wmaraci reklam
lidertakipci

Kargo firması sorunu

9 Mesajlar 2.276 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

taskirancemal taskirancemal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Fotoğrafçılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 123 / 60
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar, doğal fındık vb ürünlerin ezmelerini yapan bir firma kurduk. Üretim ve pazarlama çalışmalarını yapıyoruz şu anda fakat yaşadığımız en büyük sorun kargo firmaları ile anlaşmak. Kargo firmaları bütün sorumluluğu şube müdürlerine verdiği için gidip şube müdürü ile anlaşmak gerekiyor. Fakat bu müdürler de genelde gıda kargolarını kabul etmiyorlar. Kırılıp dökülme ihtimalini göze almak istemiyorlar. Sadece MNG kargo kabul etti fakat o da sabit kargo ücreti olarak 13.5tl gibi yüksek bir rakam teklif ett. Bifatura.com'un kredili kargo hizmetini alınca 7-8tl gibi bir rakama sorunu çözüyoruz fakat anlaştıkları kargo firması aras ve aras gıda taşımıyor. Bu konu ile ilgili bilgisi veya bir çözüm yolu bilen var mı acaba.

Youtube Kanalım http://youtube.com/c/cemaltaskiran
wmaraci
reklam

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Eğer probleminiz soğutma işlemi ise çözüm PolarXP, fakat kırılma gibi problemse hangi firma olursa olsun karşınızda muhatap bulabileceğinizi sanmıyorum. Bir dönem e-ticaretle uğraştım, kargo firmalarıyla özel anlaşma yapmak istedik. Hiçbiri bu konuda garanti vermedi. Değişik paketler sunmuş olsa bile bu sefer zararımızı karşılama konusunda çok uğraştıracaklarını öğrendik. Yani tek başına anlaşma yapmanız yeterli olmuyor. Alıcının tutanak tutturması gibi prosedürlerle işin içinden sıyrılıyorlar. Hadi hallettin diyelim bu seferde ödeme almak uzun sürüyor.

Kargo firmalarından beklenti yaratmak yerine siz kargo paketlerinizde geliştirmeler yapın. Veg&Bones firması cam kavanozda kemikli ilik suyu satıyor. Kargo kutularının içindeki köpükleri kavanoz şekillerine göre hazırlamışlar. Dışarıdan darbe gelip kırılma ihtimali çok düşük. Kargoda kırıldı diyen de görmedim hiç yorumlarında.

Ben cam ankastre ve evye ürünleri üzerine e-ticaret yaptım. Sağdan soldan köşebent ve beyaz eşyaların içinden çıkan tahtaları toplattım. Bunları paketleme yaparken destek olarak kullandım. Ayrıca �� (kırık kalp) gibi emojili komik stickerlar yapıştırdım her yüzeye. Çalıştığım süre boyunca hiç kırılma-hasar problemi yaşamadım.

Şuan son hatırladığım piyasadaki en uygun kargo anlaşması n11'e ait idi. Bifatura'nın çalışma mantığını bilmiyorum ama n11 üzerinden satış yapmanız kargo konusunda avantajlı olacaktır. Harici anlaşmalar gerçekten yüksek oluyor. Eğer gıda diye alınmıyorsa, ürün içeriğini farklı söyleyin. Böylelikle kargodaki çalınma riski de azalmış olur.

Başarılar dilerim.

iyi.

Acar Acar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
taskirancemal hocam eğer MNG ile çalışmak istiyorsan Kobitsa diye bir site var onlara ulaşıp MNG Kargo anlaşması istediğini söylüyorsun o da sana hangi şubelerle çalışacağını soracak şubeleri söylersin standart bir fiyat listesi üzerinden anlaşma yapmanı sağlıyor.

Şube müdürüyle falan uğraşmadan direkt bu şekilde anlaşabilirsin ben özel tasarım defter sattığım bazendefter.com web sitem için bu şekilde bir çözüm buldum.

