wmaraci reklam

Wordpress Ek Diller Kodlaması ( Ustalara )

5 Mesajlar 1.340 Okunma
smmexpress

ServeTR27 ServeTR27 İyi.. İyi... Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Teknikeri
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 6 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,
Kendimde Tema ve Eklenti yazmaktayım, Buradaki Wordpress Ustalarına Danışacağım ve Genel Bir Sıkıntı Olan Konuyu Açayım,

1 Wordpress Sitesine 3-4-5 vs Dil Eklenecek, Bu Dilleri Eklenti veya Çevirici Vasıtasıyla Değil MAnuel Olarak Eklemek Gerek ( Çünki Translate ve Çeviriciler Doğru Sonuçlar Vermemekle Beraber Kurumsal Alanlarda Sıkıntı Çıkarıyor )

Kullanıcı 1 Panelden Bir Yazı veya Sayfa Yazdığı Zaman Bunu Altta İngilizcesini ve Almancasınıda Yazacak Tek SQL 'e yazılacak ve yayımla dediğinde ingilizcesi ingilizce bölümde, almancası almanca bölümünde ve Türkçesi türkçe bölümde yayınlanması gerek. Bunu şu anda

3 Wordpress ve 3 Farklı Klasörle yapmaktayım, Genelinizde Bu şekilde yapıyorsunuzdur. Siteadi.com - siteadi.com/en - siteadi.com/al

Şeklinde Yaparak Dolayısıyla 3 -Farklı Panelden Ayrı Ayrı Eklemek Gerekiyor.. Benim Amacım Bunları Tek Panelde Yapabilmek, Benimle Beraber Bu Konuda Çalışma yapabilecek veya öneride bulunacak wordpress uzmanları arkadaşlarla görüş alışverişine ve yardımlaşmaya ihtiyaç duymaktayım..

Saygılarımla;

Sen Dünyanın Merkezi Değilsin ki ; Dönelim Etrafında.
wmaraci
reklam

retrospektif retrospektif WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 7, (%100)
Bende buna çözüm arıyorum. Üstte arkadaşın önerdiği eklenti Qtranslate ile bir şeyler yapmaya çalıştım. Tek panelden yazı ekleyebiliyorsun; kaç dil eklemek istersen. Hatta Menü isimlerini ve Bileşen isimlerini yine sayfaya göre çevirebiliyorsun. Yine resim isimlerini ayrı ayrı girebiliyorsun. Tek sorun (benim çözemediğim) manuel girdiğin link yapılarını değiştiremiyorsun. Bunun dışında /en /tr şeklinde URL yapılarını kendi değiştiriyor.

Eklenti istemediğini yazmışsın, buna rağmen bildiklerimi yazmak istedim. Farklı bir çzöüm bulursan paylaşmanı dilerim. Dediğin gibi işin ustalarının yardımı gerekiyor.

Kolay gelsin..
ServeTR27

kişi bu mesajı beğendi.

MultiSync MultiSync Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
kategori olayıyla halledilebilir aslında en adlı bı kategori acılır ingilizce olur al kategorisi almanca olur themeforestte gordugum bi tema sayfalara ayrı ayrı tasarım vermenızı saglıyordu oyle bır sıstemlede temadakı ozel alan vb yerlerde dil değişikliği yapılabilir
ServeTR27

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ServeTR27 ServeTR27 İyi.. İyi... Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Teknikeri
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 6 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Eklentileri İnceleyeceğim, Eklentiler Tek Panelden yazı seçeneği sunuyorsa, üzerinde geliştirmeler ve değişiklikleri gerçekleştirebiliriz. Teşekkür ederim ilginden dolayı.

Sen Dünyanın Merkezi Değilsin ki ; Dönelim Etrafında.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al