freelance iş ilanları

Üç kuruşun hesabını yapanlara sesleniyorum!

57 Mesajlar 6.154 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

HuseyinALHAS HuseyinALHAS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Paramedik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 91 / 168
  • Ticaret 50, (%100)

ozkan06 adlı üyeden alıntı

Hiç de öyle değil adam şirket kurmuş ve reklamındaki ilk cümleyi kopyalayıp atıyorum:

"Hocam Bizim Ufak Bir Problemimiz Var" : 250 TL

Fiyat Listesi :

"Hocam Bizim Ufak Bir Problemimiz Var" : 250 TL

Danışmanlık Saat Ücreti : 500 TL
Site Optimizasyon Ücreti : 500 TL
Sunucu Optimizasyon Ücreti : 1000 TL
:D

wmaraci
reklam

ozkan06 ozkan06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 81 / 139
  • Ticaret 1, (%100)

samwinchester adlı üyeden alıntı

Artık bilgi satılıyor. Oldukça normal bir durum. Ufak tefek bir sorununuz olabilir ama kişi onu öğrenmek için 4 5 senesini vermiştir ve ekmek kapısını bedavaya satmak zor gelir ki haklıdır.

Bu arada müşterilerime kurulacak 40-50 kadar host vs. var. Vatan millet hatrına yapar mısınız rica etsem?

takip et vatan millet hayrına nasıl host kurulur video çekip koyacağım. Bu zaten benim planımda. nasıl nameserver kurulur, nasıl sunucu yönetilir, nasıl port açılır vs. vs. hepsi olacak. Ha bu arada şu kapağı sana yapmak istiyorum Ben sapına kadar Türk'üm ve Türkiye sevdalısıyım ancak bu bilgileri bir Türkten değil de bir Portekizliden, bir Malezyalıdan öğrendiğimi bildirmek isterim. Çünkü onlar daha paylaşımcı. biz bilgi paylaşmadığımız ve senin gibiler olduğu sürece çağ dışı kalmaya devam edeceğiz
ersingo Yakut esmer38

kişi bu mesajı beğendi.

iyikalp.com | editör

HasanSorumli HasanSorumli Finali Zaten Biliyoruz, Senaryo Hoşumuza Gidiyor. Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Uluslararası Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 1151
  • Beğeniler 127 / 327
  • Ticaret 7, (%100)

samwinchester adlı üyeden alıntı

Artık bilgi satılıyor. Oldukça normal bir durum. Ufak tefek bir sorununuz olabilir ama kişi onu öğrenmek için 4 5 senesini vermiştir ve ekmek kapısını bedavaya satmak zor gelir ki haklıdır.

Bu arada müşterilerime kurulacak 40-50 kadar host vs. var. Vatan millet hatrına yapar mısınız rica etsem?

hayrına website kur demiyor kimse insanlar bir sorunu olduğunda kimse cevap vermiyor buna tepkili :)

Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski

samwinchester samwinchester Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 33 / 85
  • Ticaret 26, (%100)

ozkan06 adlı üyeden alıntı

takip et vatan millet hayrına nasıl host kurulur video çekip koyacağım. Bu zaten benim planımda. nasıl nameserver kurulur, nasıl yönetilir, nasıl port açılır vs. vs. hepsi olacak. Ha bu arada şu kapağı sana yapmak istiyorum Ben sapına kadar Türk'üm ve Türkiye sevdalısıyım ancak bu bilgileri bir Türkten değil de bir Portekizliden, bir Malezyalıdan öğrendiğimi bildirmek isterim

o halde ekmek kapısı olarak gördüğünüz bu foruma destek sağlamak için, Türk forumun gelişmesi için teşekkür etmek adına 35 tl ücretli bir premium alıp size bu imkanları sağlayanların da yanında olursunuz umarım, iyi çalışmalar.
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 81 / 139
  • Ticaret 1, (%100)
@samwinchester 1. si bu formu ekmek kapısı olarak gördüğümü kim söyledi. 2. si arkadaşın dediği gibi yeni nesilsiniz gözünüz üç kuruşta bu yüzden daha fazla gelişemeyecek hep ufak paralarla ve ufak bilgilerle kalacaksınız. 3. Ticaret yaptığın için bronz üye olman senin çıkarına. Ancak yaptığın şey destek aldığım başka forumlarda silver üye olup olmadığımı bilmeden ve kendini BAK BEN BRONZ ÜYEYİM DESTEK VERİYORUM diye göstermekten başka birşey değil
AtaTekin ForuMaster

kişi bu mesajı beğendi.

iyikalp.com | editör

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bu platformda konu açıp yardım isteyenlerin çoğunluğu maalesef sabırlı olmayı bilmiyor.

