wmaraci reklam
lidertakipci

Neden Herkes Vergi Kaçırma Peşinde?

32 Mesajlar 3.907 Okunma
wmaraci reklam

justorcun justorcun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Vektorel Grafik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 73 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
400 milyon TL vergi borcunu tek kalemde silenler bizim 3 kuruşumuza göz diktiği için.
verdiğim vergilerin karşılığını alamadığım için, milyonlarca çöl bedevisi benim vergim ile sahillerde nargile içtiği için vs...
ötv, ötv'nin kdv'si vs...

buraya daha bir çok madde eklenir.
vergi kaçırmaya teşvik var bu ülkede. yoksa herkes legal iş yapmak, ülkesine faydalı olmak ister.

wmaraci
reklam

comonda2 comonda2 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 46 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Maalesef özel sektörü kötü gören, sermaye karşıtı devletçi bir algı var ülkemizde.her şeyi devlet yapsın, devlet bu işe el atsın kafası bugün böyle bir tabloyu yarattı.devlet kavramını kabul edip de vergiyü kabul etmeyen hiçbir ideoloji yok ama farklı yaklaşımlar var.devlet ağır vergilerle değil de sürümden kazanma yolunu seçse orta yol buluncak aslında.hayır yani para vatandaşın cebinde kalınca ne oluyor? yine gidip alışveriş yapıyor yine vergi gerekirse alıninmış olur.halk rahat eder,ekonomi büyür, devletin de hiç abartmadan, inanarak söylüyorum belki bütçesine güren para daha da artar.devletçi algının bir de kurnazlık algısı var.yüzde 60'ı asgari ücret ve altında gelire sahip bir halk olmamıza rağmen, toplam verginin çok büyük bir kısmının maaşlı çalışanlardan toplanmasına rağmen insanlar kendi ceplerinden para çıkmadan berava okul,bedava hastane vb. hizmet aldıklarını düşünüyorlar.halbuki o para ceplerinde kalsa özel sektörle de bu hizmetleri alabilirler.hiçbür seçimde vergileri düşürücem diye vaat görmezsiniz devamlı şu bedava, devlet bunu da yapacak diye duyarsınız.hal böyleyken şahsen ben kimseyi suçlayamam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al