wmaraci reklam
lidertakipci

Forum Projesi (Oyun/Uygulama Geliştirme)?

28 Mesajlar 3.135 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ikodev ikodev Developer Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 321 / 320
  • Ticaret 19, (%100)
"oyunprogramlamaforumu" Ahahaha ya hocam :D En nefret ettiğim domain isimleridir oyunprogramlama.com, oyunprogramla.com hani isimden belli ediyor bir geleceği olmadığını zaten yukardada örnek vermiştim.. Elimden imkan gelse hem tr hem eng forum açmak istiyorum ama imkansız demesemde altından kalkamayacağımdan eminim..

Önceden sıfırdan türkçe eğitim dersleri çekiyordum YouTube üzerinden forumla beraber içeriklerde gitti. Bu olaya çok sinir olmuştum ve artık bir adım atmam gerektiğini düşünüyorum bilmiyorum gerçekten 11 yıldır oyun geliştiricisi olarak hiç bir kaynağın yeterli olduğunu düşünmüyorum ki bende zaten ingilzice kaynaklar üzerinden devam ediyorum

wmaraci
reklam

• Üyelik 08.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 321 / 320
  • Ticaret 19, (%100)
SEBTURKA Çok teşekkür ederim hocam beklediğimde buydu açıkcası çünkü önceden bütçeyi çok dert ediyordum "birazda normal olarak". Ama şuan bir imkanım var ve bunu hakkıyla coşturmak istiyorum

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Piyasada özellikle "Türkçe" rakipler olmadığı için haliyle çok çok büyük bütçelere gerek yok. Fakat içeriğinizi doyurucu ve yoğun tutmanız lazım. Eğer büyük bir rekabet olsaydi arkadaşlar da hak verecektir ki bütçe yetersiz diyecekti herkes. Yani bu sektör canlı ve büyüyen bir sektör. Piyasa bu konuda aç olduğu için az bütçeyle iyi yerlere gelmeniz mümkün. Özellikle harcamalarinizi dikkatli yapın, gereksiz şeylere harcama yapmayın. İcerik kraldır sözüne uygun hareket edin. Bir çok kişi zaten destekleyecektir sizi. İnşallah sektörde doyurucu bir yerlere gelir siteniz. Takipteyim başarılar.

Not: konu başlığını "Oyun Geliştirme forumu projesi" gibi bir şey yaparsanız daha çok üye merak edip bakacaktır. Başlığı değiştirin bence, daha çok destek ve fikir gelebilir
ikodev

kişi bu mesajı beğendi.

Fearles1453 Fearles1453 Bir umuttur yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WebCoder
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 251 / 250
  • Ticaret 26, (%100)
Öyle dedin güzel fikir 💡

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 321 / 320
  • Ticaret 19, (%100)
Mfa Çok teşekkür ederim hocam içimdekileri döktünüz vallahi. İlgilenen herkese teşekkür ederim.

Peki ya madem laf lafı açtı :) İsim ve forum script önerileriniz nedir? Xenforo mu, vbulletin mi yoksa bambaşka mı hiç şu en iyisi dediğiniz nedir? Tabikide her işe projeye göre değişir ama ben özellikle mobil uyumlu olsun istiyorum şart yani :)
Fearles1453

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 321 / 320
  • Ticaret 19, (%100)
Fearles1453 Ney için kime dediniz anlamadım hocam ama fikirin kendisi iyidir diyelim :)

Fearles1453 Fearles1453 Bir umuttur yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WebCoder
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 251 / 250
  • Ticaret 26, (%100)

edcsmile adlı üyeden alıntı

Mfa Çok teşekkür ederim hocam içimdekileri döktünüz vallahi. İlgilenen herkese teşekkür ederim.

Peki ya madem laf lafı açtı :) İsim ve forum script önerileriniz nedir? Xenforo mu, vbulletin mi yoksa bambaşka mı hiç şu en iyisi dediğiniz nedir? Tabikide her işe projeye göre değişir ama ben özellikle mobil uyumlu olsun istiyorum şart yani :)

Suan tabiki xenfore cok iyi bana göre ama ips forumda daha bi kaliteli diyebilirim

• Üyelik 08.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 321 / 320
  • Ticaret 19, (%100)
Fearles1453 Teşekkürler hocam bir inceleyeceğim ips yi benimde aklımda xenforo vardı bir git-gel plan yapıcaz artık

Herkese çok teşekkür ederim düşüncelerinizi paylaşıp ilgilendiğiniz için umarım her şey birbirimize bilgi kazandırmak adına olur :)

ramazayn ramazayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** U**
  • Mesajlar 614
  • Beğeniler 19 / 251
  • Ticaret 9, (%100)
İçerik konusunda sıkıntı çekmiyeceğinizi söylediğiniz için forumda içerikleri oturtunca bana bir yazın hocam yardımcı olmaya çalışayım farklı bir göz olarak :)

bymuratmis bymuratmis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web yazilim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 454
  • Beğeniler 64 / 116
  • Ticaret 16, (%100)
Bu kategoride takip edebileceğim bir forum daha olur merakla bekliyorum deneyimli bir kaç moderatör de bulun hocam 👍

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al