wmaraci reklam
lidertakipci

Evcil Hayvanlar İçin Platform Projesi (App Startup)

4 Mesajlar 553 Okunma
wmaraci reklam

yaerna1 yaerna1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 17 / 93
  • Ticaret 2, (%100)
Herkese merhabalar,

Birkaç aydır pazar araştırmasını yaptığım, hayata geçirmek istediğim bir uygulama projesi var. Projenin amacı evcil hayvanların ve sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını farklı hizmetler çerçevesinde tek bir uygulama altında toplamak.
Örneğin:
-Evcil hayvan bakıcı hizmeti(Yürüyüş, gece konaklama vb.)
-Petshop ürünleri satışı
-Mama(İlk başta kuru mama, sonrasında çiğ et) ve oyuncak aboneliği
-Ücretsiz eğitim setleri(tuvalet, komut öğretme vb.)
-Yakındaki veterineler, oyun arkadaşları
-Soru-cevap/Sosyal medya benzeri özellikler
...

Bu tür projelerde genellikle acaba tutar mı sorusu hep aklımıza gelir ama uzun süredir araştırmaların sonucunda Türkiye'deki benzer sitelere-uygulamalara bile ciddi bir talep olduğunu gözlemledim. (Bu çerçevede benzer işi yapan firmaları incelediğimiz ve kritiğini yaptığımız detaylı bir dökümanımız mevcut.)
Projenin belirli kısımlarında yurtdışında ve Türkiye'de know-how konusunda işimizi kolaylaştıracak startuplar da mevcut. (Strateji sürecimizi kolaylaştıracaktır.)
Aslında Türkiye'deki benzer startuplara ilk çıktığında bu iş tutmaz, pazar bu kadar büyük diyen çok kişi olmuş. Biz de olaya ütopik bakmıyoruz fakat Türkiye pazarını projenin ilk mockup'ı olarak görebiliriz. (Bazı girişimler de önce Türkiye'de başlayıp sonra Avrupa pazarına açıldı.)

Startup ortamında 2 senedir bulunuyorum, daha önceki senelerde ismini paylaşmak istemediğim exitlerim de oldu.
Strateji, yatırım veya yazılım konusunda yardımcı olabilecek ortak/ortaklar aramaktayım. Şuanda 2 kişilik bir ekibiz, son 4 senedir birlikte çalışıyoruz.
Maddi yatırım dışında projede yer almak-ortak olmak isterseniz, proje fikrini beğenip fikrin hayata geçmesinde ve gelişmesinde ciddi emek harcamaya hazır olmanızı ve ekibi yarıda bırakmamanızı umuyorum.

Dipnot: İşin büyümesine göre elimde ciddi rakamlarda sermaye bulunmaktadır.

Herkesin fikrine saygı gösteriyorum, kötü yorum yapmak serbest :D

wmaraci
reklam

charset charset WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 190 / 50
  • Ticaret 5, (%100)
Strateji konusunda yardımcı olabilirim.Aynı zamanda iş planlama,geliştirme(il il temsilciler,tedarikçiler...) konularında yardımcı olmaya çalışırım.Bulunduğum ilde birçok öğrencinin evcil hayvana sahip olduğunu görüyorum yani bu proje neden tutmasın.Tabiki bu proje olmasa neden olmaz konusundada kafa yormamız gerekiyor.Projende evcil hayvanlar hakkında bilgiye sahip kişilerin olması çok önemli.İlgilenirseniz pm atabilirsiniz.

200$ Google Cloud kodları için profilimi ziyaret edebilirsiniz.

kingdisco360 kingdisco360 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Şair
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 18 / 8
  • Ticaret 3, (%100)
yaerna1 Türkiye'nin dinamiklerine uygun gelişim gösterildiğinde uzun vadede güzel sonuçların çıkacağını düşünüyorum.

yaerna1 yaerna1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 17 / 93
  • Ticaret 2, (%100)
kingdisco360 yorumunuz için teşekkürler. :)

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al