wmaraci reklam
lidertakipci

Polislik mantıklı mı sizce?

23 Mesajlar 15.349 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Yazardurur Yazardurur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 7 / 58
  • Ticaret 4, (%100)
lisans mezunuyum. şuan 7 bin polis alımı var sizce başvurmalıyım. Memnunum, rahatım yerinde diyebilen var mı acaba. Biliyorum 12-24 yoğun çalışma şartları var ama. Özel sektörde de 8-10 saatten aşağı çalıştıran çok az. En azından iyi maaşlı olarak yorulurum diyorum. Tavsiye verebilecek var mı.

wmaraci
reklam

ResitAkyol ResitAkyol Freelance.. Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci / Front-end Web
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 79 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
Çalışacağın şubeye göre değişir çalışma saatleri. 12-24, 12-36, birde sabah 8 akşam 5 standart memur tipi çalışma söz konusu (hafta sonu tatil ek görev, önemli bir olay vs olmadığı sürece ek olarak 8-5 dediğim olayda 5 bazen 6ya bazen 7ye sarkar belki ama sabah mesaiye başladığın saat değişmiyor :D polissin sonuçta çıkışın kısmet meselesi aniden bir olay gelir üssün senden bişey ister ne bileyim teknik bi şubede görevliysen bi arıza olur çıkışın işini ne zaman bitirirsen o zaman olur :)). Doğu görevini saymazsak büyük şehirde çalışman biraz daha yorucu olur ek görevler, devriyeler, nöbetler. Küçük şehirde çok bi sorunun olmaz fazla vukuat yok, klasik devriyeler, nöbetler vs. Tabii her mesleğin kendine göre alternatif zorluğu vardır. Mesela bir şehirde sürekli kalamaman gibi. Örneğin Sakarya'da minimum 5 yıl görev süresi var geçerli bir mazeret veya emir/görev gelmediği sürece sabit yerindesin, 8 yıla kadar kalma hakkı, 8 yıldan sonra ipka (kalmak istediğini belirtmen) vererek de kalmaya çalışabilirsin tabii ipka her sene kabul olmuyor. O yüzden binevi göçebe bir hayat sürüyor gibisin bu durum ilerde kurduğun aileyide etkiliyor iyi kötü. Saha görevlerinde can sıkıcı olaylar yaşanabiliyor vatandaşla uğraşmak kolay iş değil sabır gerektiren bi iş bazen çileden çıkabiliyorsun. Geri plan hizmetlerde görev alırsan belki kafan daha rahat olur en azından uğraşman ve sabır göstermen gereken şey sinirli, öfkeli vatandaş olmayabilir bu hizmetler nedir örneğin bilgi işlem şube müdürlüğü, muhabere ve elektronik şube şube müdürlüğü, kent güvenlik yönetim sistemi, siber suçlarla mücadele gibi gibi. Branş seçimiyle ilgili tam bir bilgi veremeyeceğim yanlış olmaması adına araştırmanda fayda var. Eğer polisliğe karar verecek olursan sana tek tavsiyem aile kurmadan önce doğu görevini aradan çıkarman olur kafan rahat olur. İlk 5 veya 10 sene yanlış bilmiyorsam yılda 20 gün izin hakkın dediğim süre dolduktan sonra ise yılda 30 gün izin hakkın var (normal resmi izin rapor vs hariç) Maaş açısından ise günümüz koşullarına göre en azından rahat geçinebileceğin bir maaş söz konusu özellikle bekarsan. Tabii maaştan cart kesintisi curt kesintisi illa oluyor ama bekar biri için para biriktirebileceği, evli ve genç biri içinde şuan yetebilecek düzeyde denebilir tabii görev yapacağın yerden yere de bu durum biraz farklılık gösterebiliyor. Doğu görevi yaparken yaptığın şehire göre (yani nasıl denir bilmiyorum ama karışıklık ve sıkıntı durumun yüksek olduğu yere göre diye tabir edersem doğru olur sanırım) ek maaş alıyorsun. Bunun gibi avantaj/dezavantajı olan iyi denebilecek bir meslek. Tabii bunların hepsi bir yana eğer sevemeyerek yapacağın bir meslek gibi gözüküyorsa girme içine emeklilik zamanına kadar canından bezersin bu sadece polislik için geçerli değil diğer meslek grupları içinde geçerli. Eğer katılmayı düşünürsen şimdiden bol şans hayırlı olsun

