lostyazilim

PHP - MySQLi CMS Yapımı Dersleri

5 Mesajlar 1.014 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Arin Arin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 1 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
İptal...
bitirimci GunduzT

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
1,2,3, 4,.... Biri gidiyor diğeri geliyor. Kusura bakmayın, yok emek verilmiş, yok zaman ayrılmış yapılmış geçelim, bu videoların içerikleri eğitim değil. Lütfen geçerli bir otorite tarafından kabul görmeyecek derecedeki amatör videolarınızı ders olarak pazarlamayın. Terminoloji yok, belirli bir müfredat yok, oop yok, gerekli mimariler yok, kaynakça yok, bol bol spagetti, mantıksal hatalar, veritabaınında bile spagetti ve yine mantıksal hatalar, aynı şekilde tasarımda da... Bunu ilk defa öğrenen biri baştan sona izese ve ortalama 1-2 yıl bu hataları üstüne koyarak tekrar etse yarın önümüze gelen çöpü nasıl toparlayacağız? Tamam git bu kafayla özel ders falan ver birkaç kişiye ulaşırsın da bu şekilde salgın gibi ilerliyor resmen. Yeterliliğinizi hiç düşündünüz mü? En azından bir akademisyene veya sektörde öncü olan birine gidip ben böyle eğitim adı altında bir şeyler yapacağım, onaylıyor musunuz diye?

Üstelik CMS konusu öyle 10-20 videoluk değil binlerce videoluk bir olay. Bunu bu kadar basite indirgeyince yarın sektöre girip işin öyle olmadığını anlayan kişiler geri dönemeyince, hatalarını düzeltmek yerine piyasayı öldürüp kalitesizleştiriyor. Bu işler o kadar dandik ki bir klasörün ismini değiştirince ya sistem, ya tasarım ya da her ikisi komple bozuluyor. E hani CMS? Sonra abi matematik çokta lazım değil, İngilizce okuyabildiğin kadar bil yeter, mimariler o kadar da önemli değil diye akıl vermiyorlar mı?

Türkiyede eğitim sistemi nüfus aşırı bir yük sorunu olduğu için kötü, büyük bir topluluğun ortalamasını değiştirmek bu yüzden nesiller süren bir süreç. Topluluğa bir içerik üretmek niyetindeysen lütfen bunu her açıdan düşün. Bir yazılımcı analitik düşünmeli, düz değil.

- Ama bu bir örne...
+ Dur, o zaman başlığın "benim kendimce yaptığım basitçe örnekler - bölüm x" olsun.

Böylece olayı eğitim veya ders gibi kavramların dışında tutarak insanlara buna çok bel bağlamayın mesajını da vermiş olursun. Ülkede herkes eğitmen, siyasetçi, doktor, mühendis, kısaca her konuda uzman. Bir koltukta 2 karpuz taşınmaz. Bu eleştirim ortaya, üniversiteler, çeşitli eğitim kurumları var bırakın onlar yapsın işlerini. Eksik mi var? Yeni bir şey mi çıktı ortaya? Başkası yapmamışsa yapın ama tekrar etmeyin.
TheLacivert

kişi bu mesajı beğendi.

no time for caution

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Elinize sağlık beğendim kategori oluşturma bölümünü izledim pdo kullanmadınız sanırım elinize sağlık

Praticaret Praticaret Praticaret | Tam Entegre E-Ticaret Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-Ticaret Sistemleri
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 70 / 69
  • Ticaret 2, (%100)
Arin hocam youtube'dan da takip etmekteyim en son BootW ile wordpress entegresini yaptık ama şöyle güzel bir multi tema nasıl yapılır dersi bekliyorum renkleri tema panelinden reklam alanları vs. yönetebileceğimiz.

Praticaret | Pratik E-Ticaret Sistemleri
wmaraci
wmaraci

Arin Arin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 1 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
Decimas Çok fazla şey yazdım çizdim ama gerek yok... Sadece tek bir örnek göster , mimariler önemli değil, veya bu videolarda CMS ile ilgili herşeyi göreceksiniz söylediğim yeri göster kanalı tüm öğrencilerden özür dileyerek kapatacağım...

Eğitim ve yeterlilik konusuna gelince, muhtemelen senin önünde ancak selfi çektireceğin okullardan mezun olmuşumdur ama her zaman öğrenciyim, her zaman da eksiklerim olduğunu kabul ederim, senin o akademisyenlerine bilgisayara format dahi attırmam, ama küstahlık da kötüdür, cahillik de...
GunduzT

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al