wmaraci reklam
lidertakipci

13 Mart 2019 Google Güncellemesi - Ne yaptım Ben sana Google

47 Mesajlar 7.666 Okunma
wmaraci reklam

Ysfhzrc Ysfhzrc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** H**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Benimde 1.5 2klık hitim şuanda 1kyı zor görüyor ne olacak böyle arkadaşlar.

wmaraci
reklam

koz4 koz4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)
Mayıs ayı geldi bende durum hala aynı düzelme olan varmı

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Kendi sitemi kuralı 8 yıl geçti. İnişler ve çıkışlar sürekli de olmaya devam etti. Bazı zamanlarda 5-6k ziyaretçi görebiliyorken aynı içeriklerle 250 tekil kişiye kadar düştüğü de oldu zaman zaman. Yaşından dolayı mıdır bilmem ama çok düzgün yazı yayınladığımda en iyi sitelere karşı da sıralamalarda çıktığım oluyordu. Hal böyle olunca sürekli içerik atma ihtiyacı hissediyor insan tabi bir dönem 5-6k ziyaretçi gelirken diğer dönem 250 tekil ziyaretçi gelme olayı da tam tersi insanı kendi sitesinden uzaklaştırıyor ister istemez.

Sadece Google amcaya bel bağlayınca halimiz böyle oluyor aslında. En başından bütün sosyal medya hesaplarından düzenli olarak içeriklerimizi paylaşsaydık eğer belli bir kitlemiz olur ve Google amcaya da bel bağlamak zorunda kalmazdık. Twitter üzerinden sağlam bir kitle oluşturmuştum zamanında yalnız tek başına Twitter yetmiyor. Ne kadar sosyal medya sitesi varsa hepsinden düzenli olarak bir kitle oluşturmak zorundayız. Aksi halde Google şunu yaptı Google bunu yaptı der dururuz buralarda.

Bütün sosyal medya sitelerini de düzenli olarak kullanmak baya zaman alıyor elbette. 100 tane yeni yazı yayınlayıp Google'den ziyaretçi beklemek yerine 10 tane yazı yayınlayıp bütün sosyal medya sitelerine göre içerikleri düzenleyip yayınlamak daha mantıklı bana göre. Bu durumda birçok sitede kendi kitleniz oluşur ve farklı sosyal medya sitelerinden size ziyaretçi gelir. Tek fark Google arama sonuçlarına göre anında ziyaretçi gönderirken diğer siteler kitleniz oluştukça size ziyaretçi gönderir.

Aslına bakarsanız Google varken sosyal medya sitelerinin hiçbirine ihtiyaç olmaz ama black hat seo ile uğraşan kişiler sayesinde bunu yapmak zorunda kalıyoruz ve onlar sayesinde bu oldu şu oldu demeden bizim bunları yapmamız gerekiyor.

Sarp35 Sarp35 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Araştırmacı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 40 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
7 yıldır emek verdigim bir site var. Son 2 yıldır çöp içeriklerle türemiş bir site en önemli kelime de geçti sitemi. Üstelik anti seo yapıyor siteme sürekli engelleyip şikayet ediyorum ama bir sonuç yok. Bende elemanı yakalayıp komaya sokma peşindeyim inşallah bulcam izini. Madem google çözemiyor biz çözeriz.

wmaraci
wmaraci

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Google algoritmasını o kadar mantıklı şekilde değiştiriyor ki. Artık alınan backlinkler bir önem arz etmeyecek. Çok az ve doğal backlinkler göz önünde bulundurulacak. Bunun yanı sıra Google artık spinleme yapan yahut aynı başlıkta benzer içeriği yazmış siteleri geri plana itiyor. Örneğin karadelik nedir hakkında 5 site 5 farklı makale yazmış olsun. Makalelerin hepsi özgün de olsa Google algoritması artık semantik öğelere ve içerik zenginliğine bakıyor. İçerik zengin değilse ne kadar özgün olursa olsun geri plana atıyor. Zamanında demiştik backlinke değil gerçekten, kaliteli içeriğe yatırım yapın diye. Düşüş yaşayan arkadaşlar eğer backlink paketleri satın almadılar ve içeriklerine güveniyorlarsa korkmasınlar. Dalgalanma geçtiği zaman eskisinden daha iyi konumlara gelecekler.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Lions adlı üyeden alıntı

Google algoritmasını o kadar mantıklı şekilde değiştiriyor ki. Artık alınan backlinkler bir önem arz etmeyecek. Çok az ve doğal backlinkler göz önünde bulundurulacak. Bunun yanı sıra Google artık spinleme yapan yahut aynı başlıkta benzer içeriği yazmış siteleri geri plana itiyor. Örneğin karadelik nedir hakkında 5 site 5 farklı makale yazmış olsun. Makalelerin hepsi özgün de olsa Google algoritması artık semantik öğelere ve içerik zenginliğine bakıyor. İçerik zengin değilse ne kadar özgün olursa olsun geri plana atıyor. Zamanında demiştik backlinke değil gerçekten, kaliteli içeriğe yatırım yapın diye. Düşüş yaşayan arkadaşlar eğer backlink paketleri satın almadılar ve içeriklerine güveniyorlarsa korkmasınlar. Dalgalanma geçtiği zaman eskisinden daha iyi konumlara gelecekler.

Aynen katılıyorum, backlink algoritması tamamen değişmiş durumda artık.

Paket satanlar belki kızacak ama siteleri çöplüğe çevirmekten başka bir şey değil maalesef.

Haziran ayından önce bir netlik beklemesin kimse. Yeni içeriklere odaklanmanız yeterli bu süreçte.
Lions

kişi bu mesajı beğendi.

koz4 koz4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)
Ben hiç backlink paketi almadım ve yazılar kaliteli ve özgün olmasına rağmen 3 k dan günlük 700 tekile düştü

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al