wmaraci reklam
lidertakipci

Forum Lisansı Hakkında

26 Mesajlar 2.865 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Xenforo, ipb, MyBB, vb, phpbb hepsi güzel sistemlerdir.

Benim MyBB sevgim biraz fanlik derecesinde. Kod yapısı en beğendiğim forum yazılımlarından. Günümüz koşullarında biraz geri durumda kaldığını kabul etmeliyim. Özellikle tasarım açısından geride kalabiliyor. Bence bunun tek sebebi tablo yapısı kullanıyor olması. Tüm şablonları tablo yapısıyla tasarlanmış. Responsive yapmaya çalıştığınızda 50den fazla şablona tek tek vakit ayırmanız gerekecek, div yapısına geçirmeniz gerekecek. Onun dışında mybbnin vBulletinden geri kalır bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Vb düşünceniz varsa kesinlikle MyBB öneririm.

Üstelik tema konusunda neredeyse sınırsızdır. Html CSS bilginiz varsa mybbye geçirmeyeceğiniz şablon kalmaz. Dilerseniz uygun fiyata şuan tasarlıyor olduğum MyBB temasını size satabilirim.

Xenforonun tercih edilme sebebi daha yenilikçi bir sistem olması. PHP tabanlı Zend framework ile yazılmıştır. JavaScript ile randımanlı çalışır, sayfa geçişleri vs. baştan load olmadan, açık sayfalar üstünde gerçekleşir, daha yenilikçi ve moderndir.

Parayla almak istiyorsanız illaha, benim onerimde XF olacaktır.

Ama bir forum sitesi için illaha para bayilmaniza gerek yoktur. MyBB öneririm. O lisansa para 160dolar vereceginize 30 40, max 50 dolara süper MyBB temaları satın alabilirsiniz. kaldı ki full responsive free tasarımlarıda var, gayet iyidir.
dreamfancy Gerrard

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)
Escalous
Mybb tablo yapısı sorununu 1.9 sürümüyle giderdi ve ui framework yapısına geçti, şuan için geliştirici kişilerin kullanılması öneriliyor ama Mybb tecrübesi yüksek olan kişiler geçiş yapabilir.

Demo: https://mybb.jsoltesz.com/mybb-1.9/
Geçiş yapmak isteyenler buradan indirebilir: https://github.com/mybb/mybb/tree/develop/1.9
dreamfancy Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

AtakanAteş adlı üyeden alıntı

Escalous
Mybb tablo yapısı sorununu 1.9 sürümüyle giderdi ve ui framework yapısına geçti, şuan için geliştirici kişilerin kullanılması öneriliyor ama Mybb tecrübesi yüksek olan kişiler geçiş yapabilir.

Demo: https://mybb.jsoltesz.com/mybb-1.9/
Geçiş yapmak isteyenler buradan indirebilir: https://github.com/mybb/mybb/tree/develop/1.9

Wow.. bundan gerçekten haberim yoktu, localimde halen kurulu olan 1.8 sürümüyle arada bir hasret gideriyordum. Gelişmeleri takip etmemiştim, bu güzel haber için çok teşekkürler

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
XenForo çok kaliteli ve çok hızlı bir altyapıdır. Bütün sistemleri kullandım. Aralarında en basit, en profesyonel olanı kesinlikle XenForo'dur. Sadece 160 dolar ile forum kurabilirsiniz.

Sorunuza gelir isek 160 dolar ile sadece xenforo lisansına mı sahip olacağım. Evet sadece bir forumunuz olacak fakat korkmayın bir kısıtlama yok. Oradakiler sadece ek bir eklenti yani bir fotoğraf galeriniz olacaksa ya da indirme kısmı olacak ise satın almanızı istiyorlar.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
wmaraci
wmaraci

100120 100120 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 32 / 88
  • Ticaret 39, (%100)
Türkiye'de forum kültürünü kullanıcılara aşılayan vBulletin 3.8 versiyonudur. Xenforo ve vBulletin 5 Connect bana samimi gelmiyor Xenforo demek 2.el kelepir fiyata lisans bulunmadığı vakit aşırı para kaybı demektir bunun eklentisini ve temasını saymıyorum bile o kalemler bile cebi boşaltacak türdendir. vBulletin 3.8.11 sürümü tavsiye ederim.

Gerrard Gerrard Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 40 / 22
  • Ticaret 2, (%100)

Escalous adlı üyeden alıntı

Xenforo, ipb, MyBB, vb, phpbb hepsi güzel sistemlerdir.

