freelance iş ilanları

Godaddy domain transferi olmadı

9 Mesajlar 904 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar, godaddy'deki domaini namecheap'e transfer etmek istiyorum, namecheap'e ödeme yaptım, godadyden gelen transfer kodunu girdim ve ödeme yaptım ama hala transfer olmadı, 4 gün geçti, aşağıdaki godady ayarlarında mı problem var acaba? lock kısmını açmam mı gerekiyor?

wmaraci
reklam

frat34 frat34 WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 08.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 51 / 58
  • Ticaret 3, (%67)
Lock kısmını acman lazım ve maile onay gelir 4 5 gün içinde onaylanan gerek yoksa iptal olur

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
frat34 resimde zaten domain lock: off yazıyor, domain kilitli değil diye anladım ben, tıklayıp on konumuna mı getirmem lazım o zaman.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Hayır on konumuna getirirseniz asıl o zaman transfer olmaz. Godaddy'den transferler sayfasına girip işlemi onaylamalısınız.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
sworks frat34 on mu olacak off mu olacak acaba? 4 gündür off konumundaydı onay maili gelmedi, birazda on da mı kalsa acaba? net bilgi yok çünkü. godaddy bunu bilerek yapıyor, millet transfer etmesin diye, adım gibi eminim. çok mu zor transfer edilebilir ya da edilemez butonu koymak.

Muhammedalican Muhammedalican Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 72 / 83
  • Ticaret 0, (%0)
nigne2011 Tam emin değilim fakat sanırım on olması gerekiyor. Üst yazıda transfer işleminin içerir şeklinde ibare var o yüzden on olması gerekiyor diye düşünüyorum.

DeepX DeepX PM ile ulaşın Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Müşteri hizmetlerine sorsanız daha iyi olur.

frat34 frat34 WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 08.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 51 / 58
  • Ticaret 3, (%67)

nigne2011 adlı üyeden alıntı

sworks frat34 on mu olacak off mu olacak acaba? 4 gündür off konumundaydı onay maili gelmedi, birazda on da mı kalsa acaba? net bilgi yok çünkü. godaddy bunu bilerek yapıyor, millet transfer etmesin diye, adım gibi eminim. çok mu zor transfer edilebilir ya da edilemez butonu koymak.

Hocam off olacak doğru , fakat mailin gelmesi lazım bende transfer yaptım..
Hem senden yeni whois bilgilerimi kullanılsın yoksa eskisimi kalsın diye soruyor.

Hemde onay maili geliyor approve diye onay veriyorsun onay vermez isen 4 veya tam hatırlamıyorum 5 gün içinde siliyor..

Godady ucuz diye domainleri millete aldırıyor sonra mağdur ediyor.
Benim bir domainime 750 TL yazmış tekrar alacaktım..Hemen domain premium olmuş bu yüzden bu tür yerler yerine tr firmalarını tercih edin 10,20 TL daha fazla verin ama TÜRK olsun..

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

Hayır on konumuna getirirseniz asıl o zaman transfer olmaz. Godaddy'den transferler sayfasına girip işlemi onaylamalısınız.

nigne2011 adlı üyeden alıntı

sworks dediği gibi off olacak. Transfer kodunu isteyin ve transfer edilecek firmadan transfer isteği gönderin. Onay epostası gelecektir. Onu onayladıktan sonra godady hesabınızdan transferi onaylıyorum dediğinizde diğer firmaya aktarılması gerekiyor.

Whois bilgilerinizde eksiklik ya da farklı bilgiler varsa biraz daha uzayabilir. Böyle bir durumda destekle iletişime geçmelisiniz. Ayrıca transferden önce bu bilgileri değiştirmeyin yoksa 2 ay daha (1 de olabilir) transfer edemezsiniz.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al