wmaraci reklam

Google Plus Detaylı İnceleme + Davetiye

8 Mesajlar 1.507 Okunma
smmexpress

Berker09 Berker09 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
"Gerçek hayattaki paylaşım, web için yeniden düşünüldü" sloganıyla 28 Haziran'da Google Plus resmen duyuruldu. Google+ şu anda sadece belirli bir kullanıcı kitlesiyle aktif. Hemen buradan g-mail'iniz ile davetiye sistemine adınızı yazdırabilir ve davetiyeninizin gelmesini bekleyebilirsiniz. Fakat bu süre biraz uzun olabilir, başvurular yoğunluk nedeniyle henüz kabul edilmiyor .. Telaşlanmanıza gerek yok sizler için bir sonraki yazımda isteyen herkese kendi profilimden davetiye göndereceğim.

Şimdi Google + Projesi yani Google Plus'u inceleme zamanı ..

http://youtu.be/xwnJ5Bl4kLI

Hoş Geldiniz Sayfası :

Anasayfa :

Profil Sayfası :

Çevreler ( Circles ) :

Google+ kişileri kitleler halinde gruplandırmaya olanak sağlıyor. Yeni çevreler oluşturabilir, oluşturduğunuz çevreye yeni kişiler ekleyebilirsiniz. Bu çevreleri oluşturmaya ne gerek var dediğinizi duyar gibiyim. Bir iletiyi istediğiniz bir çevreye özel olarak paylaşabiliyorsunuz (diğer çevreler görmüyor) sanırım bu da çevrelerin Google+'ta olma amacı.

http://youtu.be/BeMZP-oyOII

Konular ( Sparks ) :

Google+'da kendinizi tanımlayabilir, Google'nın çok geniş arama motoru sayesinde ilgilendiğiniz konular hakkında resim, video, haber vb. paylaşımlara bir tıklama ile erişebilirsiniz.

http://youtu.be/MRkAdTflltc

Video Sohbet ( Hangouts ) :

Google+ gerçekten çok iyi bir noktayı yakaladı. İsterseniz tek bir arkadaşınızla, isterseniz belirli bir çevrenizle ya da isterseniz tüm arkadaşlarınızla birden aynı anda görüntülü sohbet imkanına sahipsiniz. Bugüne kadar sosyal ağlarda benzeri olmayan bu uygulama Google Plus'u ayrıcalıklı kılan en büyük özelliklerinden birisi. Buyrun videoya bir göz atın ve merakınızı giderin.

http://youtu.be/Tku1vJeuzH4

Mobil :

Bu devirde herkesin cebinde kişisel cep telefonu var. Google, mobil dünyanın çok geniş ve etkili olduğunu bildiğinden dolayı sosyal ağına bu konuda gereken ilgiyi göstermiş. Google Plus eksiksiz olarak mobil arayüze aktarılmış. Google+ Mobil, sade ve kullanışlı arayüzü ile kullanıcılarının Google Plus'a bağlı kalmalarını sağlıyor.

Google Plus Mobil'de en önemli 2 özelliği tanıtmak istiyorum.

1 - Grup Sohbet (Huddle)
2 - Anında Yükleme (Instant Upload)

1 - Grup Sohbet ( Huddle ) :

Benim için çok önemli olacak bir özellik diyebilirim. Nedir, ne işe yarar ? Grup Sohbet ( Huddle ) olarak adlandırılan bu özellik cep telefonumuz ile Google+ üzerinden arkadaşlarımızla toplu mesajlaşmaya işlevine yarıyor. Grupça bir yere gidilcek veya grupça bir karar alıncak diyelim. Google Plusü Grup Sohbet ( Huddle ) özelliği ile bize bu imkanı sağlıyor. Diğer sosyal ağlardan Google Plus'u farklı kılacak büyük özelliklerden birisi de Grup Sohbet ( Huddle ) olacak gibime geliyor.

http://youtu.be/iA22daAstNg

2 - Anında Yükleme ( Instant Upload ) :

Telefonumuzla fotoğraflar videolar çekiyoruz. Bu çektiklerimizi paylaşmak istiyoruz ve sosyal ağlara yöneliyoruz .. Ama bu yükleme işlemi bizi çok yoruyor ve sıkıyor. Google Plus bunların önüne geçecek harika bir fikirle karşımızda. Google Plus çektiğimiz fotoğraf ve videoları ekstra bir şey yapmaya gerek kalmadan iznimize bağlı olarak servise yüklüyor ve paylaşıma hazır hale getiriyor. Bizede paylaşmak istediklerimizi seçip okeylemek kalıyor. Gerçekten çok iyi bir düşünce.

http://youtu.be/6y_xKVSRAy8

Google diğer sosyal ağ girişimlerindeki başarısızlıklarından ders çıkarmış olacak ki Google + Projesini temkinli bir şekilde kullanıcılara sundu. Kim ne derse desin ben Google'dan yanayım, Google Plus gerçekten başarılı olabilir. Bunu söylemek için biraz erken sanırım. En iyisi bekleyip görmek, tabi bu sırada Google Plus'u kullanmaya devam..

Google Plus davetiyesi için tıklayınız veya konu altından g-mail'inizi yazınız.

Google Plus ilk gözlemlerime göre gayet başarılı diyebilirim. Özellikle sadece ve kullanışlı olması beni cezbediyor. Facebook'tan sıkılmaya mı başlamıştınız ? İşte size bulunmaz fırsat Google Plus !

Blog'umu ilk makalem olacak Google Plus'la açıyorum hadi hayırlısı ..

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Aslında şöyle bir konu var, davetiye içinse şöyle.

• Üyelik 23.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Aslında şöyle bir konu var, davetiye içinse şöyle.

Makale özgün yani bana aittir. Diğerlerinden farkı da bu oluyor. :cool:

• Üyelik 23.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Güncelleme : Yoğunluktan dolayı üyelik alımları zaman zaman durdurulup tekrar açılıyor. Davetiye isteyenleri listeye ekliyorum, davetiye sistemi açık olduğunda davetiyeniz mail olarak geliyor.

Güncelleme 2 : Arkadaşlar davetler gece 04.00 ile 05.00 arasında hesaplara gönderiliyor.

wmaraci
wmaraci

Sagaris Sagaris WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster, Coder
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
Video sohbet olayını yeni gördüm. Facebook'ta buna karşılık verir heralde.

micromillian micromillian WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 43 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Çok güzelmiş. Düşündüğümden daha iyi.

isodmin isodmin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Waiter / Writer / Webmaster
  • Konum Suudi Arabistan
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 223 / 159
  • Ticaret 4, (%100)
Alım bir anlıkta olsa, fark eden arkadaşlar lütfen bildirsin. Her seferinde kaçırıyorum...

• Üyelik 23.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Sagaris adlı üyeden alıntı

Video sohbet olayını yeni gördüm. Facebook'ta buna karşılık verir heralde.

Aynı şekilde karşılık verirse büyük taklitçilik olur bence bunu yapmazlar.

Ertekino adlı üyeden alıntı

Çok güzelmiş. Düşündüğümden daha iyi.

Bencede.

isoNehir adlı üyeden alıntı

Alım bir anlıkta olsa, fark eden arkadaşlar lütfen bildirsin. Her seferinde kaçırıyorum...

Günün farklı saatlerinde aynı bağlantı üzerinden tekrar tekrar deneyin hocam özellikle akşam saatleri.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al