Adamların websitesi: https://www.kobitsa.com.tr/

Örnek olması açısından verdikleri fiyatlar

Dosya: 5,12 TL
1-5 ds/kg: 10,91 TL
6-10 ds/kg: 14,66 TL
11-15 ds/kg: 16,63 TL
16-20 ds/kg: 22,28 TL

• Üyelik 13.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Fotoğrafçılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 123 / 60
  • Ticaret 1, (%100)
çok teşekkürler daha öncesinden bir tek zaten mng den olumlu dönüş alabilmiştik. şube müdürü fiyat olarak 13.75tl demişti. hemen dediğinizi inceliyorumç

wmaraci
wmaraci

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Birde şu firmaya bakın yeni girdiler sektöre, baya iyiler https://www.kolaygelsin.com/

• Üyelik 13.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Fotoğrafçılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 123 / 60
  • Ticaret 1, (%100)

Okeskin adlı üyeden alıntı

Eğer probleminiz soğutma işlemi ise çözüm PolarXP, fakat kırılma gibi problemse hangi firma olursa olsun karşınızda muhatap bulabileceğinizi sanmıyorum. Bir dönem e-ticaretle uğraştım, kargo firmalarıyla özel anlaşma yapmak istedik. Hiçbiri bu konuda garanti vermedi. Değişik paketler sunmuş olsa bile bu sefer zararımızı karşılama konusunda çok uğraştıracaklarını öğrendik. Yani tek başına anlaşma yapmanız yeterli olmuyor. Alıcının tutanak tutturması gibi prosedürlerle işin içinden sıyrılıyorlar. Hadi hallettin diyelim bu seferde ödeme almak uzun sürüyor.

Kargo firmalarından beklenti yaratmak yerine siz kargo paketlerinizde geliştirmeler yapın. Veg&Bones firması cam kavanozda kemikli ilik suyu satıyor. Kargo kutularının içindeki köpükleri kavanoz şekillerine göre hazırlamışlar. Dışarıdan darbe gelip kırılma ihtimali çok düşük. Kargoda kırıldı diyen de görmedim hiç yorumlarında.

Ben cam ankastre ve evye ürünleri üzerine e-ticaret yaptım. Sağdan soldan köşebent ve beyaz eşyaların içinden çıkan tahtaları toplattım. Bunları paketleme yaparken destek olarak kullandım. Ayrıca �� (kırık kalp) gibi emojili komik stickerlar yapıştırdım her yüzeye. Çalıştığım süre boyunca hiç kırılma-hasar problemi yaşamadım.

Şuan son hatırladığım piyasadaki en uygun kargo anlaşması n11'e ait idi. Bifatura'nın çalışma mantığını bilmiyorum ama n11 üzerinden satış yapmanız kargo konusunda avantajlı olacaktır. Harici anlaşmalar gerçekten yüksek oluyor. Eğer gıda diye alınmıyorsa, ürün içeriğini farklı söyleyin. Böylelikle kargodaki çalınma riski de azalmış olur.

Başarılar dilerim.

hocam n11 değil de internet sitem üzerinden satacağım için n11 gibi sitelerde satış 2. planda. Cam ürün olduğu için kırılıp dökülme riskini almak istemiyor kargo firmaları

• Üyelik 13.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Fotoğrafçılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 123 / 60
  • Ticaret 1, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Birde şu firmaya bakın yeni girdiler sektöre, baya iyiler https://www.kolaygelsin.com/

verdiği hizmeti tam olarak anlayamadım. sitelerinde çok fazla bir bilgi yok

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

taskirancemal adlı üyeden alıntı

verdiği hizmeti tam olarak anlayamadım. sitelerinde çok fazla bir bilgi yok

Kargo hizmeti, teslim alacak kişiye gps ile konum bilgisi sağlıyor anlık bütün kargo süreçlerini izleyebiliyor kişi, ayrıca gönderim ücretleri mngye oranla düşük.

Gıda ürünleri konusunda bi görüşün, ayrıca PTT de gıda ürünlerinin gönderiminde sorun çıkartmıyor.

• Üyelik 13.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Fotoğrafçılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 123 / 60
  • Ticaret 1, (%100)
teşekkürler hocam. bu gün en yakın kargo firmaları ile görüşeceğim. olumlu sonuç alamazsam bu tarz bir sisteme dahil olacağım. Dediğim gibi en düşük fiyatı bifatura vasıtası ile aras kargodan aldık fakat aras ürünümüzü taşımadı

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al