wmaraci reklam
lidertakipci

Kenarda 5000TL'niz olsa ne yapardınız ?

53 Mesajlar 5.887 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

joyned joyned WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)

Önermiyorum ama takip edeceğim para nasıl kaybedilir. (Kazansa dahi kaybedilmiştir haram gelenden hayır gelmez).

Browland adlı üyeden alıntı

joyned "her yiğidin yoğurt yiyişi ayrıdır" der atalarımız.

Kimi carpe diem der anı yaşar,
Kimi geçmişe saplanmış, geçmişte yaşar,
Kimi zamanı aşar gelecekte yaşar.

Orta 3 e geçince plan yapmaya başladım. Alışkanlık oldu. Orta 3 de üniversite okumaya karar verdim. 4 yıl (orta3 ve lise 3 yıl) ders çalıştım. Üniversiteyi kazandım. (Kendimi üniversiteyi kazanmış olarak görüyordum)

İş hayatına girince 2010 da 2105 yılında istanbul dışında yaşayacağım diye karar verdim. Patronuma söz vermem neticesinde 2016 yılında çanakkleye taşındım. 3 yıl oldu. (Başka şehirde yaşadığımı görüyordum)

Şimdi,

Oğlum orta okula geçtiğinde kendsine ait, kendisine para kazandıran bir işi olduğunu görüyorum. Anne babasına ihtiyacı olmadan ekonomik özgürlüğün tadını çıkarsın diye...

Oğlun belki buna değmeyecek birisidir diyorum ayaklarının üstünde duramayacak birisidr belki bunu görmeden ona gelecek planı yapmak ne kadar mantıklı bilemiyorum.

wmaraci
reklam

Damon Damon Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 10 / 13
  • Ticaret 1, (%100)

Olimpiyat çocuğu henry çıkmasın sonra ortaya :laugh:

Konuya gelecek olursak kardeşim en risksiz yatırım benim gözümde git dolar al arkana yaslan unut o parayı.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)

joyned adlı üyeden alıntı

Önermiyorum ama takip edeceğim para nasıl kaybedilir. (Kazansa dahi kaybedilmiştir haram gelenden hayır gelmez).

Oğlun belki buna değmeyecek birisidir diyorum ayaklarının üstünde duramayacak birisidr belki bunu görmeden ona gelecek planı yapmak ne kadar mantıklı bilemiyorum.

Belki de Allah yoktur, tüm o inandıklarınız yalandır. Değmeyecek bir inanç için bütün hayatınızı adıyorsunuzdur. Belki !

Oysa benim önümde benden olan, dokunabildiğim, görerek sevebildiğim, varlığı ispatlı olan oğlum var. Seve seve kalan ömürümü adarım. İster değsin ister değmesin.

Benim hayatımda, inancımda belki yoktur. Belki siz yanılıyorsunuzdur.

Edit. Bir alıntınızda haram dediğiniz için yazdım. Yoksa inancınız beni ilgilendirmez.
sterk deryaerdil Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Browland Hz. Ali, ahirete inanmayan birine, "Eğer yoksa benim kaybedecek bir şeyim olmaz. Ya varsa sen ne yapacaksın?

Ben senin inancına karışmıyorum bu sizin tercihiniz. Oğlunuz yerine kendinize yapın diyorum sonra oğlunuzada verirsiniz ama buda sizin terciniz isterseniz oğlunuza bir fabrika kurun ama ben olsam önce kendime yapardım isterse sende çalış sanada veririm derdim bunu akıl veriyorum bilmiyorum şeklinde düşünmeyin çünkü bizimde iş yerimiz var ve ben çalışmadım ailem bana vermedi haklı buldum diğerlerine verdiler bende kendimi onlara ıspatladım ve şimdi bende o iş yerinde muhasebeciyim. (Zengin değiliz ama her birimizin bir maaşı var çokta olmasa sonuçta aç kalmıyoruz 3 kardeş olarak diğer abimde ankarada çalışıyor kendine bakıyor). Önemli olan gerkesiz olmamak baba parasını savurmak değil.

wmaraci
wmaraci

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
joyned bizim babamızın parasını savuracak parası olmadı. Para savurmak nedir pek bilmeyiz. Hayatımız çalışmakla geçti. Okul zamanları, tatillerde... Ömrümde bir defa tatile gittim o da evlenince...

Eğer başarılı olursam, savursun oğlum paramı. Kendi kazanırsa benim kazandığımı da harcasın. Başkasına yar olacağına oğlum yesin. Ben parasızlığı bilşyorum, parasız kalsam tekrardan hiç bir şey değişmez.... Ama oğlum bir sürede olsa iyi bir hayat yaşar...

Umarım sizde istediğiniz hayatı yaşarsınız...
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Browland Herkes her zorluğu çekiyor ben 23 yaşındayım ilk defa hepimize doğru yani neredeyse doğru her birimize bir maaş düşüyor. Savurmak şöyle ben çalışmıyordum ama harcıyordum buda abilerimin hoşuna gitmiyordu haklılardı çünkü ben çalışmıyordum ve çalışmadığım halde bana bakıyorlardı bu büyük bir haksızlıktı içim rahat etmiyordu ve ona göre bende onlara karşı iyi şeyler yaptım.
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

ocengiz55 ocengiz55 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Öğretmeni
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ö** C**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 12 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Kenarda 4000 bin tl vardı, Bitcoin borsasında bnb coini aldım, sonrasında holo coini aldım bu iki coin arasında al sat yaptım sadece 6 günde 4000 bin tl 6200 tl oldu, tabi bunda dolar kurunun da lehime hareket etmesi kaymağı oldu =) tavsiyem odur ki Bitcoin borsasını öğrenin. Herkes için geçerlidir =)

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Konudaki herkes; parası olsa 10a, 20ye, 30a katlayacak :) Madem eminsiniz, alın bir risk. Kredi çekin, borç harç bulun, toplayın. Nasıl olsa 2 haftaya 20ye katlamayacak mısınız ? Borcunuzu kapatrsınız toptan yolunuza bakarsınız. :)
reaels aries ufukaslan

kişi bu mesajı beğendi.

reaels reaels WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 174 / 157
  • Ticaret 9, (%100)
Hocam benden size tavsiye hiç bir şey yapmayın. Hayatın ne getireceği belli olmaz.Cebinizde kalsın o para çokta büyük meblağ değil.

ersa111 ersa111 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Serberst
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 0 / 90
  • Ticaret 7, (%100)

ocengiz55 adlı üyeden alıntı

Kenarda 4000 bin tl vardı, Bitcoin borsasında bnb coini aldım, sonrasında holo coini aldım bu iki coin arasında al sat yaptım sadece 6 günde 4000 bin tl 6200 tl oldu, tabi bunda dolar kurunun da lehime hareket etmesi kaymağı oldu =) tavsiyem odur ki Bitcoin borsasını öğrenin. Herkes için geçerlidir =)

30 bin tl bitcoinde var hocam zaten :D
ocengiz55

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al