freelance iş ilanları

Cdn siteyi ana konuya yönlendirme [ÇÖZÜLDÜ]

3 Mesajlar 585 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Selamlar arkadaşlar,
Key cdn kullanıyorum. Yazmış olduğum pdfli bir makale googlede https://cdn.hukuk.net/wp-content/uploads/2019/03/guvenlik-sorusturmasi-ve-arsiv-arastirmasi-rehberi.pdf şeklinde çıkıyor. Ben bunun https://www.hukuk.net/makale/guvenlik-sorusturmasi-ve-arsiv-arastirmasi-rehberi.html şeklinde googlede çıkmasını istiyorum. Cdnli urlyi ana konuya ne şekilde yönlendirebilirim? Cdn olarak key cdn, cache olarak wp fastest cache kullanıyorum. Acaba pdfli dosyaları cdnye alma diye bir komut var mı? Veya cdnli siteyi ana konuya yönlendirme mümkün mü? Yoksa diğer türlü örnekte görüldüğü gibi seo ile alakalı olmayan bir url yapısı ve makale içeriği googlede ilk sıralarda çıkıyor.

wmaraci
reklam

Soickan Soickan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 0 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Cpanel de PDF link korumayı aktif et. Referanssız gelirse ana siteye gitsin.

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)

Soickan adlı üyeden alıntı

Cpanel de PDF link korumayı aktif et. Referanssız gelirse ana siteye gitsin.

Öncelikle cevap için teşekkürler. Bu yöntem pek işe yaramadı. 404 hatası verdi. Zaten ben pdfli sayfanın ana konuya yönlenmesini istiyorum. Teorik olarak pdfleri cdn için devre dışı bıraksam bile googlede indexlenmeye devam ederler. Acaba robots txten müdahale etsem işe yarar mı?

ÇÖZÜLDÜ:

Normal konuyu yazdım. Pdf eklentisiyle makaleyi konuya ekledim. Sonra hem normal robots txte hemde cdnnin haritasına pdf konusunda disallow komutu verdim. Henüz iş pratiğe dökülmedi ama bu şekilde olması lazım. Bekleyip göreceğiz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al