freelance iş ilanları

Topluluk oluşturmak için en iyi çözüm?

3 Mesajlar 437 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleyküm, bunu her fırsatta dillendiriyorum rıza-i ilahi için büyük projelerim var. Halihazırda bir blog var her ne kadar milletimiz yazı okumasa da. Etkileşim ve katılım sağlanacak bir sistem düşünüyorum bunun için en doğru çözüm forum gibi ama forumlar artık bana itici geliyor. 2000 lerin başında populerdi sonra herkes açtı gına geldi. Forumlar artık bitti. Farklı şeylere yönelmek lazım ama alternatif ne olabilir? Soru-cevap tarzı bir oluşum da çok istemiyorum açıkçası. İnsanların birbirine soru sormasından ziyade bir şeyler öğretmesi, düşünce ve bilgi aktarabilmesi yani üretmesini istiyorum. Sözlük tarzı sistemler düşünüyordum bundan yıllar yıllar önce ama onun da suyunu çıkardılar. Ve tam olarak proje uymuyor.

Açıkçası hedef kitlem teknolojiden pek anlamayan insanlar. En zoru. Sırf sitede (dünya üzerindeki bütün sitelerde olduğu gibi) yorum kısmında email kutusu var ya hani, yorum yapmak için email girmek zorunlu olduğu için onlarca kişi yorum yapmaktan vazgeçtiklerini söylediler inanabiliyor musunuz? Bu insanlara nasıl ulaşabilirim. Bir menfaatim yok şükür. Menfaat elde edilebilecek bir alan değil ve böyle bir zorlukla kimse uğraşmaz. Ben insanların üretmesini, düşünmesini, araştırmasını istiyorum. Forum üzerine çalışıyorum ama biliyorum ki çoğu üye olmayacak, olsa bile bir daha girmeyecek, girse bile yazı yazmayacak of off.

Ne yapılabilir? Üretmek isteyenlerin katkı sağlayabileceği (içerik oluşturmak), tüketicilerin de en azından etkileşim oluşturabileceği (yorum ve paylaşma) bir sistem gerekiyor. Ve herşeyin olabildiğince kolaylaşması lazım ki insanlar üşenmesin. Bana fikir verir misiniz?

wmaraci
reklam

awoken awoken WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1002
  • Beğeniler 250 / 478
  • Ticaret 41, (%100)
Kayıt olma sistemi yerine Facebook/Google Login entegrasyonu olabilir mesela. Site yerine uygulama yapmanızı tavsiye ederim.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
awoken hocam daha önce denedim böyle bir şey ama sanıyorlar ki öyle girince ben bütün bilgilere ulaşıcam. Bu yüzden kimse o şekilde giriş yapmıyordu maalesef. Yani bu insanlara dert anlatmak zor. Uygulama desek de yani oturmamış bir sistemin uygulaması tutmaz. Bundan 5-6 yıl önce oyun yapıyordum test için en yakın arkadaş ve akrabalarima attığımda kimse indirip denemiyordu 10-15 MB dosyayı. Yani hayatım boyunca ne bana destek olan biri oldu ne de böyle birini tanıdım. mesela Allah rızası için bir projem var destek olun tek yapmak istemiyorum diye 5 yıl yalvardım resmen cevremdekilere kimse destek olmadi, ben de geçen sene başladım çalışmaya. Şuanda bile kimse girmiyor. Google'dan alıyordu bütün trafiği geçenlerde bir şey oldu bir anda 2. Sıradan 15. Sıraya düştü komple kesildi trafik. Ben kararlıyım pes etmeyeceğim inşallah da bunca şey yıpratıyor. Hem maddi hem manevi. Kusura bakmayın doluyum. Ama uygulama hiç tutmaz bu aşamada

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al