Eğer şeker hastası ve kalp rahatsızlığım olmasaydı şuan üniversitede yönetim bilişim sistemleri 2. sınıf olmak yerine pmyo 2. sınıf öğrencisi olurdum bunun içinde çabaladım fakat sağlık koşullarımdan dolayı ne askeri kolluk kuvvetlerine nede polis kolluk kuvvetlerine kabul edilmiyorum. :/ (yukarda söylediğim bilgileride babamdan dolayı biliyorum yani babamdan ve yaşantımızdan gözlemlediğim her şeyi açıklamaya çalıştım.)
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
Emir alirim yeni gelen komiser bisey diyince zoruma gitmez diyosan gir
jjoker1221

kişi bu mesajı beğendi.

mert29 mert29 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 133 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Tabi maddi geliride düşüneceksin ama önceliğin bu olmasın eğer gercekten sevmiş olsaydın polisliği bu soruyu sormazdın büyük ihtimalle. Babam da polis doğuda falan ailexe zorluk cektik. Batıda büroda calistigi halde ek gorevlere falan cagiriliyor il dısı, gece vs oluyor gencken güzelde 30 35 yasından sonra cekilmez oluyor. Her birimin zorluğu avantaji dezavantajı hep farklı ama tabi sen bilirsin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 7 / 58
  • Ticaret 4, (%100)
Pek isteyerek yapabileceğim bir meslek değil. Tarih mezunuyum. Şimdi oturup tarih çalışsam kpssde atanıp atanmayacağım belli değil. Yüksek alsam bile şans işi. Hadi atandım diyelim belkide 3-4 sene kaybedeceğim. Polislik olmadı diyelim. Normalde iş buluabilecek hiçbir yer yok. Bulduğun en iyi market işinde bile yine insanlarla uğraşmak zorunda kalacaksın. Hemde yarı maaşla. Uykusuzluk kalmaya alışığım lakin olaylarla uğraşma konusu tereddüt ediyor. Sigaram yok içkim yok. Alacağım 5k maaşla 3-4 senede evimi alabilirim. Hala web işleriyle uğraşara sermayeli bir şekilde ek gelir de elde edebilirim. Para olacağı için güzel bir yuva kurma şansı da yüksek. Emir alma konusuna gelirsek, özel sektör emirlerin en fazlasını veriyor. En azından polislikte her yere kalabalık bir şekilde giderek, olayı çözebiliyorsun. Belli bir yıldan sonra işin daha da rahatlıyor. Misal arkadaşım istanbulda görev yapıyor, oturmuyoruz diyor. Diğer arkadaşım erzincanda, gezecek vakit bile var diyor. Orta halli yerleri seçmek biraz daha iyi olacak sanırım. İşi bilen varsa detaylı konuşabiliriz, tavsiye verebilir. Sanırım işin artıları eksilerini götürüyor gibi.

Halo33 Halo33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 18 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Elbetts mantiklidir ama once kendini yoklaman lazim ben emir altina girebilirmiyim diye ayrica lisans mezunusun olurda nasip olursa polislik yukselme sansin var komiser başkomiser v.s.
Şuan disarda sivilde saglam bir isin meslegin yoksa askeriye ve polislik her zaman mantiklidir yaptigin isin karsiligini fazlasiyla aliyorsun

darkbelow darkbelow WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek sporcu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** Z**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 27 / 38
  • Ticaret 6, (%100)
emir altında çalışımak zoruna gıtmıyorsa tabıkıde bu devırde polislik ıyı

• Üyelik 19.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 7 / 58
  • Ticaret 4, (%100)
emir altında çalışmak sorun değil hocam. Burada emir altında çalışmasam ne olacak? dışarı da yine patronların emri altına gireceğiz, yarı fiyatına. Bakalım başvuracağım gibi. İnş hayırlısı olur.

trhava trhava WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek basın mensubu
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 26 / 35
  • Ticaret 1, (%100)
Hayırlı olsun şimdiden güzel iş ilk 3 yıl zor sonrası güzeldir.

Ucikibir Ucikibir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 20 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, öncelikle hayırlı akşamlar dilerim. Bence bu durumu Polis memuru olan bir arkadaşla görüşmek daha iyi olur çünkü herkes kendi işinde uzmandır ve kendi alanındaki işin nasıl olduğunu daha iyi bileceği için sana bu konuda daha detaylı bilgiler verebilir. Gerek çalışma saatleri olsun gerek diğer açıdan olsun sana açıklayıcı bilgiler verebilir. Ya da polislikle ilgili forum siteleri var oradan da kafana takılan soruları danışabilirsin. Şimdiden Allah yardımcın olsun. Allah her şeyi gönlüne göre versin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al