Otomatik Reklam mı? Manuel Reklam mı?

3 Mesajlar 979 Okunma
smmexpress

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, Otomatik reklam mı daha mantıklı yoksa manuel reklam mı? Otomatik reklamlar daha makul gibi geliyor ama sorunlu olduğunu düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla otomatik ayarlarınca siteye aşırı derecede js dosyası çağırıyor. Nerdeyse 10-20 tane ekstra sorgu var. Manuel denemedim onda da böyle bir sorun var mı bilmiyorum. Bu kadar istek olması performansı haliyle düşürüyor.

İkinci olarak ben header'a reklam koyma taraftarı değilim. 2 farklı site scriptinde de header a reklam koymadığım halde (footer'ın üstüne yani en alta kiydum) otomatik reklam olduğu için galiba header da reklam çıkıyor. Bir türlü engelleyemedim header reklamlarını. Otomatik reklamlar kendi karar veriyor galiba buna.

Ne düşünüyorsunuz? Ne yapmak lazım?

wmaraci
reklam

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Selamlar,

Otomatik reklamlar maalesef her temada iyi performans göstermiyor. Eğer otomatik reklamları kullandığınızda tıklama oranınız düşüyor, reklamlar sitenin tasarımını bozuyor ve kullanıcıları rahatsız edecek şekilde yerleştiriliyorlarsa o zaman reklamları manuel olarak eklemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Manuel reklam yerleşimi için wordpress kullanıyorsanız AdInserter eklentisini önerebilirim. Ayrıca sidebarlardan da yararlanabilirsiniz.

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Otomatik reklamlara geçtim ve kazançlar %30-40 civarı arttı. Temanız el veriyorsa tavsiye ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al