freelance iş ilanları

Konu başlıkları nasıl belirleniyor? İçeriklerde olması gerekenler?

6 Mesajlar 884 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

foxx foxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 115 / 115
  • Ticaret 13, (%100)
arkadaşlar merhaba,

Konu başlıklarını, kelime anahtar planlarını nasıl gerçekleştiriyorsunuz? Örnek olarak ilgili web siteme içerik yazdırmak istiyorum fakat bu ilgili başlıkları ya da aranan içerikleri nasıl planlıyorsunuz? Burada aslında adwordsçülerin desteği daha iyi olabilir gibi hissediyorum.

sizden bununla alakalı ufak bilgiler rica edebilir miyim?

içerik yazdıracağımız kişilere vereceğim başlıkların içerisinde ki örnek veriyorum. 300 kelimelik bir makalede de neler olması gerekiyor. biraz biraz bilgilere ihtiyacım var.

teşekkürler

wmaraci
reklam

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek CoaXSEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1049
  • Beğeniler 216 / 667
  • Ticaret 8, (%88)
Tabi ki,
Google Arama:

- Konu başlığı Anahtar kelimemiz nasıl olmalı?
- Anahtar Kelime Planlayıcı: Metrikleri ve tahminleri alın
- Seo uyumlu makale nasıl olmalıdır?
- Seo uyumlu Görseller nasıl olmalıdır?

Sıfır bilgiyle soru sormak öğretici olamaz.
Araştırmak bilgi edinmek öğrenmek gerekiyor.
Sonrasında öğrendiklerimizi teoriye dökmek,
eksik yerlerde destek almak gerekiyor.

• Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 115 / 115
  • Ticaret 13, (%100)
Güzel yamışsın CoaX Forumlarda bilgi edinmek içindir. İnsanlarla etkileşime girmek ileitşim kurmak içindir. Forumda paylaşım yapılır ve tecrübeler aktarılır. Önceliği buradan tutmuş olabilirim. Bu konu ile alakalı açmış olduğum konuya yönelik bilgi paylaşmayacaksan eleştirmene veya akıl vermene gerek yok arkadaşım.

iyi forumlar.
RADEMON anilcagliyan

kişi bu mesajı beğendi.

halitaga halitaga WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 840
  • Beğeniler 351 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
Başlık belirlerken anahtar kelimeyi belirliyorum. Eğer maddeler varsa başlığa onu da ekliyorum. Googlede arayıp aynı başlıktan olmamasına dikkat ediyorum. Olabildiğince uzun yapmaya çalışıyorum.

Örnek. Doğru mu bilmiyorum ama ben bu tarz yapıyorum. Google aramalarda az çıkmasına dikkat ediyorum
Örnek
SEO Uyumlu Makale Başlığı Belirlemenin 5 Yolu
foxx

kişi bu mesajı beğendi.

imzam yok
wmaraci
wmaraci

SeoDaddy SeoDaddy Kalitelibacklink.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 161 / 257
  • Ticaret 28, (%100)
CoaX 'ın önerilerini tepki göstermeden önce şeffaf olarak değerlendirmeni tavsiye ederim. Çünkü çok genel bir konuda çok detaylı bir yanıt istiyorsunuz. Forumda 'SEO nedir?' sorusu sorulduğunda kaçıncı sefer bıkmadan yanıt verebilirsiniz? Önce forumda paylaşılan konulara göz atmak gerekir.

Sorularınızın cevabı SEO uyumlu makale yazmaya giriyor. Bunun için çok detaylı paylaşımlar var. Burada en az 3 sayfa anlatılır.

Genel olarak bilgi vereyim, merak ettiklerinizi Google'dan veya forumdan arayarak detaylıca öğrenebilirsiniz.

1. 300 kelime meselesi uzun zaman önce rafa kaldırıldı. Konuya ve içerik türüne bağlı olarak 1.000 kelimeden fazla makaleler yazmak bile gerekebiliyor.

2. İçerik üretirken her şeyden önce ziyaretçiye faydalı olmayı hedefleyerek işe başlamak gerekiyor. Önce zengin içerik, özgün içerik üretmek ve gerçek bilgi barındırmak gerekiyor.

3. Makalenin uzunluğuna göre alt başlık sayısı, resim sayısı vs. ile yazıyı okunabilir hale getirmek gerekiyor. Dümdüz yazılar Google tarafından beğenilmiyor. Tüm bunları ayarlamak SEO bilgisi gerektiriyor.

4. Bir yazı yazarken içerikte neler olacağını belirlemek için öncelikle rakipler ne yazmışlar, konu hakkında Google'da ilk 3 sırada ne var, hangi anahtar kelimeler kullanılmış, bu kelimelerin türevleri nelerdir gibi soruların yanıtını bulmak gerekiyor. Bunları kimse hazır vermez. Araştırmak lazım.

5. Gerekli araştırmadan sonra 'Ben bu konuda rakiplerimden daha iyisini nasıl yayınlarım?' sorusunu kendinize sorun. İçeriği nasıl zenginleştirebileceğiniz konusunda da araştırma yapmak gerekiyor. Yani her yeni yazı yeni araştırmalar ve analizler demek.

Birine yazdıracaksanız hiç kimsenin sizin kadar özenmeyeceğini bilerek yazdırın. Tek bir blog yayınını birkaç günde hazırladığımı bilirim. Kolay bir şey değil.
foxx

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 115 / 115
  • Ticaret 13, (%100)
SeoDaddy ve halitaga ikinize çok teşekkür ederim. forumda genel araştırma yaptım. Çok önceden de web sitem vardı. İçeriklerin tümünü burada öğrendiğim bilgilerle hazırlıyordum. 2 senedir bu konuya odaklı değilim. Değişiklikleri toparlamak istedim açıkçası :) birde kişilerin kendi siteleri için ne gibi şeylere dikkat ettiğini not etmek istedim. Bu konu başlığında :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al