wmaraci reklam

Bakalım Hülagü ne Kadar Dayanacak

12 Mesajlar 1.993 Okunma
wmaraci reklam

koz4 koz4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)
İmza da bulunan bir tarih sitem var. Ertuğrul Gazi'nin son sezonunda konuşulan karakterler Hülagü han ve Baybars hakkında 2016, 2017 yıllarında yazılar yazdım. Ertuğrul'un bu sezonun da bu iki karakterin konuşulması sebebiyle üzülsem mi sevinsem mi bilemedim.

Çünkü başta Ertuğrul dizisi olmak üzere diğer dizilerde yer alan isimler sebebi de ilk sayfalardan düşen yazılarım çok oldu mesela geçen sene çıkan Fatih dizisinden önce Çandarlı Halil Paşa yazım ilk sayfada 7. Sırada iken dizi oynamaya başlayınca haber sitelerinin ilk sayfayı kapmasıyla bir anda düştüm sonra toplasada eski yerini bulmadı.

Ertuğrul dizisinden örnek vermek gerekirse Alaaddin Keykubat yazım Keykubat dizide çıkmadan önce yazılmış olsa da 6. Sıradayken Keykubat karakterinin popüler olmasıyla çok aşağılara düştü.

Baycu Noyan 5 sırada giriş yapmış iken şu an sıralamada yok.

Baybars Ertuğrul'da konuşmadan önce 5 sırada iken şu an nerede olduğunu bilmiyorum.

Hülagü şu an 9 sırada çıkıyor. Yıllar önce yazdım Hülagü han uyarısı Yaklaşık 4 sırada çıkıyordu ve o dönem Gerçekten bir daha gülüm merak edenler okuyordu. Şu anda günde yaklaşık 600 aramada 24 hit civarında getiriyor ancak daha ne kadar dayanır bir fikrim yok geçmiş tecrübelerinden yola çıkarak bir iki haber sitesinin wikipedia'dan kopyalayıp Hülagü biyografisini yayınlanmasıyla 2. Yada 3. sayfaya düşeceğini düşünmekteyim bakalım ne kadar dayanacak. Sizce bu ne kadar sürer?
Not: Diriliş Ertuğrul'u normalde izlemiyorum

wmaraci
reklam

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 150 / 384
  • Ticaret 1, (%100)
Dayan Hülagü dayan... yanındayız... şaka bir yana hocam Hülagü'de fazla dayanamaz maalesef... Sözde haber siteleri artık öyle bir hale geldi ki ne arasak ilk siralarda çıkıyorlar. Geçtiğimiz günlerde bir konuyla ilgili ders notu arayim dedim google'de, aradığım nitelikli gercek bilgiyi üçüncü sayfada ancak bulabildim. .. ben bile bu kadarını tahmin etmiyordum.

Bir üniversitenin akademik takvimini aratiyorum ilk siralarda yine haber siteleri ne alaka... Zaten haber siteleri de haber sitesi olmaktan çıktı, işin ilginç yanı ciddi olduğunu bildiğimiz sadece gerçekten haber nitelikli yayın yapan sitelerde bu modaya uymaya başladı. ..

Açıkçası çığrından çıkmış durumdalar, aranma hacmi olan her şeye saldırıyorlar. ..
koz4

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

aries adlı üyeden alıntı

Dayan Hülagü dayan... yanındayız... şaka bir yana hocam Hülagü'de fazla dayanamaz maalesef... Sözde haber siteleri artık öyle bir hale geldi ki ne arasak ilk siralarda çıkıyorlar. Geçtiğimiz günlerde bir konuyla ilgili ders notu arayim dedim google'de, aradığım nitelikli gercek bilgiyi üçüncü sayfada ancak bulabildim. .. ben bile bu kadarını tahmin etmiyordum.

Bir üniversitenin akademik takvimini aratiyorum ilk siralarda yine haber siteleri ne alaka... Zaten haber siteleri de haber sitesi olmaktan çıktı, işin ilginç yanı ciddi olduğunu bildiğimiz sadece gerçekten haber nitelikli yayın yapan sitelerde bu modaya uymaya başladı. ..

Açıkçası çığrından çıkmış durumdalar, aranma hacmi olan her şeye saldırıyorlar. ..

Aynen öyle parmak basmak istediğim bu aslında daha Hülagü dizide görünmedi ortaya çıkınca en iyi 3. Sayfaya gider benim yazı

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Ertuğrul dizisini 1 bölüm bile izlemedim. Kanallar tarihimizi reyting uğruna çarpıtarak sunuyorlar.

Hülagü han çok önem verdiğim Türk Hanıdır. Tarihte Arapların yapmış olduğu curcan ve talkan katliamlarından sonra onlara ve müslüman Türklere kan kusturan dedesi hanlar hanı Cengiz han gibi onurlu bir Türk Hanıdır.

Hülagü han ile aynı dönemde yaşamış ve onunla savaşa katılmış Altın ordu hanı Cengiz Han'ın torunu Batuhan benim ilgi odağım. Kısmetse oğlumun adı olacak. Batuhan'ın biyografisini yasamaya başlayın derim. Belki dizi de onun da adı geçer. Bende zevkle okurum.

Tarihi dizilerden değil de, akademik kariyeri belli olan akademisyen ve araştırmacılardan öğrenmek gerekli. Umarım hak ettiğiniz sıralamaya ulaşırsınız.
koz4

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

Browland adlı üyeden alıntı

Ertuğrul dizisini 1 bölüm bile izlemedim. Kanallar tarihimizi reyting uğruna çarpıtarak sunuyorlar.

Hülagü han çok önem verdiğim Türk Hanıdır. Tarihte Arapların yapmış olduğu curcan ve talkan katliamlarından sonra onlara ve müslüman Türklere kan kusturan dedesi hanlar hanı Cengiz han gibi onurlu bir Türk Hanıdır.

Hülagü han ile aynı dönemde yaşamış ve onunla savaşa katılmış Altın ordu hanı Cengiz Han'ın torunu Batuhan benim ilgi odağım. Kısmetse oğlumun adı olacak. Batuhan'ın biyografisini yasamaya başlayın derim. Belki dizi de onun da adı geçer. Bende zevkle okurum.

Tarihi dizilerden değil de, akademik kariyeri belli olan akademisyen ve araştırmacılardan öğrenmek gerekli. Umarım hak ettiğiniz sıralamaya ulaşırsınız.

Batuhan'a bi bakayım hocam ama Batuhan Hülagü'yü yiyiyor biliyorsun :)

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Siz öyle yazınca bakayım dedim, ancak dediğiniz gibi bilgiye ulaşamadım, yayınlarsanız seve seve okurum.

Kastttiğiniz BatuHan değil de kardeşi BerkeHan olabilir.

• Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

Siz öyle yazınca bakayım dedim, ancak dediğiniz gibi bilgiye ulaşamadım, yayınlarsanız seve seve okurum.

Aynen hocam isimler karıştırdım Berke han yenmiş kendisini kusura bakmayın
Yazımdan baktım
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)
Evetttt bugün kontrol ettim ve 14. Sıraya düştü

• Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

Berke han yazıldı hocam
https://www.tarihkomplo.com/2019/03/berke-han-kimdir.html
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Blogu favorilere alalım +1. Araştırmanızı nasıl yapıyorsunuz? Yazılarınızda kaynak ekleseniz kitap, söyleşi vs. şeklinde. Çok daha iyi olur derim.
koz4

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al