wmaraci reklam
lidertakipci

Forum siteleri çoğalıyor

36 Mesajlar 2.843 Okunma
wmaraci reklam

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

isyerlerimcom adlı üyeden alıntı

Bence sebebi, en çok kullanıcı etkileşiminin olduğu mecralardan biri oluşu. Google'ın en çok sevdiği şey biliyorsunuz ki değişik içerikler için kullanıcılarının etkileşimidir.

Bence tercih sebebi bu olsa gerek.

forum sitesinin bence en büyük özelliği kullanıcıyı elinde tutması. normal bir sürede ortalama oturum süresi max 2 dk iken forumlarda bu iş böyle değil açıkcası. google da bu durumu seviyor açıkcası. Ama bunu yapmak içinde ya sağlam bir bütçeniz olacak tanınmak için ya da sağlam bir ekip.
isyerlerimcom batuhan78kk

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
reklam

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)
Ben genel forum sistemimi 2013 yilinda degistirdim.Webmaster forumuna yoneldim.2001den o yila kadar onlarca mod arkadas gelip 2 ay sonra forum sitesi acti.Belki 50 nin uzerindedir bu sayi.Bunu zamaninda ben de dedim birlesip yapilmali diye.Biz ilk acarken ortaklarla anlasma yapmistik.Teknik islee benim konular senin yonetici alma cikarma baskasinin.Foeum bolumleri baskasinin falan gunde 300 online uyeye cikiyorduk.Sonra tabii bir cogu evlendi simdi ortaokula giden cocuklari var dagildik.Biraz da sabirda yok simdi.Herkes root olmak istiyor.Iki de bir tema bu tema olmaz bu sistem.olmaz.Ozellikle siteye gelen mybb hapalim.diyor bunu soylyenlerde yaslari ufak arkadaslar.1-0 yenik basliyor.zaten.Hemen acayim hemen kazanayim.15 sene once biz hic kazanc dusunmuyorduk.Simdi hala sitemiz devam etmekte ve birakmayi dusunmuyorum.Eger beraber calismak isteyen arkadaslar varsa konusa da biliriz
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
Donanımhaberin hiç unutmam 3 yada 4 yıl önce bir lafı vardı. Biz Google takip etmiyoruz o bizi takip ediyor. Yani adamlar Google güncellemelerini zerre kadar umursamıyordu.

Ama bu açıklamadan 1.5 yıl sonra felan site her anlamıyla Google güncellemelerine ayak uydurmaya başladı.
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

MawiLarqWD MawiLarqWD webailesi.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 5 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
Şahsen forumum var genel bir forum değil bir oyun üzerine şuanda kendi çapımızda büyüyoruz olarak görüyoruz ancak genel bi forum olsa tutarmıydı meçhul .

wmaraci
wmaraci

gakgos gakgos Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)
Forum eskiden çok tutuyordu ancak şimdi forum bitti. Şöyle bitti eğer genel bir forumsa yavaş yavaş biter ancak şu anda sadece tek konu üzerinde bir forum açılıp ekip olarak yönetilirse o zaman tutar. Ancak genel forum bitti artık :)

plex plex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 236
  • Beğeniler 29 / 39
  • Ticaret 10, (%100)
Genel forumda tutar şuan ancak bir anda büyük bir kitleyi foruma çekmek sürekli güncel olmasını sağlamak falan çok zor iş yani bildiğin pr falan yapmak lazım.

AlicanGun AlicanGun Çalış, Sabret, Kazan. Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Fabrika İşçisi
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 11 / 28
  • Ticaret 2, (%50)
yeni forum açmayı düşünen yada hali hazırdaki forumuna ekip arkadaşı arayan arkadaşlar pm atabilir mi ?

ForuMaster ForuMaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 152 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Sigara içmek sağlığa zararlı, ama içene sorsan çoğu tınlamaz, bile bile bu bana haz veriyor, dertlerimi alıyor, efkar dağıtıyor vs. der. Üstelik bunun için cebinden çıkan paraya da acımaz. Sağlığı cabası yani.

Gerçek forum severler de böyledir - Bir kaç aya ya da seneye pes edenler hariç - onlar zaten gerçek forum sever olamamışlardır. Nitekim bir üst paragrafta bahsettiğim örnekteki gibi forum kolik olup, bunu bir hobi, rahatlama olarak görenler için bir şey değişmemiştir, değişmeyecektir de. Haz veriyorsa bedeli de olacak elbet, en azından sağlık sıkıntısı yok. Az olsun öz olsun, üye olmasın misafir olsun, sırf örümcek olsun açık kalsın, baktıkça nemalanayim diyenler için forumlar bir tanedir, bir tane olmaya devam edecektir. Hani taraftar sözleri içinde geçenler gibi "biricik sevgilim..."

Sigara gibi kötü bir örnekle konuya dalıp kötü örnek olmamayı umar, bahsettiğim tarzda forumculara saygılarımı iletir, gidecekleri yolda başarılar dilerim.
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Forum sitelerinin bitmesinin nedeni bence maddi
Şimdi 100tl ver blog kazan bir iki yazı yaz haftada yıl sonu mutlaka o parayı kazanırsınız
Foruma konu açmak yazı girmek ücretsiz bunun yerine makale yazarlığı yap para kazan
Burada bile kaç kişi ücretsiz foruma KONU açıp makale yazıyor?

https://www.ozgurblog.net/

ForuMaster ForuMaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 152 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Bu işi para kazanmak için yapanları (yok Google reklamları vs.) da yukarıdaki sözlerimin dışında tutuyorum. Benim bahsettiğim elemanlar SEO ya, ona buna para gömecegine, gider paşalar gibi vbulletin lisansı alır (hastasıyız dedeee...) ne para gelsin, ne hit; gelirse başım üstüne, gelmezse Kasımpaşa, diyenlerdir. Allah mutluluklarını daim etsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al