lostyazilim

Siteme kullanıcı kayıt olamıyor, nasıl yapabilirim?

2 Mesajlar 628 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Monster95 Monster95 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 54 / 55
  • Ticaret 14, (%100)
Bir sitemde php hatası aldım, kullanıcı kayıt olamıyor, nasıl yapabilirim? yardımcı olabilirmisiniz? nasıl nerden erişim sağlayacam ve nasıl düzenlicem?

Bir sitemde hata aldım, sonuç şu şekilde

Link
https://stackoverflow.com/questions/37951742/1055-expression-of-select-list-is-not-in-group-by-clause-and-contains-nonaggr/38002876#38002876

türkçe çeviri;

Bu işe almak için bir mücadele yaşadım test ettik ve bu lamba sunucusu mysql sürüm 5.12 üzerinde çalışıyor

Yani, başarı için adımlar:

sudo vim /etc/mysql/conf.d/mysql.cnf
Dosyanın altına kaydırın Kopyala ve yapıştır

[mysqld]
sql_mode=STRICT_TRANS_TABLES,NO_ZERO_IN_DATE,NO_ZERO_DATE,ERROR_FOR_DIVISION_BY_ZERO,NO_AUTO_CREATE_USER,NO_ENGINE_SUBSTITUTION

dosyanın altına

kaydet ve giriş modundan çık
sudo service mysql restart MySQL’i yeniden başlatmak için
Bitti!

wmaraci
reklam

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
Bu işlem için root yetkisine sahip olman gerek, paylaşımlı hosting paketlerinde buna izin verilmez çünkü aynı ayarı ve düzeni diğer kişilerle ortak kullanıyorsunuzdur. Eğer VDS, VPS kullanmıyorsan sorunu hosting sağlayıcınla çözmen gerek.

Paylaşımlı sunucu kullanmıyorsan, yani root erişim yetkin varsa Putty veya Kitty gibi yazılımlarla SSH bağlantısı kurup linkteki komutları çalıştırabilirsin. Yalnız bu komutları çalıştırırken iyi bir linux bilgisine ihtiyacın var. Özetle, deneyimli değilsen hata yapma olasılığın çok yüksek, deneyimli birinden yardım alman gerekir.

no time for caution
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al