wmaraci reklam
lidertakipci

Bu Bilgisayarı Alıyorum

12 Mesajlar 1.706 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bulentking bulentking WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** L**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 91 / 127
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba dostlar. Aşağıda verdiğim linkteki laptopu alıyorum. Oyun için değil, internette gezmelik ve notepad++'da kod yazmama engel olmasın yeter. Siz ne düşünüyorsanız?
https://www.hepsiburada.com/hp-15-db0023nt-amd-ryzen-3-2200u-4gb-1tb-windows-10-home-15-6-tasinabilir-bilgisayar-5su31ea-p-HBV00000KPK8V?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=Cj0KCQjwjrvpBRC0ARIsAFrFuV9kpsKKZbvsYZU_S6SKHpdPX9L40tvC0vZrfyXRXN-gl-H17d8eKjEaAvSbEALw_wcB#reviewsLAPTOP

wmaraci
reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Dediklerinizi rahatlıkla yapabilir.

cagdaskorkmaz.com.tr

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
Yanlış bilgilendirme yapmayın lütfen bu bilgisayar ile söylediklerinizi evet yapabilirsiniz lakin çok kasma durumu olacaktır.

ram 4 gb olmasından dolayı buna benzer bende şirkette kullanıyorum kabus oluyordu.

Çözüm olarak 4 gb ram daha ekledik ve ssd disk takıldı ve cihaz rahatladı şuanda iyi durumda

Bütçeyi biraz daha artırıp 8 gb ramli almanızı öneririm yada ssd disk olan

• Üyelik 16.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** L**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 91 / 127
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam 2 türk kanalı inceleme olarak bunun videosunu çekmiş. Oyunlarda 40fps rahat alıyor. Ki sizin dediğiniz gibi donma diye problemi yok. Lakin şöyle biraz kullanayım donma felan olursa 4gb ram ekleyebilirim. Ssd'ye fazla gerek yok bence amd ryzen işlemcisi var.
noktapanel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

yorgoangelopoulos yorgoangelopoulos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 7 / 38
  • Ticaret 4, (%100)
Selam bulentking verdiğin linkteki yorumları okudun mu bilmiyorum ama altta aynen şöyle bir yorum yazıyor:

Almayın!
Arkadaşlar almayın. İnanılmaz yavaş bir bilgisayar. İş yapmak için alacaktım fakat chrome 'u yaklaşık 2 dk da açıyor ve oldukça gürültülü çalışıyor.

• Üyelik 16.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** L**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 91 / 127
  • Ticaret 1, (%100)
Sayende okudum ve vazgeçtim almıyorum. Şu nasıl? https://www.hepsiburada.com/hp-15-bs154nt-intel-core-i3-5005u-4gb-128gb-ssd-windows-10-home-15-6-tasinabilir-bilgisayar-4ul32ea-p-HBV00000ETITV?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=Cj0KCQjwjrvpBRC0ARIsAFrFuV-kfhNd_0XVK_PdX6-0IWN9fKkaR05xS8G4DLx6ss-yRhVE91-pOmAaAttEEALw_wcB#reviews

batuhan34 batuhan34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WEB
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Dell markalı cihaz var bende 4 gb ramli . işlemci i5 7200u 4gb oldugu icin ram yetmiyor . Deli gibi kasabilir bende kasiyor.
1 adet notepad yada sublime text yada php designer acik oluyor genelde . 3-4 sekme google chrome .
Zaten pc acildiktan sonra isletim sistemi win10 kuruluysa kullanabilir ram 1.9 kaliyor. Gelde google chrome ile notepad için pcyi ayakta tut :D

4 gb ramli makinemde tarayici google chrome cok hafiza yemesinden dolayi opera kurdum gayet iyi .
Her zaman rami 4den yuksek alin farki anlayacaksiniz zaten 4 ramin artik yeni isletim sistemlerinde yetmedigini.

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
bulentking sen HP makineden uzak dur en iyisi ( Casper, Exper, Grunding dahil).
LEnovo veya ne marka alırsanız alın genelde ssdsiz sistemler artık ölüyor. W10 çok ram tüketiyor.

batuhan34 gidip bir hdd dvd case al ve dvd sürücüsünü çıkar at. Buradaki kutuya 2.5" 5400 rpm veya 7200 rpm sata hard diskini tak. Sonrasında bir ssd'yi de laptopun anakartın ana sata besmelesinden bağla ve kullan. Yine çıkarıp kenarıya attığın dvd için aparatlar mevcut. Bu dvdyi aparatla usb taşınabilir hale getirir ve kullanmak istersen kullanmaya devam edersin.

Ram arttırımı da yapılabilir evet. Ama düşük segment makinalarda ram slotu yetmeyebilir. Siz zaten U model işlemci almayı düşünerek hata etmişsiniz başta.

Yazdığım yazı hâlâ okunmamış ki marka ve işlemci modeli bir sonraki postta bile tavsiye etmediğim modelden yana yazılmış. Yani hem sorup hem kafanıza göre davranmanız da biraz ilginç geldi. Neyse, iyi forumlar.
batuhan34

kişi bu mesajı beğendi.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT

batuhan34 batuhan34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WEB
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Valkyrie adlı üyeden alıntı

bulentking sen HP makineden uzak dur en iyisi ( Casper, Exper, Grunding dahil).
LEnovo veya ne marka alırsanız alın genelde ssdsiz sistemler artık ölüyor. W10 çok ram tüketiyor.

batuhan34 gidip bir hdd dvd case al ve dvd sürücüsünü çıkar at. Buradaki kutuya 2.5" 5400 rpm veya 7200 rpm sata hard diskini tak. Sonrasında bir ssd'yi de laptopun anakartın ana sata besmelesinden bağla ve kullan. Yine çıkarıp kenarıya attığın dvd için aparatlar mevcut. Bu dvdyi aparatla usb taşınabilir hale getirir ve kullanmak istersen kullanmaya devam edersin.

Ram arttırımı da yapılabilir evet. Ama düşük segment makinalarda ram slotu yetmeyebilir. Siz zaten U model işlemci almayı düşünerek hata etmişsiniz başta.

Yazdığım yazı hâlâ okunmamış ki marka ve işlemci modeli bir sonraki postta bile tavsiye etmediğim modelden yana yazılmış. Yani hem sorup hem kafanıza göre davranmanız da biraz ilginç geldi. Neyse, iyi forumlar.

Teşekkür ederim ilgin için , uygun bir zamanda deneyeceğim hocam. İyi gunler dilerim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al