wmaraci reklam

Sunucumda DDoS Korumasını Nasıl sağlarım

17 Mesajlar 1.894 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

uonrl uonrl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** O**
  • Mesajlar 631
  • Beğeniler 193 / 124
  • Ticaret 5, (%100)

CyberPatientSoft adlı üyeden alıntı

Cloudflare botnet saldırısı engellemez

Yalan söyleyecek halim yok ya hocam, 270 milyondan bahsediyorum. Bakın sworks 300 milyon eklemiş. Tam bilmeden yanlış yönlendirme yapmayalım.

Evet cidden site bana mısın demiyor, sadece açılış süresinde biraz yavaşlama meydana geliyor.

wmaraci
reklam

SanjarBey99 SanjarBey99 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

sworks adlı üyeden alıntı

Saldırının büyüklüğü ve türü de önemli. Google Armor'u hiç denemedim fakat Cloudflare iyi ayarlandığı zaman saldırı büyüklüğüne bakmadan DDoS saldırılarına karşı ücretsiz koruma sağlar. Manuel olarak koruma modunu Cloudflare üzerinden açmanız gerekir.

şimdi şöyle anlatayım size efendim Cloudflare denedim fakat basit bir Proxy saldırısında Sunucu Offline Oluyordu yakın zamanda bir online yarışma düzenliyorum sunucunun bir kaç akıllı tarafından kapatılmasını istemem :( Cloudflare konusunda her türlü yardıma açığım bilginiz olsun :)

ɢeçмιşιɴι вιlĸι ɢeleceğe ışıĸ olαѕıɴ

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
O zaman https://sucuri.net/ 'nin ufak paketlerini araştırıp yola devam etmek isteyebilirsiniz.

Cloudflare ayarlaması sadece Cloudflare paneli üzerinden yeterli olmaz. Sunucu türüne göre ayarlamalar da gerekebilir. En basit örnek iptables ile portları Cloudflare ip adreslerine göre yapılandırmak gibi...

Bunlara rağmen Cloudflare otomatik layer 7 koruması sağlamaz sizinde manuel ufak müdahaleler etmeniz gerekir.

SanjarBey99 SanjarBey99 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
peki bu google armor dediğimiz arkadaş nasıl kullanılıyor hocam bilginiz varmı ?

ɢeçмιşιɴι вιlĸι ɢeleceğe ışıĸ olαѕıɴ
wmaraci
wmaraci

ahmetozer ahmetozer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Sunucu Yönetimi & Geliştirici
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 12 / 51
  • Ticaret 0, (%0)

SanjarBey99 adlı üyeden alıntı

şimdi şöyle anlatayım size efendim Cloudflare denedim fakat basit bir Proxy saldırısında Sunucu Offline Oluyordu yakın zamanda bir online yarışma düzenliyorum sunucunun bir kaç akıllı tarafından kapatılmasını istemem :( Cloudflare konusunda her türlü yardıma açığım bilginiz olsun :)

Gerekli sunucu ayar ve optimizasyon yapılmadıysa sorun sizdedir. Cloudflare her türlü korumayı sağlar.

Linux Server,Network(ipv4+ipv6) https://ahmetozer.org https://github.com/ahmetozer

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

SanjarBey99 adlı üyeden alıntı

CloudFlare tarafında full cache yaptınız mı? cevabınız hayır ise evet cloudflare sizi pek korumaz.

Dinamik olan sayfalarda bile cache policy belirlenmesi gerekir. Hiçbir ayar yapmadan cloudflare kardeşin sizi koruması için 20 dolarlık pro pakete geçiyor olmanız gerekir.(cache açmanız gene önerilir.)

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Tabii Mrtcn 'ın bahsettiği Full cache özelliğini açmak için öncesinde önemli düzenlemeler yapmalısınız. Full cachenin kusursuz çalışabilmesi için 200$'lık premium plan gerekir o yüzden direk full cache açma gibi bir hataya düşmeyin.

Aksi halde full site delivery özelliği ile admin paneliniz bile normal ziyaretçiler & botlar tarafından görülebilir hale gelecektir. Sitenin cookie'leri çalışmayacaktır. E-ticaret sitesi ise ödeme alamazsınız, birisi sepetine ürün eklediğinde herkes bunu görebilir vs. uzar gider liste.

Benim tavsiyem eğer önemli bir projeyse ve sunucu-Cloudflare manuel ayarlama ve koruma kısmıyla uğraşmak istemiyorsanız Sucuri'ye danışmanızı öneririm. Sanırım 10 dolarlık paketlerinde layer 7 koruması sağlıyorlar. Hiç denemedim fakat muhtemelen otomatik korumadır diye düşünüyorum. Diğer firmalara değinmiyorum bile fiyatları çok uçuk. Örneğin Incapsula...
Mrtcn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al