wmaraci reklam
lidertakipci

Uzak MySQL Bağlantısı Hakkında

8 Mesajlar 1.062 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

nebisenol123 nebisenol123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** Ş**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 29 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Bir sunucum var. MySQL veritabanı kurulu. Hosting üzerinden bu sunucuya veritabanı bağlantısı yapmak istiyorum. Şimdiye kadar 10’u geçik farklı host firması denedim, ne yazık ki hepsinde bu özellik kapalı. Bu özellik açık olan bir hosting firması arıyorum. Yardımcı olur musunuz?

NOT: Hostingin veritabanına uzaktan bağlantı değil, hostig üzerinden başka bir sunucunun veritabanına bağlanma.

wmaraci
reklam

TheCompany TheCompany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Ardahan
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 16 / 40
  • Ticaret 5, (%100)
Alın ucuz bir vps, dilediğinizi yapın.

WordPressUzmani WordPressUzmani WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İşletme ve WordPress Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 25 / 70
  • Ticaret 50, (%100)
Hosting firmanıza MySQL sunucunuzun IP adresini verin beyaz listeye alsınlar. Daha önce rica ederek IP adresini listeye aldırmıştım.

• Üyelik 02.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** Ş**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 29 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer benim sunucuyu değiştirme planım olursa ip adreside değişecek. Her seferinde uğraşmak istemiyorum. WordPressUzmani

DigitalOcean hesabım var. Lamp server kurarak bağlanmayı denedim yine de bağlanmıyor. Nedenini anlamadım. Firewall üzerinden değişiklik yaptım fakat sonuç değişmedi. Sunucunun MySQL bağlantısının aktif olduğundan eminim. TheCompany

wmaraci
wmaraci

WordPressUzmani WordPressUzmani WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İşletme ve WordPress Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 25 / 70
  • Ticaret 50, (%100)
Yeni bir sunucu kurarak oradan da bağlanamadıysanız öncelikle bu kısmı çözmeniz yada netleştirmeniz gerekir. Mysql'e uzaktan bağlanılması için sadece firewall üzerinden portu erişime açmanız yeterli değildir. Bağlanmaya çalıştığınız mysql kullanıcının host alanında localhost mu yazıyor yoksa % işreti mi yazıyor bunu bir kontrol edin. Ayrıca my.ini içinden bind satırının önünü kapatın. Navicat veya farklı bir masaüstü sql yönetici indirip bağlanmayı deneyin. Başarılı olduktan sonra hosting ile bağlanmayı deneyin.

• Üyelik 02.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** Ş**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 29 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam ben kendi bilgisayarımdan bağlanabiliyorum. Yani eğer dediğiniz gibi bağlantı sadece localhost için geçerli olsaydı kendi bilgisayarımdan bağlanamazdım. Ek olarak kendi bilgisayarıma hiçbir şekilde izin vermedim. WordPressUzmani

TheCompany TheCompany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Ardahan
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 16 / 40
  • Ticaret 5, (%100)

nebisenol123 adlı üyeden alıntı

Eğer benim sunucuyu değiştirme planım olursa ip adreside değişecek. Her seferinde uğraşmak istemiyorum. WordPressUzmani

DigitalOcean hesabım var. Lamp server kurarak bağlanmayı denedim yine de bağlanmıyor. Nedenini anlamadım. Firewall üzerinden değişiklik yaptım fakat sonuç değişmedi. Sunucunun MySQL bağlantısının aktif olduğundan eminim. TheCompany

Muhtemelen ayarlarını yapamamışsınızdır, evden bağlantı kurup sunucudan kuramamanın başka açıklaması olamaz. Panel kullanın, çeşitli ücretsiz paneller var mesela cyberpanel.

• Üyelik 02.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** Ş**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 29 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Ayarla bir alakası yokmuş. Bir hosting firması buldum ve bağlantıyı sorunsuz sağladım. Sorun benim sunucumda değil, bağlantıyı sağlayacak sunucudaymış.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al