wmaraci reklam

Google Drive Sınırsız Depolama Hakkında

6 Mesajlar 1.746 Okunma
wmaraci reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Birkaç yıl önce ebay üzerinden Google Drive sınırsız alan hakkı satın almıştım. Edu mail olmasına gerek yoktu direk kendi gmail hesabıma tanımladılar.

Satın aldığım kişi önce beni Ekip Drive'ına ekledi. Daha sonra kendisini ise Ekip Drive kısmından sildi. Yani kullanıcı olarak sadece ben kaldım. Yinede hassas dosyaları yüklemiyorum. Genel anlamda başkasının eline geçse sorun olmayacak dosyaları Ekip Drive'ında uzun süredir sorunsuz tutuyorum.

Özellikle bunu satan arkadaşlar biliyordur, eğer ödeme yapılmaz ise bu ekip drive alanları siliniyor. Peki bu durum bana nasıl yansır yani ansızın birden bire bütün dosyalarımın kaybolması gibi bir ihtimal var mı? Yoksa öncesinden Google kullanıcı olarak bana bir bilgilendirme yapar mı?

wmaraci
reklam

JoshgunPRO JoshgunPRO Bilgi güçtür. Kimlik Onayı
  • Üyelik 21.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad J** E**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 60 / 142
  • Ticaret 9, (%100)
Benim öğrenci edu mailim vardı, 1 yıldan fazla kullanınca kapandı. Sanırım öğrenim süresi dolmuştu. 1 hafta önceden drive'a erişim kısıtlaması geleceğine dair bilgilendirme mesajı geldi. Birkaç gün önce başka forumda isme özel edu mail satıcısına rastladım, baya çok müşterisi vardı ben de satın aldım. Ne kadar "garantili" konuşsa da, kapanacağını biliyorum.
Bilgilendirme mesajı şöyle:
Please be aware that as of September 16th, 2019, for students who have not registered for a class, your student gmail accounts will be subject to restricted functionality.

These restrictions will not be applied if you have already registered for a class. For those who haven't registered yet, restrictions will be lifted 48 hours after registration.

Restrictions include, but are not limited to:

Only able to send email to or recieve email from college email addresses, including:
@valleycollege.edu
@craftonhills.edu
@student.sbccd.edu
@sbccd.edu
@sbccd.org
@sbccd.cc.ca.us
No usage of other Google Apps, including Google Drive and Google Sites
No usage of Office 365
If you have any data in Google Apps or Office 365 that you need access to, please be sure to download it or register before restrictions go into effect.

If you believe you are being restricted incorrectly, please contact the Admissions & Records office.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
JoshgunPRO Detaylı bilgilendirmeniz için teşekkürler. En azından haber vermesi önemli. Ansızın silinebilir diye düşünüyordum. Dediğim gibi hassas bilgi barındırmayan film, belgesel, program gibi şeyleri tutuyorum. Satış yapan kişi sanırım istediği gibi dosyalarımıza erişebiliyor.

JoshgunPRO JoshgunPRO Bilgi güçtür. Kimlik Onayı
  • Üyelik 21.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad J** E**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 60 / 142
  • Ticaret 9, (%100)
sworks Rica ederim. Satıcının dosyalarımıza erişebileceğini pek düşünmüyorum. Hesabımız hangi üniversite/koleje bağlıysa, onlar erişebiliyor. İki hesabımda da hesabınız x kuruluşunuz tarafından yönetiliyor diye bilgilendirme var. Kısaca, parasını verip almadığımız tüm işler sıkıntılı...
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Umutirhan Umutirhan Ares # Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 1958
  • Beğeniler 139 / 206
  • Ticaret 3, (%100)
Bende başka bir forumda satışını yapan kişiden almıştım 1 hafta sonra hesap patlamıştı. Parasını verip alsanız dahi sizi sistemden bir anda çıkarıp "yasak dosyalar barındırıyorsunuzdur ondan banlanmışsınızdır" diyip gönderiyorlar. Ben bu limitsiz drive olayına tamamen inancımı yitirdim ne yazık ki. Ya şahsi olarak gidip okul dekan / müdüründen böyle bir talepte bulunup alabilirsiniz ya da bu işe hiç bulaşmazsınız en garantisi bu şekilde olur (:
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

Canmemis Canmemis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Eticaret Site Yöneticisi
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** M**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Açık öğretim fakültesi öğrencisiyim sitesinden mail adresimi alfim ve şuanda onedrive kullaniyorjm hiçbir problemde olmadı
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al