wmaraci reklam
lidertakipci

E ticaret sitesi-sanal pos

17 Mesajlar 2.976 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Atacani Atacani - Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 73 / 107
  • Ticaret 22, (%95)

melankolia adlı üyeden alıntı

GGRIP karısı üzerinden nasıl vergi verecek şirketi karısının üzerinemi açacak ?? :P

hocam sanalpos için paytr,iyzico gibi firmalar var bunlar belge istiyor sitelerinde yazıyor hangi belgeleri istediğini,bunu dışında shopier var o vergi levhası istemiyordu onunda benim kullandığım opencart scriptine eklentileri mevcut kolayca kurup ödeme alabiliyorsunuz.
Script olarak opencart ve journal temasını inceleyin derim.

Shopier kullansam komisyonu nasıl acaba? Vergi bermem gerekmez mi 9000 tl muhabbetine takılır mıyım

wmaraci
reklam

Atacani Atacani - Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 73 / 107
  • Ticaret 22, (%95)

GGRIP adlı üyeden alıntı

melankolia gülcek miydik :)
Vergisiz iş yapmayın.

Hocam 100 tl diyelim ürün 80 tl gelicek bana değil mi vergi verirsem? Peki bu vergi için başvurmadır falan da ücretli mi ki

AdSenseisi AdSenseisi Özgürlük Bedel Gerektirir Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilinmiyor
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1570
  • Beğeniler 310 / 298
  • Ticaret 39, (%100)
paywant d

Vtcam Vtcam Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 77, (%100)
Sayfa linki nedir hocam

wmaraci
wmaraci

GGRIP GGRIP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 7 / 47
  • Ticaret 25, (%100)
Hocam bu tarz sistemlerde vergi olayı olmuyor diye biliyorum. Ben el işi eşyalar satacağım bir site açacağım. Vergiden muaf belgesi aldım. Yılda 30.000 tl olmadığı sürece vergi vermeyeceğim,PayTr kullanmayı düşünüyorum.

https://www.yazilimaktif.com/

cengizgen cengizgen Hayat, Kocaman bir süpriz Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 55 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 19 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
bireysel olarak da vergi dairesinden vergi numarası alınabiliyor du,yasayı unuttum ama internet üzerinden yapılan satışlarda geçerli idi, tabi veri levhası üretilmiyor, kişisel bir vergi numarası , yaptığınız işin niteliğine ve gelire göre vergi dairesi ilgilenir ya da ilgilenmez.

Emeklilerin bazı vergi muafiyetleri vardı, bence de bir serbest mali müşavirle konuşmalısınız.

SauRonTR SauRonTR Eski Üç Harfli.. Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek 404
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 51 / 49
  • Ticaret 0, (%0)
İyzico paytr gibi çok kullanılan sanal poslarda şahıs firması veya şirket olman şart. Sanırım paytr yıllık ücret alıyor. Ben iyzico kullanıyorum yıllık ücret almıyor ama başarılı işlem başına %3,67 + 0,25 tl komisyon kesiyor. Vergiden muaf iş yapacaksanız şirket kurmadan da sanal pos alabiliyorsunuz yalnız komisyon %4 küsür oluyor. Yaptığınız iş vergiye tabiyse eğer firma olmalısınız. Şikayet vb durumlarda başınız çok yanar. Vergi işine gelirsek de sattığınız şeylerde vergi muhtemelen %18 dir. 100 liralık mal sattınız diyelim. İyzico (sanalpos) 3,92 tl sine el koyar. 96,08 TL hesabınıza yatar. (21 gün sonra banka hesabınıza) Siz 100 tl lik fatura kesip müşterinize gönderirsiniz. Devlete %18 den 18 tl borçlanmış olursunuz bu satışınızdan. Ama örneğin o ay size 100 TL internet faturası geldi. Bu faturanızı da muhasebenize verirseniz devlete vergi borcunuz sıfırlanır. Telden yazdım düzensiz olduysa affola
iamemrhn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al