wmaraci reklam
lidertakipci

Google Adres Değikliği Hakkında? Google Yaşlanmış Olabilir mi?

5 Mesajlar 708 Okunma
wmaraci reklam

Ariass Ariass WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 14 / 58
  • Ticaret 10, (%100)
Merhabalar,

Bundan tam 26 gün önce site ismimi değiştirmek istediğimden dolayı tüm her şeyi yeni bir domaine taşıdım ve 301 yönlendirmesi yaptım. Her şey kusursuz şekilde oldu. Fakat bugün oldu, hala google'da eski sitem gözüküyor. Bazı kelimelerde ise hem yeni adres hem de eski adres aynı anda sıralamada gözüküyor.

301'i yanlış yapmışsındır diyen arkadaşlar olacak. WM Tools üzerinden adres değişikliği bildiriminde bulundum. Başarılı şekilde yeni adrese taşınıyor gözüküyor. Yani yanlış yapılan hiçbir şey yok.

Sizce google artık yaşlanmış olabilir mi? Bu tarz basit şeyler de bile sorun yaşatmaya başladı.

Daha önceden başına gelipte tecrübe eden arkadaşlar varsa lütfen bilgilerini paylaşsınlar.

thanks god
wmaraci
reklam

AtaTekin AtaTekin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 301 / 269
  • Ticaret 7, (%100)
Benim de 301 yönlendirmesi yaptığım 2 ay oldu ama eski sitemin indexlerinin %20si hala duruyor. Bence biraz sabırlı olmalıyız.

cgrers cgrers WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ç** E**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 39 / 152
  • Ticaret 5, (%100)
3 aydan fazla sürüyor, ilk önce tıklama alan linkler değişiyor. Değişmeyenler hit çekemeyenler linkler oluyor.

RX 560 4 GB ekran kartı hediye ediyorum. Forum sitemiz: pchastalari.com

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
tüm her şeyi yeni bir domaine taşıdım Google Search Console a gidip bakın herşeyi Kopya içerik olarak etiketlendiğini göreceksiniz gibi geliyor.

301 de sorun yok sanırım. Domain yönlerdirmesi yapacaksınız altı üstü. Ama Google site içeriğinizin tümünü kopyaladığınız ve eski domainden sildirmediyseniz eğer KOPYA İÇERİK olarak tanımlamıştır.
Google da index sildirmeler konularını bulup incelemenizi tavsiye ederim. Eski domain indexlerini sildirmezseniz, yeni domainin indexlenmesi için çok bekleyeceğinizi bilmelisiniz...

wmaraci
wmaraci

Ariass Ariass WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 14 / 58
  • Ticaret 10, (%100)

cgrers adlı üyeden alıntı

3 aydan fazla sürüyor, ilk önce tıklama alan linkler değişiyor. Değişmeyenler hit çekemeyenler linkler oluyor.

altı üstü 20 index var. 3 ay gibi sürmesi mümkün değil. yani ilk kez yapmıyorum bu redirecti. işin garibi şu: hem yeni hem eski site sıralamada.

thanks god
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al