wmaraci reklam

Wordpress Sitelerinizi Hızlandırın

14 Mesajlar 1.846 Okunma
wmaraci reklam

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Merhaba arkadaşlar, yeni kurduğum wordpress sitem inanılmaz derecede yavaştı :) Google hız testinde 19 alıyordu :D Nasıl hızlandırabileceğimi araştırmaya başladım ve birazda olsa hızlandırabildim. Sürekli web sitem yavaş diye konu gördüğüm için sizinlede paylaşmak istiyorum.

Web Sitem: Tıklayın

İlk önce kurulumu yaptıktan sonra import gibi gereksiz eklentileri sildim.
Sonra kalan eklentiler siteyi ne kadar yavaşlatıyor diye göremek içn P3 Eklentisini Kullandım.

Çok fazla siteyi yavaşlatan eklentilerin alternatiflerini aradım ve değiştirdim.

Sonra wp total cache eklentisi indirdim ve ayarlarını yaptım.
Eklenti ve ayarları için Tıklayın

Cache ayarlarını yaptıktan sonra sitemde optimize edilmeyen bir sürü fotoğraf olduğunu fark ettim.
Smush Image Optimization eklentisi ile fotoğraflarımı optimize ettim.

Site açıldığında slider, portföy ve blog olarak bir sürü fotoğraf indiriliyordu.
Unveil Lazy Load eklentisi kurup ilk başta görünmeyen fotoğrafların indirilmemesini sağladım.

Ardından mükemmel bir eklenti ile karşılaştım :) Açıkcası bu güne kadar en çok sevdiğim eklenti oldu.

PageSpeed Ninja Eklentisini kurdum ve gzip sıkıştırma, CSS ve JavaScript'i düzeltme ve sıkıştırma gibi bir çok özelliği tek tık ile yaptı. Sitem üzerinde inanılmaz bir düzenleme ve hız artışı oldu.

Bunun üzerine cloudflare ve litespeed kurulumları gerçekleştirildi ve site hızı
Google'da : https://bit.ly/2D2ieKU (+60)
gtmetrix : https://bit.ly/2MOI6ys (+90) oldu.

En son olarak hangi eklenti siteyi ne kadar yavaşlatıyor gibi eklentiyi sildim.
gtmetrix sitesinde işlemlerden önce ortalama 45-50 puan alan site şuan 97 puan olarak gözüküyor. Hız olarak aşırı derecede hissedilen fark var :)
Sitenizde dikkatli şekilde denemenizi tavsiye ederim :)

İşim olduğu için biraz hızlı yazdım yanlışlar için kusura bakmayın.
bbking BySaNCeZ mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bir çok eklenti kurmuşsun. Bu eklentiler yerine sunucun destekliyorsa lite speed cache eklentisini kurabilirsin. Yukaridaki eklentilerin yaptığı işi tek başına yapıyor.
Bu da benim google hız skorum.
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=tr&url=https%3A%2F%2Fmumince.com%2F&tab=mobile
xsafa MehmetMasa

kişi bu mesajı beğendi.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Reklam olmayan her site hızlandırılabilir. Ben 1 yıldır bunu deneyimledim. önemli olan reklam yerleşimi yapıldıktan sonra sitenin hızlanması. Ben reklamsız tek eklenti ile sitenin uçtuğuunu reklam koyduktan sonra %60 lara kadar düşüş yaşadığıını gördüm malesef.
ersingo xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!

Yusuf18 Yusuf18 $86 18.01.2019 Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Asker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Y** M**
  • Mesajlar 939
  • Beğeniler 167 / 171
  • Ticaret 1, (%100)
Reklamlar fena düşürüyor 0.30 sn olarak açılış hızı reklamlardan sonra 8 sn kadar çıktığını gördüm bende arıyorum uygun sağlam işe yarayan eklentiler

👑 Duolingo Öğretmen Hesabı
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Yusuf18 Reklam yerleşimine göre değişir hocam. Sitenize girdim direk karşıma 4 tane reklam çıktı ilk sayfada 9 tane reklam var. Site açılış hızınızı çok düşürmesi gayet normal

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Resim optimizasyon için smush gibi bir eklenti kullanmak sadece geçici bir çözümdür ve kesinlikle tam optimize etmez resimleri.

Örnek olarak;

Adsız-1024x390.png resmi optimize ettim biraz önce.
197.8 KB iken 45.4 KB düştü. Neden bu resmi optimize etme ihtiyacı hissettim diye sorarsanız bu resim 1.06 sn de yükleniyor, bu yüzden ilk bu resim üzerinde denedim.

Şu an slide bölümünde 350.6 KB optimize edilmesi gereken resim var. Doğru bir şekilde optimize edilirse 350.6 KB dan 33.4 KB düşecektir.

Tabii ki sadece resimleri olduğu gibi optimize etmek değildir aslında yapılacak olan işlem. Temaya göre kullandığınız resimleri yeniden ebatlandırmalısınız. Yukarıda bahsi geçen resim 1024 x 390 yerine 1000 x 381 olmalıdır mesela. Veya daha küçük yapabilirsiniz. Yani sadece slide resimlerini düzenleseniz son derece olumlu bir netice alırsınız. Sitede bulunan diğer resimleri de tinypng sitesinde optimize ederseniz iyi olur. Bu işlemi her yeni makale eklerken yaparsanız sitede gereksiz yük olmayacaktır zamanla.

Yukarıda bahsettiğim işlemleri smush eklentisi yapmaz. Ve boş yere yer kaplar.

Gtmetrix analizinde dikkat ederseniz ''Server is slow'' uyarısı veriyor. Bunun nedeni sunucu kaynaklı olabildiği gibi; %95 eklenti kaynaklıdır.

Litespeed web server da barınıyor siteniz. Dolayısı ile Litespeed Cache kullanmak daha sağlıklıdır. Lazyload gibi eklentilere de ihtiyacınız kalmaz dolayısı ile. Bu tarz eklentiler her tarayıcıda sağlıklı sonuç vermiyor maalesef.

Kolay gelsin.
xsafa MehmetMasa

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
yilmaz70 Tavsiyeleriniz için teşekkürler
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Yusuf18 Yusuf18 $86 18.01.2019 Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Asker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Y** M**
  • Mesajlar 939
  • Beğeniler 167 / 171
  • Ticaret 1, (%100)

mehmetmasa adlı üyeden alıntı

Yusuf18 Reklam yerleşimine göre değişir hocam. Sitenize girdim direk karşıma 4 tane reklam çıktı ilk sayfada 9 tane reklam var. Site açılış hızınızı çok düşürmesi gayet normal

9 reklam mı var Bi kontrol edeyim efendim.

👑 Duolingo Öğretmen Hesabı

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Reklamları cxdata ile fare hareketi olana kadar gizleyebiliriz. Mobilde 98 puan alıyorum böyle. Henüz ban gibi bir durumda olmadı bakalım ne olacak.

Otomatik reklamları tercih edebilirsiniz. Yükleme süreleri daha kısa oluyor. Ayrıca her reklam kodu için birçok js eklemeyin. Tek bir js footer alanına ekleyin yeterli

Dilerseniz bu js adresini erteleyin.

WPdestek WPdestek WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 357
  • Beğeniler 170 / 140
  • Ticaret 19, (%100)

puan degerlerinizden daha onemli olan yüklenme sn, 5 sn üstünde sitenizin degerleri yavaş. Sunucu optimazsyonunuz iyi degil. Normalde bu site ms yüklenmesi gerekiyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al