wmaraci reklam
lidertakipci

2,5 Aylık Başarı | Ayda 100.000+ Organik Trafik

61 Mesajlar 6.148 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
mrtrclb

Teşekkür ederim hocam.

1) Geliştirme aşamasında günümün neredeyse tamamını ayırıyordum hocam. Günüm sadece websitemdi ancak siteyi açıp makaleleri eklemeye başladıktan sonra sadece günde 1,5-2 saat makale yazıyor, gün sonunda da 1 saat kadar hacklink, saldırı vb. kontrolü yapıp yedek alıyordum.

2) Evet hocam 3 ay boyunca siteyi açmadım sadece geliştirdim. Tasarım olarak, sitede kullanacağım eklentileri ve makale içi SEO düzenlemelerini yaptım.

3) En az 1.000 kelime.

4) Makale yazmak dışında hiçbir SEO çalışmam olmadı hocam. Şöyle söyleyeyim sosyal medya hesapları açıp orada bile paylaşmadım. Zaten verilerde de gördüğünüz gibi ziyaretçilerin %97'si organik aramalardan geldi.

5) Satmayı düşünmüyorum hocam çünkü paylaştığım içeriklerin ve hazırladığım yeni içeriklerin aranma hacimlerin günlük 25-30k hit getirebilecek potansiyelde. Bu kadar emek verdiğim bir proje bana zaten "şuan" satmayı istediğim fiyatı kazandıracaktır.

gakgos

Hocam makaleleriniz kaç kelime ve başlıkların aranma hacimlerini kontrol ediyor musunuz?

Mad

Şuana kadar 61 içerik oldu hocam neredeyse her gün 1 tane paylaşmaya özen gösteriyorum. Arada bir kaçırdığım oldu siteyi kapatıp tema değiştirdim ama bunun dışında her gün 1 tane paylaşıyorum. Adsense aldığımda 20 kadar içeriğim vardır yanlış hatırlamıyorsam ve o günden sonra patlama oldu.

aries

61 makale vardı hocam.
Mad

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

gakgos gakgos Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)
makaleler genelde 350 kelime üzerinde ve hepsinin içerisinde genel olarak anahtar kelimeler sürekli geçiyor. İlk sayfada bile çıkmıyor makaleler

• Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
gakgos

Hocam öncelikle aranma hacmi yüksek kelimelerde 350+ kelimelik makalelerde ilk sayfada değil ilk 100'de bile çıkmanız çok zor. Benim yazdığım ve aylık aranma hacmi 65k olan bir başlık vardı. 1000+ kelime olmasına rağmen ilk 100'e 1,5 ay sonunda girdi. Size tavsiyem öncelikle Google anahtar kelime planlayıcıdan anahtar kelimenin aranma hacmini kontrol edin. Ortalama 5k-50k arası başlıklarda en az 1.000+ kelimelik ÖZGÜN makale yazarak, anahtar kelimelerinizi orantılı geçirip paylaşın. Kısa sürede sonucu göreceksiniz. Google, aynı başlıkta yazılmış makalelerin zenginliğine önem veriyor. Örneğin:

Siz bir başlık için 350 kelimelik yazı yazdığınızda aynı başlık için bir başka site 1.000+ kelime yazdıysa ve semantik kurallara uygun yazdıysa yani içeriği zenginse sizin önünüze taşıyor.

Tabi bunlar dışında backlink, tanıtım yazısı gibi yöntemlerle de ilk sıralara yükselebilirsiniz ancak tavsiye etmiyorum. Nedeni ise örneğin backlink alarak bir anahtar kelimede ilk sıraya yükseldiğinizi varsayalım.

Ziyaretçi giriyor, 350 kelimelik yazınızda 30 saniye duruyor ve çıkıyor. Sizin altınızda bulunan 1.000 kelimelik bir yazıya giriyor ve zengin diğer başlıklara bakıp 1-2 dakika durup çıkıyor. Bu durumda Google, o yazıyı sizinkinden daha verimli ve zengin bulup yine sizin üstünüze taşıyor.

SametTEKE SametTEKE WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1524
  • Beğeniler 894 / 646
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba hocam öncelikle başarı ve azminizden dolayı sizi tebrik ediyorum. Ancak kazanç çok düşük geldi bana. Ben Türkçe sitemde günlük 200 hitle 10-15 TL kazanıyorum tabi sektör de önemli ama bir optimizasyon çalışması yapmanızı öneririm.
Lions

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
SametTEKE Hocam Adsense'de düşük tıklamalı reklam ağlarının çoğunu engelleyip, reklamları kullanıcı deneyimine uygun yerleştirdim ancak TMB'ler çok düşük neden bilmiyorum. Belkide dediğiniz gibi sektörel bir durumdur.
SametTEKE

kişi bu mesajı beğendi.

gakgos gakgos Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)

Lions adlı üyeden alıntı

gakgos

Hocam öncelikle aranma hacmi yüksek kelimelerde 350+ kelimelik makalelerde ilk sayfada değil ilk 100'de bile çıkmanız çok zor. Benim yazdığım ve aylık aranma hacmi 65k olan bir başlık vardı. 1000+ kelime olmasına rağmen ilk 100'e 1,5 ay sonunda girdi. Size tavsiyem öncelikle Google anahtar kelime planlayıcıdan anahtar kelimenin aranma hacmini kontrol edin. Ortalama 5k-50k arası başlıklarda en az 1.000+ kelimelik ÖZGÜN makale yazarak, anahtar kelimelerinizi orantılı geçirip paylaşın. Kısa sürede sonucu göreceksiniz. Google, aynı başlıkta yazılmış makalelerin zenginliğine önem veriyor. Örneğin:

Siz bir başlık için 350 kelimelik yazı yazdığınızda aynı başlık için bir başka site 1.000+ kelime yazdıysa ve semantik kurallara uygun yazdıysa yani içeriği zenginse sizin önünüze taşıyor.

Tabi bunlar dışında backlink, tanıtım yazısı gibi yöntemlerle de ilk sıralara yükselebilirsiniz ancak tavsiye etmiyorum. Nedeni ise örneğin backlink alarak bir anahtar kelimede ilk sıraya yükseldiğinizi varsayalım.

Ziyaretçi giriyor, 350 kelimelik yazınızda 30 saniye duruyor ve çıkıyor. Sizin altınızda bulunan 1.000 kelimelik bir yazıya giriyor ve zengin diğer başlıklara bakıp 1-2 dakika durup çıkıyor. Bu durumda Google, o yazıyı sizinkinden daha verimli ve zengin bulup yine sizin üstünüze taşıyor.

Teşekkürler hocam vermiş olduğunuz bilgi için... Bundan sonra makaleleri sizin dediğiniz şekilde yazmaya başlarım umarım faydalı olur
Lions

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
gakgos

Başarılar dilerim hocam. Takıldığınız noktalarda yazmaktan çekinmeyin.

İyi çalışmalar

ancalimoon ancalimoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SSO
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle başarılarınızın devamını diliyorum hocam, Sizin gibi bir insandan tavsiyeler, öneriler ve izlenmesi gereken yollar hakkında bilgi almak isterdim açıkçası :)
Lions

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
ancalimoon

Teşekkür ederim hocam, estağfurullah elbette elimden geldiğince yardımcı olurum.

hRSor hRSor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 654 / 134
  • Ticaret 5, (%100)
Tebrik ederim. Gayet güzel yükseliş. Günde 2 lira 5 lira değil, çok çok daha fazla kazanmanız dileği ile. Başarılar.
Lions

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al