wmaraci reklam
lidertakipci

Site Hızı Konusunda Tavsiye Verebilecek Deneyimli Arkadaşlara Soruyorum

10 Mesajlar 1.042 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ZeNHaR ZeNHaR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 6 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar sitemin GtmetRix sonuçları 90-76 ama açılış süresi 6.3 sn. Pagespeed İnsights ise Mobil 52 -Masaüstü 91 çıkmakta. Ne yaparsam yapayım site hızını bundan daha yukarı çıkaramadım.
İyileştirme adına yaptıklarım ise aşağıdaki gibidir.
Tema lisanslı - Tielabs Jannah Teması
Tema haricinde kullandığım Ad inserter, WP PostWievs eklentilerini kaldırdım. Ana Sayfadan tarih haricinde gözüken okunma sayıları, yorum sayıları gibi özellikleri kaldırım. Yazar özelliğini tüm siteden kaldırdım.
Resimleri iyileştirme ve yeni biçimlendirmeler için - ShortPixel Image Optimizer
CDN öncelikle KeyCDN denedim fakat en ufak bir artısı olmayınca değiştirdim - CloudFlare
Hızlandırma adına öncelikle temanınkendisıkıştırma ve iyileştirme özelliklerini aktif ettim.
Ardından Cache için bilinen bilinmeyen bir çok programı denedim ama en sonunda - FastestCache ve Autoptimize kullandım. Alabildiğim en iyi rakamlar bunlardı. Bir şeyleri eksik yada yanlış yapıyorum ama neyi bulamadım. En azından mobil hızı 90 lara çıkarabilsem o da yetecek. Çok uzun zaman ve emek harcadım bu konuda ama başaramadım. Bu konuda deneyimli arkadaşlardan tavsiye ve yardım bekliyorum.

wmaraci
reklam

• Üyelik 31.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 6 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Tavsiye verebilecek kimse yok mu?

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
herkes tavsiye verebilir ama her sitenin durumu özeldir. Çok fazla tavsiye alarakda kafanda karışabilir. Hız konusunda yapılacaklar. hızlı tema + çok güçlü cacheleme + az plugin kullanımı +cloudflare + resimlerin düzgün boyutlanıp sıkıştırılması ve dahada fazla olabilir. Bunlarda her siteye özel bakılmalı. Forumda bu işi profesyonel yapanlarda hizmet almanı öneririm.

emulnurullah emulnurullah Payerme.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad N** E**
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 34 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
ne yaparsan yap tema yavaşsa hiçbir şeyi değiştirmez

Telegram botlarınızı yapabilirim, iletişim t.me/emulnurullah
wmaraci
wmaraci

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Tema görsellerinde smurhs türev görseli çeşitli boyutlarda ölçeklendirme uygulamanız varsa kaldırın. tinypng de optimize edin. Responsive bir tema ise, Tema Blog sayfasında öne çıkarılan görsel boyutuna getirin tüm görsellerinizi ve her makale için tek görsel kalmasını sağlayın sitede.

• Üyelik 31.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 6 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Tema görsellerinde smurhs türev görseli çeşitli boyutlarda ölçeklendirme uygulamanız varsa kaldırın. tinypng de optimize edin. Responsive bir tema ise, Tema Blog sayfasında öne çıkarılan görsel boyutuna getirin tüm görsellerinizi ve her makale için tek görsel kalmasını sağlayın sitede.

Tavsiyen için teşekkür ederim. Daha önceden bu şekilde çoğalmış bir sürü resim var bunları temizlemeye çalışacağım ama 12.000 adetin üzerinde gözüküyor.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

ZeNHaR adlı üyeden alıntı

Tavsiyen için teşekkür ederim. Daha önceden bu şekilde çoğalmış bir sürü resim var bunları temizlemeye çalışacağım ama 12.000 adetin üzerinde gözüküyor.

Bakın Temanız Responsive tema ise cihazlar zaten görselleri otomatik boyutlandırıyor. Bunu yapmak için extra eklenti ve resim çoğaltmak siteye zaten yük getirir.
Temanızın blog sayfasındaki Öne çıkan görsel boyutunu referans alarak tüm konulardakiler için tek boyutta görsel ekleyin. Temanız onu gerekli ölçeklerde gerekli sayfalarda (slider, ana sayfa blog görünümü gibi) gösterecektir.

Tüm resimleri pc ye indirin orinijal büyük boyutta olanları ayırın ve Fast Image Resizer ile istenilen boyuta getirip siteye aynı isimle geri yükleyin. Diğer küçültülmüş görselleri kaldırın sitenizden.

• Üyelik 31.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 6 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Bakın Temanız Responsive tema ise cihazlar zaten görselleri otomatik boyutlandırıyor. Bunu yapmak için extra eklenti ve resim çoğaltmak siteye zaten yük getirir.
Temanızın blog sayfasındaki Öne çıkan görsel boyutunu referans alarak tüm konulardakiler için tek boyutta görsel ekleyin. Temanız onu gerekli ölçeklerde gerekli sayfalarda (slider, ana sayfa blog görünümü gibi) gösterecektir.

Tüm resimleri pc ye indirin orinijal büyük boyutta olanları ayırın ve Fast Image Resizer ile istenilen boyuta getirip siteye aynı isimle geri yükleyin. Diğer küçültülmüş görselleri kaldırın sitenizden.

Bu pratik yöntem için çok teşekkür ederim.

Sifirnokta Sifirnokta https://www.stilbul.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Webnesil master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 194 / 116
  • Ticaret 15, (%100)
Hocam belki şu makale işinize yarar
WordPress Hızını ve Performansını Artıracak En İyi Rehber
WordPress Site Hızlandırma Ayarları

Kuaza Kuaza paylaşımcı ol ;) Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 99 / 98
  • Ticaret 5, (%100)
whatsapp ekleyin, inceleyip yardimci olayim, biraz bos zamanim var acele edin :)

+320468380500

https://sorucevap.com #sorucevap
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al