wmaraci reklam

Backend açısından PHP'ye bakıldığında ben oldum demek için mutlaka öğrenilmesi gereken şeyler nelerdir?

13 Mesajlar 1.847 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)

BackendDeveloper adlı üyeden alıntı

Yazilim sürekli güncellenen yenilenen bir olgudur. Eskiyen yapıları çıkarılan yerine sürekli yeni özelliklerin eklendiği bir yapıda ben OLDUM diyebilmek gibi bir hedef koymanız oldukca yanlış. Çünkü her defasında yeni şeyler öğrenirsiniz her kod yazisinizda daha ileriye gidersiniz ama bunun bir sonu yoktur. Sormak istediğiniz sey kendinizi motive edecek olgunluk derecesi ise yaptığınız işlerin kapsami büyüdükçe bu motivasyon otomatik olarak sizde oluşacaktır

Kesinlikle yorumunuza katılıyorum. Yaklaşık 11 yıldır PHP kodluyorum, ama ben oldum düşüncesine hiç girmedim. Kaldı ki giremedim, sürekli yeni bir şeyler çıkıyor... Çıkan şeyin PHP ile alakalı olmasına da gerek yok, mesela şimdiye kadar düz JS veya yerine göre jQuery kullanırdım ama Laravel'le birlikte VueJS'e geçiş yaptım. Bu değişim bile direkt PHP kodlarını etkiliyor. PHP ile yapacağım veri çekme işlemlerini VueJS ile yapmaya başladım. İkisini birlikte kullanınca çok daha etkili oldu.

Decimas adlı üyeden alıntı

Akademisyen değilse ders yayınlamasın bir zahmet, udemy youtube çöplüğe döndü resmen bu tipler yüzünden. Terminoloji 0, baştan hata zaten. Bunu yapacaksa biri bari sektörde uzun yıllar emek veren biri olsun, öğrenirken öğreteyim olmaz, zaten her kafadan bir ses çıkıyor.

O konuda kesinlikle haklısınız, bir çok eğitim kurumunda yazılım eğitimleri verdiğim halde ben bile çok düşünüyorum acaba eğitim videosu çeksem mi diye. Ama önüne gelen, konuşmaktan aciz olan, iki satır kod ezberleyen herkes eğitim videosu çekmeye çalışıyor. Bu diğer insanların bu alanda gelişmesini de direkt etkiliyor, gelişen insanların seviyesini de dibe indiriyor.

wmaraci
reklam

furkanadam6 furkanadam6 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yazılımcı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
öğrenmenin sonu yoktur ne kadar oldum deseniz de olmamışsınızdır cevaplarda arkadaşlar sık sık framework ve mvc ypısından bahsetmişler evet hakılılar biraz gelişmek gerek bunun sonrasında solid prensplerine göre kod yazmak design patterns yapılarana hakim olmak gerekir yazılım sürekli öğrenmek demektr ve hiçbir zaman ben oldum diyemeyebilirsiniz.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam sadece Backend değil hayatın hangi alanında olursa olsun benimsediğim tek söz

"Bildiğim tek şey, oldum olası olamadığımdır" Yani hayat devam ettiği sürece zaten "ben oldum" dememek gerek.

:)
grover1986

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al