Herkes her an her konuya yardım etmek zorunda değildir. Ki burada elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışan biri olarak söylüyorum bunu.

Ama bazı kişiler var ki ardı ardına konular ile neredeyse her aşamada ücretsiz bilgi almanın peşinde.

Konu açan biri; bana özelden gelip '' hocam bir konu açtım şuna baksana'' diye mesaj attı mesela. Yahu açmışsın konuyu madem biri elbet yardım için yazacaktır az beklemeyi öğren! Ben o an bir iş üzerinde iken mail gelmiş özel mesaj var diye bir bakıyorum ki beni konusuna davet eden biri.. Bu kadar mı bencil olur bir insan?

Bu tip insanlardan dolayı artık yardımlaşma azalıyor maalesef.

Bizler de kolay öğrenmedik her şeyi.

Az sabır, az empati..

İyi forumlar herkese.
Mrtcn IbrahimCY ozkan06

kişi bu mesajı beğendi.

MErdeM43 MErdeM43 KobimNet.com ®️ Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım Seo
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 34 / 33
  • Ticaret 8, (%100)
Aynı mevzu benim başımada geldi hocam biz artık bitmişiz yardımlaşma bitniş Allah sonumuzu hayır etsin......
esmer38

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 81 / 139
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam neden biz teknolojide geriyiz biliyor musunuz?

1- Adalet
2- Eğitim
2- Dayanışma Kültürü

Herkes tek başına birşey yapma peşinde çünkü o zengin olarak. Burada 20 kişinin 20 web blogu var. Bunlar bir araya gelseler emin olun belki Türkiye'de önemli bir yere bile gelebilirler. Ancak 20 si tek başlarına web çöplüğü. İşte biz bir arada durmayı birleşmeyi bile beceremiyoruz.
LiDYASIZ ForuMaster

kişi bu mesajı beğendi.

iyikalp.com | editör

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Elimden geldiğince her konuya neredeyse yardımcı olmaya çalışıyorum. İş büyükse neredeyse gün boyu veya birkaç gün boyunca uğraşıcaksam hayrınada bu iş yapılmaz. Hem katılıyorum hem katılmıyorum yani. Cevap verilmiyorsa da bu; burada yardımlaşmanın olmadığı demek değildir. O konu hakkında bilgisi olan başkasıda olmayabilir. O konu hakkında bilgisi olanlar o an çevrimiçi olmayabilir. Yada iş gerçekten ücret gerektiren bir iştir ücret talep edenler olabilir.

Ama bazı konularda gerçekten çok abartılıyor. Adam diyor mesela cPanelden veritabanı nasıl kurtulur? Ücreti dahilinde veritabanı açarım şeklinde cevap gelebiliyor. Tabi konuyu salladım, ama buna benzer şeyler olabiliyor. Bu konuda bende gördüğümde sovup çıkıyorum
ersingo ozkan06 ForuMaster

kişi bu mesajı beğendi.

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1905
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
Sonra bir bakıyoruz adam projesini 3, 5 kişiden harına destek alarak tamamlamış. Her alanda olduğu gibi webmaster dünyası içerisinde yer alan insanların da iyi niyetleri suistimal edildi. O adamlar belki aylarını, yıllarını verip yardımcı olabilecek hale geldi. Sen iyi niyetli olabilirsin fakat o insanları salak yerine koymayan çalışan kişiler yüzünden artık atılan konulara dahi cevap gelmiyor. Bırakın artık bu beleşcilik davalarını.

Madem bir projeye başlıyorsunuz her aşamada lazım olabilecek kadar bir bütçe ayırın. Eğer bütçem yok, emeğimle ilerleyeceğim dersen de o işin olmayacağını birkaç ay sonra görür bırakırsın. İşte Türklerin asıl sorunu bu. AR-GE yapmıyor, fizibilite çalışması yapmıyor, en önemlisi projelerimize sermaye ayırmıyoruz. Dediğim gibi beleşcilik sevdasından kurtularak o hor gördüğünüz 20, 30 TL gibi ücretleri size saatlerini ayıracak insanlara istemeseler dahi sunun.
100120 ForuMaster

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al