wmaraci reklam

Diş hekimi Hamza Keskin Sorularınızı Cevaplıyor. implant | Zirkonyum | Şeffaf plak

89 Mesajlar 10.780 Okunma
smmexpress

VoltajKA VoltajKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Grafik Tasarım,Blog Yazarlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 109 / 185
  • Ticaret 0, (%0)
Bir dişimde "diş arası çürüğü" var. Çürük dışta değil dişin içinde gözüküyor. Bu durumun oradaki dişim sık olduğu ve arasında boşluk olmadığından kaynaklandığını düşünüyorum.

Diş ipi kullanmaya da çalışıyorum ama diş sık olduğu için ipte kopmalar oluyor bazen de arasında kalıyor.
-- Bunun tedavisi nasıl olur, çürük diş içinde gözüküyor tedavi edilebilir mi? Dişimden olmak istemiyorum.
Diğer bir sorum:
-- Çürük olduğu için 1450 ppm florürlü diş macunu kullanıyorum ancak bunun kanser yaptığı söyleniyor bu doğru mu? Bunun yerine daha doğal çürük tedavisi yöntemi tavsiye eder misiniz?
Teşekkürler...

wmaraci
reklam

oskan oskan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 598
  • Beğeniler 242 / 127
  • Ticaret 17, (%100)
Siteniz çok iyi duruyor. Bi tek ssl olmaması çarptı gözüme.

Soruma gelince, diş temiğı zararlı mı? Şöyle ki, benim dişlerim pek sararmazdı ara sıra fırçalamayı ihmal etsem bile. Bir kere dişlerimi temizletmiş bulundum bir operasyon sıraşında. Şuan çok çabuk leke tutuyor var olan siyah lekeler fırçalamakla geçmiyor. Tekrar bir temizlige gitmem lazım sanıyorum. Siz bir uzman olarak bu konuda ne duşunuyorsunuz?

robertokim robertokim Vunu Web - Site Yapımı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Tasarım - Site Yapımı
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 450
  • Beğeniler 36 / 111
  • Ticaret 8, (%100)
Ben diş hekimliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Mesleki olarak sizce uzamanlık yapmak çog gerekli mi? Bana neler tavsiye edersiniz. Teşekkürler hocam şimdiden

zeroshut zeroshut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek diş hekimi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

oskan adlı üyeden alıntı

Siteniz çok iyi duruyor. Bi tek ssl olmaması çarptı gözüme.

Soruma gelince, diş temiğı zararlı mı? Şöyle ki, benim dişlerim pek sararmazdı ara sıra fırçalamayı ihmal etsem bile. Bir kere dişlerimi temizletmiş bulundum bir operasyon sıraşında. Şuan çok çabuk leke tutuyor var olan siyah lekeler fırçalamakla geçmiyor. Tekrar bir temizlige gitmem lazım sanıyorum. Siz bir uzman olarak bu konuda ne duşunuyorsunuz?

ya hocam o kanayan yaram:) ssl yapacağım ama godady çok para istiyor. başka yerlerde çok daha uygun olunca yaptırmadım. Bir de hit kaybı yaşarmıyım diye korktum açıkçası. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sizin sorunuza gelrisek;
Diş temizliğinin 1 zararı var ise 100 faydası var diyebilirim. Hiç düşünmeden yaptırabilirsiniz. Malesef hızlı lekelenme konusunda ne diş hekimleri ne de diş macunları bir çözüm bulmuş değil. Bir daha temizlik yaptırmaktan başka çareniz yok:(

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek diş hekimi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

VoltajKA adlı üyeden alıntı

Bir dişimde "diş arası çürüğü" var. Çürük dışta değil dişin içinde gözüküyor. Bu durumun oradaki dişim sık olduğu ve arasında boşluk olmadığından kaynaklandığını düşünüyorum.

Diş ipi kullanmaya da çalışıyorum ama diş sık olduğu için ipte kopmalar oluyor bazen de arasında kalıyor.
-- Bunun tedavisi nasıl olur, çürük diş içinde gözüküyor tedavi edilebilir mi? Dişimden olmak istemiyorum.
Diğer bir sorum:
-- Çürük olduğu için 1450 ppm florürlü diş macunu kullanıyorum ancak bunun kanser yaptığı söyleniyor bu doğru mu? Bunun yerine daha doğal çürük tedavisi yöntemi tavsiye eder misiniz?
Teşekkürler...

Merhaba,
Dolgu yada kanal tedavisi ile dişiniz tedavi edilebilir. Çürük oluşmasının sebebi diş ipi kullanmamak ve 6 ayda 1 diş hekimine kontrole gitmemek. Kontrole gittiğiniz zaman bu çürükler daha başlangıç aşamasında tespit edilip tedavi edilebilir.

Flourlu diş macunu kullanabilirsiniz ama yutmamaya dikkat edin. Doktorunuz flourlu diş macunu gerekip gerekmediğini size söyleyecektir, çürük seviyenize göre.
geçmiş olsun.
VoltajKA

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek diş hekimi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

robertokim adlı üyeden alıntı

Ben diş hekimliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Mesleki olarak sizce uzamanlık yapmak çog gerekli mi? Bana neler tavsiye edersiniz. Teşekkürler hocam şimdiden

Kendini geliştirirsen normal diş hekimliğinde de istediğin yerlere gelebilirsin. En iyi şekilde, hakkını vererek okulunu bitirmeye çalış. Uzmanlık kararın için önünde 3 sene var daha:)

LocalSeo LocalSeo Platin Üye Kimlik Onayı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Tarih
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 204 / 294
  • Ticaret 8, (%100)
Beyaz ve sağlıklı dişler için;

Diş tozu, dişleri fırçalama, gargara. Başka neler yapılabilir?

Teşekkür ederim.

• Üyelik 30.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek diş hekimi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, düzenli kontrol ve diş ipi kullanımını da eklediğiniz zaman başka bir şey yapmanıza gerek yok. geçmiş olsun.

fortehk fortehk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek satış
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 75 / 118
  • Ticaret 0, (%0)
Diş fırçalama yeterli mi hocam yoksa gargara da kullanmalı mıyız ? Diş temizletme ve diş beyazlatma uzun vadede dişler için zararlı mıdır? Karbonat + Limon ile diş beyazlatmak zararlı mıdır? Son olarak diş etti çekilmesi için önerebileceğiniz bir şey yada tedavi var mıdır? Teşekkür ederim.

• Üyelik 30.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek diş hekimi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Beyazlatma estetik amaçla yapıldığı için sağlık için yapılması gerekli değildir.

Beyazlatmanın dişlere 1 bardak koladan fazla zararı yoktur.

Diş eti çekilmesi için düzenli diş taşı temizliği ve ağız bakımını tavsiye edebilirim.

geçmiş olsun.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al