wmaraci reklam
lidertakipci

Araba Alacağım İkilemde Kaldım, Sizce Hangisi?

28 Mesajlar 2.447 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Tabiki 2. Hocam

wmaraci
reklam

ersingo ersingo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 53 / 66
  • Ticaret 0, (%0)

cihaneken adlı üyeden alıntı

ersingo Vtcam o halde hangisinin avantajlı olduğu kullanıma göre değişiyor diyelim. Ben dizel araç ile günde 6-7lira kar ediyorsam ve yılda 2000 tl den fazla sadece yakıt sayesinde 2000 tl cebimde kalıyorsa ve ben aracıma iki yılda bile 2000tl harcamıyorsam benim için dizel karlı ama bu durumda olmayan biri için benzin karlı olabilir.

hocam siz bir yerde hata yapıyorsunuz hesapta. eğer günde 6-7 lira yakıt tasarrufu yapıyorsanız 100km ve üstü bir kullanım yapmanız lazım. ya da şehir içi 70 falan. bu kullanım eğer şehir içi ise belki dizeli düşünebilirsiniz. ancak şehir dışı kullanıyorsanız benim gibi kesinlikle benzinli mantıklı. zaten 200km ve üstü kullanımlarda (her gün 200 olacaksa) dizel tavsiye edilebilir.

ayrıca bakım fiyatları dediğiniz gibi her firmada hemen aynı. ancak benzinli araba ile dizel arabanın bakımı arasında yarı yarıya fark var. eğer yetkili servise gidiyorsanız ilk gittiğinizde bir sorun zaten söylerler.

ayrıca arkadaş arabayı ikinci el alacak ve garantisi yok aracın. piyasada yaptıracak bakımını yetkili servis mantıksız zaten. size şöyle söyliyim dizel arabada sadece filtreleri değiştirmek 1,5 saat sürüyor. arıza varsa da yoksa da mazot filtresi de değişiyor ekstradan eğer ki değiştirmiyorlarsa zaten bu bir hata. değişmezse sizin bahsettiğiniz yakıt tasarrufunu yapamazsınız. 3 saatlik bir çalışma için işçilik artıyor.

benzinli araç bakımını eli tornavida tutan herkes yapabilir. servise gerek yok. koçtaştan falan demonte dolap kurabiliyorsanız benzinli araç bakımını da çok rahatlıkla kendiniz yapabilirsiniz. dizel araç kaputunu açıp bakın bir de benzinli araç kaputunu açıp bakın ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. günde 50 70 km yapan bir araç yılda 2000 lira yakıt tasarrufu yapamaz bunu da söyleyeyim.

LinkPicture LinkPicture WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kontrolör
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 16 / 102
  • Ticaret 0, (%0)

Vtcam adlı üyeden alıntı

Hayatımda gördüğüm en çok yakan en arızalı en parça sıkıntılı araç diyebilirim

Çok yakıyor kabul , iş yerimde 2 kişide var, biri otomatik biri manuel vites, 3 senedir hiç arıza vermediler ,öncesini bilmiyorum. Ben fiyat performans olarak dedim hocam , kriterler kişiden kişiye değişir

Resim Linki Almanın En Kullanışlı Yolu LinkPicture.com

oktay2034 oktay2034 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek fotoğrafçı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 13 / 23
  • Ticaret 3, (%100)

SkyGhostAir adlı üyeden alıntı

50 bin'den fazlası var ama 50 binden fazla vermek içime sinmiyor. Öte yandan Mavi olanı da çok istiyorum, aradaki fark kayda değer.

yılda 10.000 km den fazla yapacaksan dizel, daha az yapacaksan benzinli tavsiye ederim

wmaraci
wmaraci

Kayrahan Kayrahan Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 69 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
2.aracı al keyfine bak

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
2012 MK3 Focus kullanan biri olarak, doğru yolda olduğunu bildiriyorum.

İki arabaya da iyi Ekspertiz gerekli. Baktırmadan sakın alma. İnternette araba Ekspertiz videolarını izliyorum. Lokal boya ile geliyor. Ağır hasarlı çıkıyorlar.

cagdaskorkmaz.com.tr

ysf10 ysf10 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Egitimci yazar
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 25 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

Vtcam adlı üyeden alıntı

Hayatımda gördüğüm en çok yakan en arızalı en parça sıkıntılı araç diyebilirim

Bende 1.6 manuel var, 2008 honda civicle kıyasladık hondadan 1 kuruş eksik yaktı, 2014 te aldım aracı, 100 bine kadar yağ filtre masrafı harici masraf olmadı, 100 binde triger vs ağır bakımını yaptırdım, bir de gitmiyor derler bu araca ona da açıklık getireyim benzer beygir gücündeki aracla objektif değerlendirme yapalım, ben o aracı tokatlayacağımdan eminim tecrübeyle sabittir, ama değerlendirmeyi performansa göre yapalım kıyaslanan araçtan aşağı kalırsa arabamı hayır kurumuna bağışlayacağım.

deryaerdil deryaerdil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 84 / 223
  • Ticaret 11, (%100)
Bence ford yerine Golf 5 daha tercih edilebilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al