wmaraci reklam
lidertakipci

Metabolizma Hızlandırarak Zayıflama ve Kilo Verme

5 Mesajlar 718 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mansur0655 mansur0655 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 10 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Metabolizma, bedenin asli işlevlerini devam ettirebilmek hedefiyle harcadığı enerji miktarıdır. Metabolizma hızınız en uygun kilonuzu korumanın garantisidir. İyi çalışan bir metabolizmanız varsa gıdalarla aldığınız kalorileri tamamı ile yakar. Dolayısıyla kalorileri yağ olarak depolayıp kilo almanıza engel olur.Metabolizmanızı Hızlandırarak Zayıflama ve Kilo Verme işlemlerini aksatmayın.
Ayrıca farkına varmadan aldığınız birkaç kiloyu metabolizma süratınız yardımıyla vermekte de pek zorlanmazsınız.Kısacası metabolizma sürat kilonuzu belirleyen mühim etkenlerden biridir. Eğer ilgili beslenmenize karşın basitçe kilo alıyorsanız ya da aldığınız kiloları vermekte çokça zorlanıyorsanız metabolizma suratınız düşük olabilir. Metabolizma hızınızı az da olsa arttırmak sizin elinizde. İşte tam da burada metabolizma hızlarımızı yükselterek kilo vermenize yardımcı size yardımcı birkaç etkili tüyo…
Metabolizmanızı Hızlandıracak 7 Altın Adım

1. Kas Kitlenizi Artırın
Kaslarınızı güçlendiren egzersizler, günün 24 saati siz çalışırken de, dinlenme halindeyken de daha çok kalori yakmanızı sağlar. Ne kadar çok kasa sahip olursanız metabolizmanız o kadar daha hızlı çalışır. Kas güçlendirici egzersizlere anında başlayabilirsiniz. Düzenli spor yapacak zamanınız yoksa bile birtakım eşyalarınızı yokuş yukarıya çıkarken kendiniz taşıyın.
İşyerinde, evinizde fark etmez çömelme egzersizleri yapın. Kol kkatiyenrını çalıştırmak amacıyla 2-3 kilogramlık ağırlık kaldırın. (Büyük boy su dolu plastik bir su şişesi bile olabilir) Bu egzersizleri haftanın 3 ya da 4 günü yaparsanız fiziksel görünüşünüz kadar metabolizmanızın da süratlandığını fark edeceksiniz.

Kalori alımınızı çok düşürmeyin. Eğer bedeniniz giderek daha az gıda almaya yöneltilir ve bunu almaya alışırsa enerjiyi güvenliğini sağlamak amacıyla metabolizmanızı yavaşlatacaktır. Zamanla aynı gıdaları tüketseniz bile bedeniniz aldığınız kalorileri yakıt olarak kullanabilmek amacıyla yavaşlayacak ve istemediğiniz kiloların bedeninize yapışmasına amacıyla olacaktır. Kalori alımınızı kesmenin en iyi yolu; günde 500 kalorinin altında kısıtlama yapmamak ve katiyyen 1200 kalorinin altında enerjiyi çok gerekmedikçe almamaktır. Kalori tüketiminiz amacıyla amacınızı belirledikten sonra bu kaloriyi 6 ufak öğüne ve ara öğünlere böl melisiniz.
Yapılan çalışmalar proteinlerin, pankreas bezinden dolaşıma daha basit insülin verilmesine yardım ettiğini meydana koymuştur. Sağlıklı bir şahıs günde ortalama 70 gram ve daha çok protein ile bu tesiri sağlayabilir.
5. Aktivitenizi İyi İzleyin
Ne kadar çok hareket ederseniz o kadar çok kalori yakarsınız. Yaşamınızda ve günlük etkinliklerinizde gerçekleştireceğiniz ufak farklılıklar her gün yaktığınız kalori sayısını artırır. Bu tip farkılıkları günlük yaşamınıza yalnızca 20 dakika ek ettiğinizde, her gün ortalama 100 kalori yakarsınız ve her ay verdiğiniz kilolara yenisini eklersiniz. Ufak farklılıklar her gün yoğun şekilde çalışıp 1000 kalori yakmanız kadar fayda sağlayacaktır.
Akşam uygulanan aerobik egzersizleri ve ağırlık çalışmaları daha faydalı olabilir. Bazı bireylerin metabolizmaları gün sonucunda çok çok yavaşlar. Akşam yemeği evveli uygulanan 30 dakikalık aerobik etkinlik metabolizma hızınızı en fazla çoğaltarak 2-3 saat süresince da yüksek kalmasına yardım eder. Böylece akşam yemeklerinizde aldığınız kaloriler kalçalarınızda birikmez. Akşamları aç karnına 30-40 dakikalık yürüyüşlere başlamaya ne dersiniz?
Uyku meselesi olanlar daha basit kilo alıyor. Eğer gece atıştırmaları varsa, uykusuzluk daha çok kilo almanıza amacıyla olur. Az uyuyan kadınların 8 saat derli toplu uyuyanlara göre metabolizmalarının yavaşladığını gösteren birtakım çalışmalar kanıtlanmaya başlanmıştır

wmaraci
reklam

Yeninesil44 Yeninesil44 Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
deneymi yapıorsunuz hocam :)

MultiAnaliz.com

suskun suskun Berat Fm Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 889
  • Beğeniler 758 / 208
  • Ticaret 30, (%100)
tamda rejim yapmaya ve spor yapmaya başlamıştım bu konuya denk geldim :)
mansur0655

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.cepradyom.com/

• Üyelik 25.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 10 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
[QUOTE=Yeninesil44;3190746]deneymi yapıorsunuz hocam :)[/QUOT
Anlamadim

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 10 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Hoşuma gitti paylaşım dedim
suskun

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al