Merhabalar arkadaşlar,

Sürekli olarak aynı konu başlığı açılıyor. Merak edilen tek soru "Ne kadar kazanırım?" sorusunun cevabı hep havada kalıyor. Esasında bu sektöre, sitenizdeki reklam yerleşimine, hitinize ve daha bir çok değere göre değişebiliyor. Ancak en bariz olarak erişebildiğimiz değerler ile tahminleme yapılabilmektedir. Bu yüzden bir web app yazmaya karar verdim. Az önce kodlaması bitti ve sistemi yükledim. Site linki aşağıdadır.

Site Linki

Siteden ülkeyi ve sayfa gösterimini girerek getirilerinizi tahminleyebilirsiniz. Sadece tek bir hesaplama yapmıyor, birden fazla ülke ve site göre de değerlerinizi hesaplatabiliyorsunuz. Neredeyse hit getiren tüm ülkeler var. Bunun dışında yakın zamanda manuel olarak değerleri girebileceğiz. Ancak şu andaki değerleri kendimiz sağlıyoruz. Kendi analytic değerlerimizden gelen veriler olduğu için gerçeği yansıtmaktadır. Reklam yerleşimini iyi yapamayacak arkadaşların demotive olmaması için değerleri asgari tuttum. Yani bu değerler minimum kazançlarınız da diyebiliriz.

Dil seçenekleri de ekliyorum. Şimdilik sadece Türkçe ve İngilizce dilleri mevcuttur. Tavsiye veya öneriye açığım.

Teşekkürler.