wmaraci reklam
lidertakipci

E-Ticaret size kaç liraya patlar ?

30 Mesajlar 3.204 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

TolgaYilmaz TolgaYilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 909
  • Beğeniler 394 / 399
  • Ticaret 3, (%100)

kankirmizi adlı üyeden alıntı

TolgaYılmaz hocam hazır yazılımı kurar gider vsvs demişsiniz de, prestashop kurdum diyelim, türkçeleştirilmiş responsive tüm fonksiyonları ile çalışan mükemmel bir tema. Bazı modüllerle beraber örneğin kapıda ödeme, sanal pos entegrasyon, mail adresine fatura, indirilebilir faturalar falan. Sizce çok boş mu olur yani :) şahsen kendi sitemi bu yöntemle kurdum. Allaha şükür bir sıkıntısı yok.
Ha şunu da diyeyim,prestashopun modülcüsü piyasada yok, varsa da 1 2 tane. Kaliteli iş yapmak zor. 2000dolara bile modülleri var. 50 liraya domain alamıyorken e ticaret sitesi kuramaz kimse.

Ben her zaman demişimdir. 5000 lira gidipte kaptırmayın kimseye e ticaret sitesi için. Yanından bi sıfır atın gelin halledeyim.

İyi forumlar.

Onlarca alternatifi var PrestaShop'un. Ben her zaman işi hakkıyla yapma taraftarı olduğum için bu yorumu yaptım. Ne seni nede başka birini hedef almadım. WooCommerce modül/eklenti konusunda çok ileri bir sistem mesela... ALLAH herkese hayırlı işler versin.

wmaraci
reklam

kankirmizi kankirmizi çay içerken aklıma geldi Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek çay ocağı işletmecisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 416
  • Beğeniler 217 / 150
  • Ticaret 1, (%100)
TolgaYılmaz amin hocam. Beni hedef almadığınızı biliyorum sadece fikrimi belirttim. Woocommerce bir plugin, wordpress bir script ve wordpresse genel olarak bakarsak; prestashop tamamen e ticaret sistemlerine özel olarak kurulmuş yapımcıları arasında Türk bulunduran bir scripttir... Dikkate alın lütfen, prestashop zaten başlıbaşına e ticaret için. Woocommerce dediğiniz şey wordpress plugini. vesselam,iyi forumlar.

Bilen söylemez, söyleyen bilmez.

Heisenberg0133 Heisenberg0133 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Jr. Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
Zamanında presta kurup girmiştim piyasaya ( paket satış ) 0 bilgi ile araştıra araştıra, düşe kalka kurmuştum siteyi. Hemde sanal posu, ıvırı zıvırı her şeyi ile birlikte.

O zamanlar bana 2000 lira gibi bir fiyat çeken kişiye minnettarım. Sayesinde öğrendik... :)

Maliyetimin ne olduğunu yazmayı unutmuşum. O zamanlar sadece domain+host masrafım olmuştu, free teması bile şimdiki birçok paket satış scriptinden iyiydi.

Selam olsun o günlere...

kankirmizi kankirmizi çay içerken aklıma geldi Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek çay ocağı işletmecisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 416
  • Beğeniler 217 / 150
  • Ticaret 1, (%100)
Heisenberg0133 bu işler böyle hocam en iyisini yapmışsın, 2000 lira gibi fiyat çeken adamı okeylemeyeceksin. Çok uçurmuşlar piyasayı. Tabi yazılımdan yazılıma fark var ama presta ile giren adamın cebinden 2k çıkması zor,her önüne gelen pahalı modülü kurmassa tabi

Bilen söylemez, söyleyen bilmez.
wmaraci
wmaraci

Heisenberg0133 Heisenberg0133 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Jr. Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
kankirmizi Piyasayı bilmiyordum, o zamanlar o kadar bütçem olmadığı için mecburiyetten öyle yapmıştım. Param olsaydı acemiliğimden yaptırırdım belki, iyi ki de yokmuş o zamanlar :)

simurglab simurglab WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci, FreeLance Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 21 / 11
  • Ticaret 1, (%100)
Tavsiyem, shopify kullanmanız yönünde. Ayda 90₺ gibi bir abonelik ücreti var. Pos için de iyzico, payU, paytr sanal posları kullanabilirsiniz. Maliyeti size 90 + domain ücreti olur. En azından başlangıçta bu yolu seçmenizde fayda var. Para kazanma hedefiniz varsa, vergi mükellefi olmayı unutmayın. Büyük cezalar yersiniz aksi durumda.

Ekleme: Eğer e-ticaret konusunda kararlıysanız, url ve sistem değişikliği SEO konusunda zarar vereceği için baştan iyi karar vermekte fayda var. Hatırlatma için @respections 'a teşekkürler.

grkcakir grkcakir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Pm Gönderdim hocam.

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
Bu işin minimum değeri 5 bin tl olmalı , ülkemizde domain + 1 yıllık hosting + e ticaret scriptini 100 tl'ede bulursunuz ama sonra sıkıntılar patlak vermeye başlar
GuestLion

kişi bu mesajı beğendi.

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com

RespectionS RespectionS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Full-Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

kankirmizi adlı üyeden alıntı

TolgaYılmaz hocam hazır yazılımı kurar gider vsvs demişsiniz de, prestashop kurdum diyelim, türkçeleştirilmiş responsive tüm fonksiyonları ile çalışan mükemmel bir tema. Bazı modüllerle beraber örneğin kapıda ödeme, sanal pos entegrasyon, mail adresine fatura, indirilebilir faturalar falan. Sizce çok boş mu olur yani :) şahsen kendi sitemi bu yöntemle kurdum. Allaha şükür bir sıkıntısı yok.
Ha şunu da diyeyim,prestashopun modülcüsü piyasada yok, varsa da 1 2 tane. Kaliteli iş yapmak zor. 2000dolara bile modülleri var. 50 liraya domain alamıyorken e ticaret sitesi kuramaz kimse.

Ben her zaman demişimdir. 5000 lira gidipte kaptırmayın kimseye e ticaret sitesi için. Yanından bi sıfır atın gelin halledeyim.

İyi forumlar.

Prestashop ve tema 2 3 tane 10 dolar modül yüklediniz diye 5000 lira vermeyi göze alacak müşterilerinize burdan saygılar sevgiler...

RespectionS RespectionS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Full-Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

simurglab adlı üyeden alıntı

Tavsiyem, shopify kullanmanız yönünde. Ayda 90₺ gibi bir abonelik ücreti var. Pos için de iyzico, payU, paytr sanal posları kullanabilirsiniz. Maliyeti size 90 + domain ücreti olur. En azından başlangıçta bu yolu seçmenizde fayda var. Para kazanma hedefiniz varsa, vergi mükellefi olmayı unutmayın. Büyük cezalar yersiniz aksi durumda.

Sonrasında yeni bir yazılıma geçtiğindeki arama motoru zararlarınızı url değişiklikleri alışılmış sistemin değişmesi gibi ekstraları saymazsak dediğiniz doğru.

Bir e-ticaret sitesi hazırlatmanız ortalama İç ve Dış SEO , Tasarım , Yazılım Programlama , Banner ve Reklam Ücretleri ortalama hepsi birlikte size 7000 ila 10000 arası patlayacaktır. Bir anda ödemezsiniz ama harcayacağınız tutar ortalama bu rakamlar olur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al