Benim MyBB sevgim biraz fanlik derecesinde. Kod yapısı en beğendiğim forum yazılımlarından. Günümüz koşullarında biraz geri durumda kaldığını kabul etmeliyim. Özellikle tasarım açısından geride kalabiliyor. Bence bunun tek sebebi tablo yapısı kullanıyor olması. Tüm şablonları tablo yapısıyla tasarlanmış. Responsive yapmaya çalıştığınızda 50den fazla şablona tek tek vakit ayırmanız gerekecek, div yapısına geçirmeniz gerekecek. Onun dışında mybbnin vBulletinden geri kalır bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Vb düşünceniz varsa kesinlikle MyBB öneririm.

Üstelik tema konusunda neredeyse sınırsızdır. Html CSS bilginiz varsa mybbye geçirmeyeceğiniz şablon kalmaz. Dilerseniz uygun fiyata şuan tasarlıyor olduğum MyBB temasını size satabilirim.

Xenforonun tercih edilme sebebi daha yenilikçi bir sistem olması. PHP tabanlı Zend framework ile yazılmıştır. JavaScript ile randımanlı çalışır, sayfa geçişleri vs. baştan load olmadan, açık sayfalar üstünde gerçekleşir, daha yenilikçi ve moderndir.

Parayla almak istiyorsanız illaha, benim onerimde XF olacaktır.

Ama bir forum sitesi için illaha para bayilmaniza gerek yoktur. MyBB öneririm. O lisansa para 160dolar vereceginize 30 40, max 50 dolara süper MyBB temaları satın alabilirsiniz. kaldı ki full responsive free tasarımlarıda var, gayet iyidir.

guzel bir yorum olmus..
dreamfancy Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

stroncow stroncow WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 414
  • Beğeniler 186 / 94
  • Ticaret 2, (%100)
kardeş hiç xenforo,vbulletin, ipb ye para verme. flarum forum kullan, vereceğin paranın 10'da birini geliştiricilerine bağış olarak aktar. xenforo lisansımı satıp, flarum altyapısına geçtim.

Paylaşımlı hostinge kurmak istiyorsan:
https://flarumtr.com/d/72-flarum-hosting-kurulumu-dosyalari-yukle-calistir-tum-eklentilerle-beraber/53

Onun haricinde güncel kalmak istiyorsan sunucu kullanman şart:
https://flarum.org/

Fearles1453 Fearles1453 Bir umuttur yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WebCoder
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 251 / 250
  • Ticaret 26, (%100)
Ben neden se ipb daha cok sevıyorum cok kullanıslı oldugu kanatındeyım

Lim10Ata Lim10Ata Müsait Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 1152
  • Beğeniler 312 / 314
  • Ticaret 42, (%100)

wpdiv adlı üyeden alıntı

Türkiye'de forum kültürünü kullanıcılara aşılayan vBulletin 3.8 versiyonudur. Xenforo ve vBulletin 5 Connect bana samimi gelmiyor Xenforo demek 2.el kelepir fiyata lisans bulunmadığı vakit aşırı para kaybı demektir bunun eklentisini ve temasını saymıyorum bile o kalemler bile cebi boşaltacak türdendir. vBulletin 3.8.11 sürümü tavsiye ederim.

vBulletin 5 gerçekten rezalet fakat vbulletin 3.8 ile xenforo 2'nin aynı kulvara koymak bile çok absürt geliyor. Yaklaşık 5-6 yıldır forum kültürünün içinde olan biri olarak bunun 4 yılını vBulletine harcadım daha 1-2 yıl önceye kadar bende sizin gibi "vBulletin vBulletin" diyordum inanın xenforo 2'ye geçtiğim zaman sadece kullanıcı deneyimi olarak değil tema değişkenlerinden tutun o dinamik basit ama detaylı yapısına hayran oldum.

Lim10Ata Lim10Ata Müsait Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 1152
  • Beğeniler 312 / 314
  • Ticaret 42, (%100)

stroncow adlı üyeden alıntı

kardeş hiç xenforo,vbulletin, ipb ye para verme. flarum forum kullan, vereceğin paranın 10'da birini geliştiricilerine bağış olarak aktar. xenforo lisansımı satıp, flarum altyapısına geçtim.

Paylaşımlı hostinge kurmak istiyorsan:
https://flarumtr.com/d/72-flarum-hosting-kurulumu-dosyalari-yukle-calistir-tum-eklentilerle-beraber/53

Onun haricinde güncel kalmak istiyorsan sunucu kullanman şart:
https://flarum.org/

discourse ve flarum gerçekten harika discourse'u deneyimleme fırsatım olmuştu fakat şu aşamada teknik olarak müdahale edemeyecek kişilerin tercih etmesi pekte doğru değil gibi hocam.

Sitenizi atarsanız incelemeyi çok isterim
stroncow

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al