri, alacağın en fazla 3-5 tl, bu işi böyle lanse edenler daha çok site satanlar, domain satanlar. isterse bin dolar tbm olsun kazanacağın 0 tl. denemesi bedava.

bir tıka 150 lira alanı gördüm.
benim ise en fazla 24TL Tek tık ile...

• Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 16 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

sdemirtas adlı üyeden alıntı

Hocam benden sana tavsiye makaleleri illa kendin yazacaksan domain ve hosting satın almadan dediğin eğitimleri al ve kendini geliştir. Tbm olayına gelecek olursak, niche sitelerden kazanç sağlayan biri olarak söylüyorum. Hiç bir zaman 944 dolar tbm alamazsın. Sen Google Ads üzerinden bakmışsın, zaten gördüklerin tbm değil. Reklam verenlerin ödedikleri ücret. Bende en başlarda çok heyecan yapıp tbm 200-300 dolar tbm gösteren domainlere yatırım yaptım. Sitelerden kazanç sağladım fakat hiç bir zaman tbm bu şekilde olmadı.

Cevabın için çok teşekkür ederim. Dedim ya acemilik, tecrübesizlik vs var diye.. Peki ya tbm nereden bakılıyor? Ben adwords' den bakılıyor diye biliyordum.. Bu arada Çok sağol, bu gün bir yanlışımı daha fark ettim 😂

• Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 16 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

alihanozan1 adlı üyeden alıntı

spy-fu dan reklam veren sayısına bak derim

Teşekkür ederim, bakarım birazdan :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al