wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress'te Css Sprite Kullanımı hakkında sorunum var

3 Mesajlar 1.677 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Adobewordpress Adobewordpress WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 677
  • Beğeniler 58 / 418
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar ben blogumda css sprite uygulamak istiyorum
a ve a:hover özelliklerinde sorun yok fakat wordpress'te current diye bir özellik olduğunu öğrendim.Mesela Hakkında sayfasını tıkladığımda o button'un altı çizgili olsun istiyorum.Kodlarım bu şekilde current kısmı için yardımcı olurmusunuz.

ul#menusprite {
margin:0;
padding:0;
width:346px;
height:32px;
}

ul#menusprite li{
margin:0;
padding:0;
list-style-type:none;
display:block;
text-align:center;
float:left;

}

ul#menusprite li a{
display:block;
}

#Anasayfa { height:32px; width:71px; display:block; background:url("images/sprite.png") no-repeat 0px top;}
#Anasayfa a:hover { width:71px; height:32px; display:block; background:url("images/sprite.png") no-repeat 0px bottom; }
#Hakkimda { height:32px; width:74px; display:block; background:url("images/sprite.png") no-repeat -71px top;}
#Hakkimda a:hover { width:74px; height:32px; display:block; background:url("images/sprite.png") no-repeat -71px bottom; }
#Calismalarim { height:32px; width:91px; display:block; background:url("images/sprite.png") no-repeat -145px top;}
#Calismalarim a:hover { width:91px; height:32px; display:block; background:url("images/sprite.png") no-repeat -145px bottom; }
#Arsiv { height:32px; width:49px; display:block; background:url("images/sprite.png") no-repeat -236px top;}
#Arsiv a:hover { width:49px; height:32px; display:block; background:url("images/sprite.png") no-repeat -236px bottom; }
#iletisim { height:32px; width:61px; display:block; background:url("images/sprite.png") no-repeat -285px top;}
#iletisim a:hover { width:61px; height:32px; display:block; background:url("images/sprite.png") no-repeat -285px bottom; }

#menusprite li a span{
display:none;
}

adobewordpress.com ~ “güncel tasarım okulu”
wmaraci
reklam

Berkay Berkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Geliştirici
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1862
  • Beğeniler 90 / 335
  • Ticaret 27, (%100)
Demo görünüm ekleseydin ve nasıl olmasını istediğini resimle söyleseydin iyi olurdu.

Adobewordpress Adobewordpress WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 677
  • Beğeniler 58 / 418
  • Ticaret 1, (%100)

demo görünüm bu
üst kısım menü alt kısım hover fakat alt kısım aynı şekilde current şeklide olsun istiyorum.

Ek Olarak: Yokmu yardım edecek arkadaşlar

adobewordpress.com ~ “güncel tasarım okulu”
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al