freelance iş ilanları

Blu tv üyelik iptali

9 Mesajlar 3.362 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

eka eka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 327
  • Beğeniler 144 / 46
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba, cumartesi günü blu tv üyeliği aldım şuan iptal etsem ücret iadesi yapılır mı?
Ücret iadesi yapılmadığına dair şikayetler var.
https://www.sikayetvar.com/blutv/iptal

wmaraci
reklam

AtaTekin AtaTekin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 301 / 269
  • Ticaret 7, (%100)
Eee Türk girişimlerin %99u böyle işte. Al sinemia'yı vur blutv'ye hiçbir farkı yok. Bu yüzden hiçbir zaman bir sektörün lideri Türk girişimi olamayacak.
eka

kişi bu mesajı beğendi.

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)
Blutv ücret iadesi yapmamaktadır.

• Üyelik 22.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 327
  • Beğeniler 144 / 46
  • Ticaret 2, (%100)
Yapcak bir şey yok ozaman 1 ay kullanacağım. alperi

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)
Maalesef kullanmak zorundasın eka ama Blutv'de haklı bence yani bizim insanımız oturup istediği sezonu izler sonrada bana geri ödeme yap der. Aslında belirli bir dakika zaman geçirene ödeme yapması ya da yapmaması lazım sistemin.
eka

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 327
  • Beğeniler 144 / 46
  • Ticaret 2, (%100)
1 hafta ücretsiz yazıyor, ancak ücret iadesi yapmıyor. Benim anlamadığım neden 1 hafta ücretsiz yazıyor.

AtaTekin AtaTekin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 301 / 269
  • Ticaret 7, (%100)

alperi adlı üyeden alıntı

Maalesef kullanmak zorundasın eka ama Blutv'de haklı bence yani bizim insanımız oturup istediği sezonu izler sonrada bana geri ödeme yap der. Aslında belirli bir dakika zaman geçirene ödeme yapması ya da yapmaması lazım sistemin.

Hocam mesela Game of Thrones biliyorsunuz son zamanlarda gündemde. Blutv her yere reklam vermiş GoT bizden izlenir diye. Üstüne de demiş ki 1 hafta ücretsiz. GoT tüm sezonları izlemeyi düşünenler de ne yapmış 1 senelik üyelik almış. E GoT'un 7 ve 8. sezonları Digiturk'te :) Diğer sezonlar da 6 gün sonra Blutv'den kalkacak tek yayıncı Digiturk olacak. Şimdi sen 1 hafta ücretsiz demişsin üstüne GoT bende demişsin. Şimdi 2. gün iptal etmek isteyen adama hangi hakla tüm yılın parası da yandı diyebilirsin? Ha hukuki olarak haklı mıdır ona hakim karar verir ama yaptıkları kesinlikle etik değil.
eka

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)
Alıntı:
alperi Adlı Üyeden Alıntı
Hocam mesela Game of Thrones biliyorsunuz son zamanlarda gündemde. Blutv her yere reklam vermiş GoT bizden izlenir diye. Üstüne de demiş ki 1 hafta ücretsiz. GoT tüm sezonları izlemeyi düşünenler de ne yapmış 1 senelik üyelik almış. E GoT'un 7 ve 8. sezonları Digiturk'te Diğer sezonlar da 6 gün sonra Blutv'den kalkacak tek yayıncı Digiturk olacak. Şimdi sen 1 hafta ücretsiz demişsin üstüne GoT bende demişsin. Şimdi 2. gün iptal etmek isteyen adama hangi hakla tüm yılın parası da yandı diyebilirsin? Ha hukuki olarak haklı mıdır ona hakim karar verir ama yaptıkları kesinlikle etik değil.

Öncelikle üyelik sözleşmesini okumadan reklama göre üye olunmaz, tüketici uyanık olacak. Yanıltıcı reklam üzerine şikayet edinilebilir. Şikayet Tüketici Hakem Heyetine bundan dolayı götürülebilir. Ben sizden yanayım :D ama Blutv parayı geri ödemiyor. Hukuki zeminde sizin anlattığınız gibi mağdur olanlar hak arayabilir.
AtaTekin

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
Olayın özeti, girişim Türkiye'de ise para kasaya girdiyse kimse çıkaramıyor? niyeyse milletin gücüne gidiyor. E-Fatura kesince geri ödemesi eskiden zordu şimdi oda kolaylaştı eğer bahaneleri buysa oda geçti...

Tabi ödemeyi yapan güzel girişimlerde var hakkını yemeyelim kimsenin ama geneli aşağıdaki gibi

if girisim == Turkey:
money-back-guarantee = False
else:
money-back-guarantee = True

Netflix'de ise "yanlışlıkla ödeme yapılmış aslında kapatacaktım unutmuşum yeni fark ettim" dediğinde ödemeni gönderiyor.(Yeni ayın ilk haftası bildirirsen)
AtaTekin alperi eka

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al