wmaraci reklam
lidertakipci

VPS yönetmek zor mu?

7 Mesajlar 967 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar, işleri büyütmek adına vpsye geçmek istiyorum, normalde siteye sadece admin girişi yaparım öyle detaylarla uğraşıp değişiklikler yapmam, hostingde de 5 senedir hiç sorun yaşamadım, hızla ilgili ya da ssl kurulu için ticket açtım hallettiler; şimdi vpsye geçince durduk yere sorun çıkaran, siyah ekrandan komutlar girmem yönetmem gereken bir sistem mi? yani firma siteleri taşıdı ve yapıp verdi diyelim, admin girişinden başka panele girmem zaten ne sorun çıkacak ki çıkarsa da ticket açarım çözülür diye düşünüyorum, doğru mu düşüyorum yanlış mı?

almayı düşündüğüm vps pulsar; aylık 20 $ + cpanel 10 $: toplam 30 $
günlük 5-10 k ziyaretçi kaldırır diye düşünüyorum.

https://www.namecheap.com/hosting/vps/

wmaraci
reklam

Sarp35 Sarp35 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Araştırmacı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 40 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Hayır zor değil whm panel var bende biraz kurcalayınca neyin ne olduğunu anlıyorsunuz ancak bu baktığınız yer USA gibi. Yanıt süreleri çok uzun olacaktır eğer siteniz USA üzerine değilse.

Anlık ziyaretçi sayınız önemli cpu ve ram'de karar kılmak için. Hosting'de bir sıkıntı yoksa bence gereksiz masraf. Ben vds aldım alma sebebim lokasyon değişikliği ve 503 hatalarıydı yönetimsel olarak bir zorluk yaşamıyorum gayet güzel gidiyor.

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Sarp35 Lokasyon abd olması gerekiyor, şu an natro kurumsal hosting kullanıyorum memnun değilim, destekten daha iyi nasıl hale getiririz diye sordum. gerekirse vps, cloud falan alayım diyorum sen taşırsın o zaman diyorlar:) namecheap hosting de kullanıyorum onlara sordum vps alsam taşır mısınız diye tabi ki ne demek dediler. yani trden çıkmak istiyorum, hız yok hizmet yok zaten siteler yabancı ne gerek var, hepsini atayım vpsye kafam rahat olsun diye düşünüyorum.

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba nigne2011

VPS'i yönetmekten ziyade performans ve güvenlik amaçlı optimize etmek ciddi bir uzmanlık ister. Yönetimini elbette web paneller sayesinde yapabiliyorsunuz zaten. Örneğin; vestacp, cyberpanel,centoswebpanel,plesk,cpanel,directadmin gibi ...

İyi çalışmalar dileriz.

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39
wmaraci
wmaraci

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Vps yönetmek genel olarak kolaydır fakat bir sorun olduğunda hizmet aldığınız firmadan destek beklemeyin (eğer özel bir paket satın almamışsanız). Bu tür şeylerle uğraşmak istemiyorsanız ona özel çözümler veren firmalar var. Mesela vps'nizi sizin adınıza yönetiyorlar fakat root erişimi vermiyorlar bir sorun olduğunda onlar ilgileniyor.

https://www.dreamhost.com/hosting/vps/

Kjm Kjm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Basit.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Sunucuları öğrenmeye başladıkça her şeyin fazlasıyla basit olduğunu fark edeceksiniz.

İşin en iyi tarafı Cpanel veya herhangi bir ücretsiz panele aslında ihtiyacınız olmayacak. Böylelikle gereksiz RAM tüketimi de olmayacak. Siyah komut ekranından gireceğiniz komutların zaten hazır komutlar olması zaten her şeyi basit yapıyor.

Örneğin IP adresi engellemek istiyorsunuz Cpanel'e ihtiyaç duymadan tek bir komutla ya da sunucu yönetim panelinden engelleyebiliyorsunuz. Domain DNS yönetimi için ise firmalar yönetici panelinden hizmet sağlıyor. Ücretsiz SSL sertifikası yine hazır komutlarla birkaç saniye içerisinde yüklenebiliyor. Üstelik kendini düzenli olarak yeniliyor bu sertifika.

Yakında ücretsiz olarak Php 7.2 - Nginx serverların kurulumlarına başlamayı düşünüyorum bir sürelik kampanya olarak. İsteğe göre WP kurulumu da yapılacak.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al