wmaraci reklam

Wordpress'e Yeni Başladım Tema Ve Hosting Sorularım

5 Mesajlar 678 Okunma
wmaraci reklam

PikachuEnes PikachuEnes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba ben uzun zamandır blogger ve wix üzerinde çalışıyordum. Bloger tamamen monotonlaştığı için Wix'in profesyonelleşmeye engel olduğunu öğrendiğim için bıraktım.

Bu gün WordPress.org sistemine yönelme kararı aldım ve internetten biraz araştırma yapma başladım ve açıkçası kayboldum. Çünkü Blogger ve Wix'e göre çok daha geniş ve çok daha profesyonelce domain+host almam gerekiyor ücretli tasarım almam gerekiyor falan filan.

Baktığımda özel ücretli temaların pek uygun olmadığını biraz pahalı olduğunu gördüm. Peki wordpress'in kendi temaları ile profesyonel,kullanışlı bir temaya sahip olabilir miyim ?

Ayrıca Wordpress.org için godaddy'de ki Yönetilebilir WordPress Deluxe paketi almamı tavsiye eder misiniz ?

wmaraci
reklam

joetr1 joetr1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 0 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
PikachuEnes Wordpress için Linux Hosting almanızı öneririm. Şu zamana kadar kullandığım firmalardan alastyr ve guzelnet'i önerebilirim. Limitsiz linux hosting alarak ardından domaininizi alıp wordpress hazır kurulum yapabilirsiniz. Çok fazla bütçem yok derseniz dediğim paketlerin aylık sınırsız kullanımları 20-25 lira civarında. Domain ise .com'lu şu an bazı firmalar 5 dolar gibi bir ücret ile satışa sunuyor onlara da göz atabilirsiniz.

Tema işine bakacak olursak, Wordpress'in free temaları mevcut ama bunları editlerseniz göze hoş gelebilir. Ama profesyonel bir şey olsun istiyorsanız themeforest'dan tema almanızı öneririm sektörünüze uygun.

Bundan yıllar önce, uzun yıllar blogger kullanmış biri olarak söylemeliyim ki, Wordpress süreklilik için daha iyi bir altyapı. Öncelerde Google blogger'a öncelik tanıyordu sıralamalarda vs. ama buda artık son bulduğu için blogger'ın ömrü bitti diyebilim.

İyi forumlar
PikachuEnes

kişi bu mesajı beğendi.

Webmaster & Coder

WPdestek WPdestek WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 357
  • Beğeniler 170 / 140
  • Ticaret 19, (%100)
wordpress + digitalocean.com aylık 5 dolar droplet alırsanız harika hızlı bir internet siteniz olur. Sunucu yönetimi ve ssh bilginiz olması gerekiyor. Eğer bilmiyorsanız bu konuda yardımcı olabilirim.

ea35 ea35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 157 / 98
  • Ticaret 1, (%100)
bende sitemi açalı 2 ay olucak domain hosting godady den aldım hostingi başlangıç paket linux bazen saçma yavaşlamalar oluyo onun dışında sıkıntı yok temamı falanda ücretsizler de değişiklik yaparak ayarladım imzamdaki siteye bakabilirsiniz ücretsiz temalarda gayet iyi bence

sanalexpress.com - Yeni Nesil İlan Sitesi - İlanını Ekle Para Kazanmaya Başla !
wmaraci
wmaraci

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Kafan çok karışmasın aslında olay çok basit ve anlaşılabilir. Bolca ek özellik için eklenti var, hepsi işe yarar olmasa çok. Android gibi işte.

Başlangıç için fazla masrafa girme. Şuan vps sana ağır gelir gereksiz olur. Sen hosting paketi al, Alastry,güzel hosting yada veridyen firmalarından uygun fiyatlı bir paket ile başlayabilirsin. Yerel bir firmadan almanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Tema işine gelince, ücretsiz onbinlerce tema olması seni şaşırtmasın yada bunların kalitesiz olduğunu düşün me. Wordpress için tema yapmak çok kolay olduğu için bu kadar çok varlar.
Ayrıca wordpress'in resmi temaları en profesyonel temalardandır. Bir temanın süslü püslü olması o temanın profesyonel olduğu anlamına gelmez. Profesyonel tasarımcılar en çok işi en sade şekilde yapmak için uğraşırlar. Önemli olan kullanılabilirlik ve standartları karşılaya bilmesidir.

Bir sitenin slider'ı güzel kayıyor diye kullanıcı o siteyi seçmez. Normal kullanıcılar kolay kullanım ve sadeliğe bakar. Ayrıca günümüzdeki teknoloji ile sadelik ve sayfa gezinti hızları da doğru orantılı genel olarak.

Wordpress her konuda enlerde olan bir yazılım. Kaynak en çok, destek en çok, kolaylık en çok, genişletilebilirlik en çok. Yeni kullanıcılar için gayet sade ve net olmasının yanı sıra profesyonel biri içinde son derece genişletilebilir.

Kolay gelsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al