Bir müşteriye Wordpress ile bir ev kiralama sitesi hazırlıyorum. Elimde bir plugin var ve kendime göre yeni özel alanlar (custom fields) ekliyorum ve shortcode'larla siteye entegre ediyorum. şimdiye kadar birçok bilgiyi get_post_meta( get_the_ID(), 'meta_key') yöntemiyle çekmeyi başardım. Fakat ev fiyatlarını çekemiyorum. plugin yazarı fiyatları ayrı bir sayfada hazırlamış. Dolayısıyla o sayfanın post id'si ile ev sayfasının post id'si farklı.

Şöyle örnekle açıklayalım. Mesela ben evin büyüklüğünü veritabanından çekerken aşağıdaki kodu kullanıyordum.

function size_shortcode_function() {
$data = get_post_meta( get_the_ID(), 'home_size');
$var = $data;
return $var;
}
add_shortcode( 'my_shortcode', 'fiyat_shortcode_function' );

Ev büyüklüğü özel alanı ev bilgilerinin girildiği sayfasında olduğu için "get_the_ID()" işimi görüyor. fakat ev fiyatlarını çekmek istediğimde işe yaramıyor. Çünkü fiyatlar ayrı bir sayfada yani ayrı bir post'ta giriliyor. Dolayısıyla fiyat sayfalarının post ID'leri farklı.

Bu durumda ben ev fiyatlarını veritabanından nasıl çekebilirim? Bu arada post id'leri direkt yazamam. Çünkü 200 tane ev var ve daha da eklenecek. her eklenen villa için girip tekrar post id yazmak mantıksız olur.