wmaraci reklam

Google Adsense'ye güvenip VPS alınır mı sizce?

22 Mesajlar 1.655 Okunma
wmaraci reklam

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)

muzaffer72 adlı üyeden alıntı

Bende 650 liralik aldim 1 hafta da cikti parasi gerekiyorsa yapilir. Onceleri tedirgindim verilir mi diye ama diger turlu hesapladigimda zararli oldugumu aylik 650 lirayi vermeme degecegini dusunup verdim pisman degilim

iyi yapmışsınız hocam, artık google açıkladı zaten, sitesi hızlı olanlar kazanacak, hız eşittir $ demektir diye. sunumlarda falan hız=$ yazıyor, kurumsal olanlar kazanacak yazıyor, google kaynaklarında son zamanlarda hep karşıma çıkıyor.

wmaraci
reklam

TheCompany TheCompany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Ardahan
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 16 / 40
  • Ticaret 5, (%100)

nigne2011 adlı üyeden alıntı

aylık 76 dolar buna cpanel 10dolar+full yedek ve destek 25 dolar dahil. sadece vps 40 dolara geliyor.

teknik bilgim olmadığı için ve kurumsal bir firma olsun istediğim için bunu düşündüm, bir alt paketle arasında da 10 dolar fark varken en iyi seçenek bu görünüyor, yoksa aylık 25 tlye türkiyede de vps var ama kalite farkı olduğunu düşünüyorum. bir de siteleri taşıma sıkıntısı var bir sürü site taşırken yaşanacak hit kaybı, astarı yüzünden pahalıya gelir.

Mrtcn haklısınız da hocam o fiyatlar çıplak fiyatlar, destek yok, yedek yok, site taşıma işleri dahil değil, bir de o işlerden anlayan freelance arkadaşlara yaptırıp para vericem üstüne o arkadaşlara yıllarca muhtaç kalıcam, sitem çöktü lütfen yardım edin, gece yarısı sitem off line oldu lütfen yedekten yükleyin falan ki adamda mutlaka o saate uyuyordur... bu sorunları yaşamamak için ve kafa rahatlığı için tercih ediyorum yani, sizin gibi uzman olsam dediğiniz gibi ciddi kazıklanıyorum ama bilgi yok sonuçta mecbur bu destek paketlerini ve cpaneli almak zorundayım. benim gibi düşünen çok demek ki namecheap böyle ek destek paketi sunmuş.

Haklısınız, sizi ekonomik olarak zorlamayacaksa tercihiniz mantıklı, fakat gerçekten ihtiyaç duymadan boşuna bu yükün altına girmeyin çünkü şahsi tecrübelerime göre bir proje potansiyelini gösterdiğinde, kazandırmaya başladığında düşünülen en son şey bu gibi giderler oluyor.

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
TheCompany aslında bi korkum daha var, yarın bir gün dolar kuru artarsa ya da dolarda sıkıntı olursa diye, onun için adsense hesabını payonere bağlayıp tlye geçmeden payoner kredi kartına bağlamayı düşünüyorum hosting ödemeleri. adsensede sıkıntılı bir yapı arkadaş, mevcut hesabı dolara geçirirken spama düşürme, ihlal uyarısı alma durumu var, adsensenin bu konuda artık esnek olması lazım bence, eskiden aynı ipden 2 adsense açmak yasaktı artık değil, belki ilerde bu para cinsi değiştirme işlerinide kolaylaştırırsa biz de direkt dolar alıp dolar ödeme yaparız.

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
aylık 4-5k net gelirin varsa ayda 400-500 TL hosting masrafı verilir.

Şimdi tövbe zamanı..
wmaraci
wmaraci

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
vps normal siteler için son çarelerden biri olması lazım. Çoğu durumda eğer çok yüksek hitiniz yoksa çok iyi optimizasyonla iyi bir hosting paketi işinizi görecektir.

kolcu kolcu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 30 / 146
  • Ticaret 21, (%100)
Ne kadar hitiniz var da bu kadar güce ihtiyacınız var? Ya da ne hizmet sunuyorsunuz merak ettim.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam hit bilgilerinizi ve ortalama anlık kullanici sayinizi bana iletin yardımcı olmaya çalışayım.

Nasıl bir siteniz var peki?

Niyeyse aylık maksimum 60 - 70 TL'ye halledilecek bir işi çok pahalıya getiriyorsunuz gibi bir his var içimde..

Yani bu fiyata biraz daha ekleyin VDS alıp co-location hizmeti alın çok fazla. Vps için bu kadar verilmez.

AllyBey AllyBey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 60 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
nazar değmesin 25e yakın sitem var, ilk başlarken düşündüğüm gibi hareket etseydim aylık 600-700tlye yakın vds parası vermem gerekirdi fakat biraz mantık yürüttüm inceliklerini öğrendim şimdi 110tlye geliyor 2 sunucu birden ve %40 alanıda boşta. Misal aylık 10dolar c panele vereceksiniz de sizi diğer ücretsiz panellerden alıkoyan ne? cpanel neden istiyosunuzu? ücretsiz plesk kurabilmek varken neden cpanel? herşeyi iyice düşünün öyle yola çıkın.
GrafAdem

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
AllyBey mevcut hostingi vpsye upgrade etmek için cpanel almak zorundaymışım hocam yoksa taşıma yapmıyor namecheap. ama dediğiniz gibi ilk ay alıp sonraki aylar ücretsiz plesk kullanabilirim, durduk yere aylık 100 tl kar ettim sayenizde tabi namecheap bunu kabul ederse.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

AllyBey mevcut hostingi vpsye upgrade etmek için cpanel almak zorundaymışım hocam yoksa taşıma yapmıyor namecheap. ama dediğiniz gibi ilk ay alıp sonraki aylar ücretsiz plesk kullanabilirim, durduk yere aylık 100 tl kar ettim sayenizde tabi namecheap bunu kabul ederse.

Hocam açıkçası tüm bunlara gönlüm razı olmadı.

Kabul ederseniz ücretsiz olarak yardımcı olmak isterim. Güzel bir vps alalım ve size tavsiyem CyberPanel kullanalım. OpenLiteSpeed kullanıyor. Güzelce ayarlarız ve tarafımca sitelerinizi taşırız.

Sizde yapacağınız gibi, sadece panele girer işlemlerinizi yaparsınız.

Tek fark .htaccess olayı.

Onuda panel üstünden yapacaksınız. Yani kimseye ihtiyacınız kalmaz, aynı namecheapta olacağı gibi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al