wmaraci reklam
lidertakipci

Adsensenin sosyal medya hitleriyle arası nasıl?

3 Mesajlar 532 Okunma
wmaraci reklam

Burak55 Burak55 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Postacı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 0 / 23
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba arkadaşlar 3 haftalık bir sitem var ve 2 gün önce adsense başvurusu yaptım dün saat 3 gibi onaylanmış saat 5 gibi reklamları ekledim ve dün 8TL kazandırmış bugünde şuana kadar 4TL oldu, site indexlensin diye forumdan bir arkadaştan organik hit paketi aldım ama tıklamalar facebook hitinden geliyor.

Sitenin tıklanma oranının yüksek olmasını bekliyordum çünkü site ve reklamlar tam uyumlu ancak sosyal medyadan gelen ziyaretçi tıklamaları bana sorun yaratırmı?

wmaraci
reklam

GrafAdem GrafAdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 84 / 201
  • Ticaret 0, (%0)
Sosyal medyadan gelen tıklamalar hiç bir şekilde sorun teşkil etmez. Aksine faydalı olacaktır. Site ile reklamların tam uyumlu olması konusuda çerezlere bağlıdır. Siz o konuda yazdığınız için sizin çerezleriniz size uyumlu olan reklamı gösteriyor. Bu arada "organik hit" paketi değildir o . Organik hit Google'dan gelen trafiktir. Sizin aldığınız paket Refferal hit paketidir. Yeni sitelerde çok faydalı olur.
Yani sitenizdeki reklamların tıklanmamış olması normal bir durum.Çünkü kullanıcı ister google'dan gelsin ister sosyal medya mecralarından farketmez. Kullanıcının çerezlerine göre reklamlar gösterilir.

Burak55 Burak55 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Postacı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 0 / 23
  • Ticaret 5, (%100)
Çok teşekkür ederim hocam anlaşılır bir şekilde yazmışsınız, ben 3-4 ay kuruş sayarım diye beklerken ilk günden bu kazanç beni hem şaşırttı hemde korkuttu :) o zaman sosyal medya yönüne biraz daha ağırlık verebilirim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al