wmaraci reklam
lidertakipci

İngilizce Kelime Nasıl Öğrenilir ?

5 Mesajlar 569 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BeyinBedava BeyinBedava WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Başlıkta belirttiğim gibi :) Cidden bu konu kafamı çok karıştırıyor.Çünkü net cevap verenler yok.Sorduğum İngilizce öğretmenleri de dahil :D Kimisi hafıza teknikleri ile öğren diyor.Bence saçma.Yani bir sınavda falan işime yarar ancak günlük hayatta hiçbir işime yaramaz.

2 gramer kitabım var + Udemy'den 1 set satın almıştım. Ek olarak; Duolingo,Memrise ve Busuu uygulamalarını kullanacağım.Kelime konusunu tamamen kavramam gerekiyor.

Atıyorum. decide kelimesi. Bu kelimeyi decide-karar vermek
olarak zihnime yerleştirmeyeceğimi biliyorum.Ancak bu kelimeyi en doğru şekilde zihnime nasıl yerleştireceğim bunu bilmiyorum :D

Nasıl öğrenmeliyim ?

wmaraci
reklam

End End WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 23 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Konuşarak kardeşim tek ve gerçek sonucudur. Ne kadar konuşabilirsen o kadar iyi öğrenirsin A2 temel seviyedeyim şuan konuşarak en iyi öğrenme şekli

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
öğrenilmez ezberlenir. ezberde konuştukça, tecrübe edildikçe akıla yerleşir.

tavsiyem çevirisi iyi olan yabancı dizi/film izlemek, kitap gazete vs. çevirmeye uğraşmanız, youtube ingilizce videolar seyretmeniz, günlük kurduğunuz her cümleyi ingilizceye çevirmeniz.
karşı tarafın teleffuzunu anlamak en önemli nokta bence. yazılı bir şeyi aa bunu diyor diyerek çevirebilen yüzlerce kişi varken teleffuzu çevirebilen 3 5 kişi anca olur.

ki zaten ülke olarak o kadar ingilizce dersi görüp, hiç bir halt yapamamazın sebebi o yabancı dili tecrübe etmemek, konuşmamak. yoksa 3 ay almanya da kalan köylü üstün zekasından veya bu tür aman nasıl öğrenmeliyim tekniklerinden değil, bizzat dilin içinde olduğu için almancayı öğrenir. 1 yıla da üst seviye konuşmaya/anlamaya başlar.

tabi bunlar öğrenmek için, sınavlara hazırlık vs. değil.

BeyinBedava BeyinBedava WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
öğrenilmez ezberlenir. ezberde konuştukça, tecrübe edildikçe akıla yerleşir.

tavsiyem çevirisi iyi olan yabancı dizi/film izlemek, kitap gazete vs. çevirmeye uğraşmanız, youtube ingilizce videolar seyretmeniz, günlük kurduğunuz her cümleyi ingilizceye çevirmeniz.
karşı tarafın teleffuzunu anlamak en önemli nokta bence. yazılı bir şeyi aa bunu diyor diyerek çevirebilen yüzlerce kişi varken teleffuzu çevirebilen 3 5 kişi anca olur.

ki zaten ülke olarak o kadar ingilizce dersi görüp, hiç bir halt yapamamazın sebebi o yabancı dili tecrübe etmemek, konuşmamak. yoksa 3 ay almanya da kalan köylü üstün zekasından veya bu tür aman nasıl öğrenmeliyim tekniklerinden değil, bizzat dilin içinde olduğu için almancayı öğrenir. 1 yıla da üst seviye konuşmaya/anlamaya başlar.

tabi bunlar öğrenmek için, sınavlara hazırlık vs. değil.

Aslında bilerek 'öğrenilir' yazdım.Çünkü okuduğum makalelerde ezberlenmez,öğrenilir yazıyordu hep :D

wmaraci
wmaraci

Victoryksk Victoryksk Aracdk-Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)
Kitap okuyarak. Seviyeli kitaplar oluyor. Başta onlardan, daha sonra da kısa roman tarzı kitapları alıp bol bol okuyarak öğrenirsiniz. Kelime öğrenmekten çok cümlenin gidişinden, paragraftaki yerinden kelimenin ne olabileceğini tahmin eder hale gelirsiniz. Hiç anlamadığınızın altını çizer, sayfa veya bölüm bittiğinde ingilizce-ingilizce sözlükten bakarsanız çok iyi bir öğrenme olur sizin için.
Bunun dışında önemli kelimeleri el kartlarına yazabilir arada bakarsınız. Mesela benim lisedeki el kartıma yazdığım ilk kelime faucet-musluktu hala unutmam ;)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al