wmaraci reklam
lidertakipci

İyilik yap denize at nereye kadar.

13 Mesajlar 1.622 Okunma
wmaraci reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Mayası bozuk insan olabildiği gibi mayası sağlam olan insan da var. Siz mayası bozuk insanlar yüzünden bütün insanlara karşı tavır alırsanız, bir gün o tavır aldığınız kişilerden birine ihtiyacınız düşerse utanılacak duruma düşebilirsiniz. Sonuçta insan her şeyi bilemez. Atıyorum siz programlamada iyisinizdir, pazarlamada kötüsünüzdür. Bir pazarlama ihtiyacınız olduğunda karşınızdakinin de size aynı davranması durumunu düşünmeden "iyilik bitti" derseniz, karşınızdaki insan da size "iyilik bitti" der.

Bir meyve çürük diye koskoca meyve ağacını kesmenin anlamı yok. Çürük meyveyi koparır, atarsınız sorun çözülür. Siz sadece o meyveden yani insandan uzak durursanız o insanın etrafında yardım edecek kimse kalmadığında yaptığının yanlış olduğunu anlamaya başlar. Tam tersi davranıp ona "para karşılığı beni kirala" tarzında yaklaşımda bulunursanız o insan "param var, her şeyi yapma hakkına sahibim" düşüncesine bürünür.

Ondan sonra "bu insanlar para vererek bize bu kadar kötü davranma hakkına sahip olduklarını mı düşünüyor?" diye başlık açmak zorunda kalırsınız, patronunuzdan şikayetçi olmaya başlarsınız.

wmaraci
reklam

alicangrafik alicangrafik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 122 / 100
  • Ticaret 3, (%100)
FuryQaos Yüz, yüze görüşmediysem neden güveneyim demedim. Üzülmem dedim. Herkes para kazanmanın derdinde ona dediğim bir şey yok. Sadece nerde nasıl davranması ve konuşması gerektiğini bilmeyen haddinden fazla insan var. ''insanlik ölmuş yok şöyle böyle geç bu ucuz sözleri'' insanlık ölmüş v.s diye de bir şey dediğimi hatırlamıyorum Siz okuduğunuza emin misiniz? 11, 12 yaşlarımdan beri bu piyasadayım ben emin ol herkesin kafasında ne tilkiler dönüyor çok iyi biliyorum.

FuryQaos FuryQaos WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 30.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 115 / 110
  • Ticaret 1, (%100)
alicangrafik insanlarla ikili tartişmalara girmekten kendimi ali koyamiyorum bazen , karşimdaki beni anlayamaz zaten demeden. İyi forumlar size .

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al