wmaraci reklam

Windows 10 Home mu Pro mu?

26 Mesajlar 7.692 Okunma
smmexpress

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)

Escalous adlı üyeden alıntı

Konu dışı olacak biraz. Benim tavsiyem UEFI BIOS GPT İÇİN ATACAĞINIZ WİN7 FORMATI. UEFI BIOS GPT disk düzeninde win 7 kullanıyorum gayet performanslı. Win10u hiç sevemiyorum.

İlla win 10 ise home vs pro karşılaşmasında win10 pro öneririm

Bilgisayarın bios unun Uefi olması gerekir. Legacy ise yüklenemez. Yeni bios larda win10 daha stabil çalışıyor. Hatta bazı bioslar illaki win10 istiyor.
Yusuf18

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Yusuf18 Yusuf18 $86 18.01.2019 Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Asker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Y** M**
  • Mesajlar 939
  • Beğeniler 167 / 171
  • Ticaret 1, (%100)
Home alma tarafındayım ama pro da Hafif kararsızlık var. Saten 10 lira keyler 😂

👑 Duolingo Öğretmen Hesabı

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

farukkarahan adlı üyeden alıntı

Bilgisayarın bios unun Uefi olması gerekir. Legacy ise yüklenemez. Yeni bios larda win10 daha stabil çalışıyor. Hatta bazı bioslar illaki win10 istiyor.

Bilgisayarın biosu legacy ise default olarak diskleri mbr düzendedir. Mbr olarak yazdırıp gayette win7 formatı da atabilir. Zaten eski tipte bir sistemse win10 atmasın. Ama verdiği özelliklerden de anlaşılacağı üzre BIOSunun legacy olması neredeyse imkansız.

Win10 hızlıdır, win7 yavaştır diye bir algı var. Benimde bahsetmek istediğim, sanılanın aksine uefi için yapılan win7 kurulumunun çok daha sağlam olduğu. Win 10dan kat kat daha memnunum, çok daha güzel buluyorum. Benim belirttiğim sadece fikirdir.

Onun dışında win 10 pro öneririm konu sahibine.
Yusuf18

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
Rami 16 yapıp, windows 10 for workstation keyi kovalayın

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Asker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Y** M**
  • Mesajlar 939
  • Beğeniler 167 / 171
  • Ticaret 1, (%100)
Mrtcn ram 16 şuan zor maddi olanaktan dolayı belki 2 3 ay sonra olur ben grafik için kullanıcam laptopu o yüzden home dan yanayım ama

Bilgisayarın biosu legacy ise default olarak diskleri mbr düzendedir. Mbr olarak yazdırıp gayette win7 formatı da atabilir. Zaten eski tipte bir sistemse win10 atmasın. Ama verdiği özelliklerden de anlaşılacağı üzre BIOSunun legacy olması neredeyse imkansız.

Win10 hızlıdır, win7 yavaştır diye bir algı var. Benimde bahsetmek istediğim, sanılanın aksine uefi için yapılan win7 kurulumunun çok daha sağlam olduğu. Win 10dan kat kat daha memnunum, çok daha güzel buluyorum. Benim belirttiğim sadece fikirdir.

Yorumunuz için teşekkür ederim ben grafik olarak kullanacağım için Home da öneren oldu hocam?

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

Yusuf18 adlı üyeden alıntı

Mrtcn ram 16 şuan zor maddi olanaktan dolayı belki 2 3 ay sonra olur ben grafik için kullanıcam laptopu o yüzden home dan yanayım ama

Yorumunuz için teşekkür ederim ben grafik olarak kullanacağım için Home da öneren oldu hocam?

Belirttiğiniz sistem için home ve proda sorun yaratmayacaktır. Pro ek özellikler barındırır ama çok fark yapmayacaktır. Çoğu kullanıcı da zaten oradaki bir çok özelliği kullanmaz. Ama aktif olarak arka planda çalışan işlem sayısı da aşağı yukarı aynıdır. Bu sebeple daha fazla özellik barındıran proyu öneriyorum, içinize sinmeyecekse home alıp geçin.

Onun dışında grafiksel olarak farkları var mı bilmem.

Win 7 home basicte mesela wallpaper değiştirilebilemiyordu ve de aero efektleri kullanılmıyor şu, peek özelliği de devre dışı idi.

Bunlar kadar büyük ayrımlar yok sanırım win 10 home ve pro arasında. O yüzden her hangi birini tercih edebilirsiniz. Yerinizde olsam gönül rahatlığıyla pro kullanırdım

• Üyelik 15.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Asker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Y** M**
  • Mesajlar 939
  • Beğeniler 167 / 171
  • Ticaret 1, (%100)
Escalous windows 10 home aldım hocam onu kurcam olurdaa lazım olursa ilerde dikey geçiş yaparım artık l
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)

Düzeltiyorum. Özür dilerim. Usb3.0 desteği olmadı için yükleyememiştim. O aklımda kalmış. Win7 kurmak için BİOS un eski yada yeni olmasına gerek yok. Hatta şuanda win7 iso ya usb3 driveri ekliyorum. Win7 kuracağım.
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

Metallicali Metallicali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Otomotiv
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 242 / 183
  • Ticaret 2, (%100)
2 gün önce yeni pc aldım. Biraz araştırdım. Home gayet ideal. Pro ile kullanmadığım özellikler için neden arka planda fazladan program çalıştırım ki :)

Cancan2905 Cancan2905 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek yönetici asistanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 6 / 78
  • Ticaret 0, (%0)
win 10 pro hocam kısıtlama yok

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al