wmaraci reklam

Boombox Teması Manşet Problemi

10 Mesajlar 1.196 Okunma
wmaraci reklam

ahturkoz ahturkoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 111 / 60
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba Arkadaşlar,

Web Sitem de boombox teması kullanıyorum ve manşet alanı ile ilgili problem yaşıyorum. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Manşet kısmında ortalama 4 - 5 haber eklenecek alan var lakin bu alanların resim boyutları 1 tanesi mutlaka farklı boyutlarda.

Bu yüzden resim boyutlamasın da sıkıntı oluyor. İlk manşet boyutuna göre yaptığımda ikinci haber eklediğim zaman haber otomatikmen bir yana kayıyor (normal olarak) kaydığı sutun dikdörtgen olduğu için resim bozuluyor.

Bu alanı nereden değiştirebilirim. Bu manşet alanını nasıl kendi isteğime göre boyutlayabilirim veya oraya eklenti ile başka bir manşet alanı ekleyebilir miyim ?

Tema Demosu : https://boombox.px-lab.com/
Tema Yardım Dosyası : https://documentation.px-lab.com/boombox/home/

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Manşet kısmında ortalama 4 - 5 haber eklenecek alan var lakin bu alanların resim boyutları 1 tanesi mutlaka farklı boyutlarda.
Bunun için tüm görselleri aynı boyutta yapmanız gerekir. Temanız özelliği gereği o alanda görseli yeniden otomatik ölçeklendirecektir. Siz Blog detay sayfasında istenen boyutta ayarlayın görsellerinizi.

• Üyelik 21.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 111 / 60
  • Ticaret 1, (%100)
enerjiveguc

Merhaba görselleri otomatik boyutlandırıyor fakat otomatik boyutlandırırken küçülterek yapmıyor bu işi köşelerden keserek yaptığı için resimlerde kişlerin yüzleri çıkmıyor yada yazı yazdığımız zaman yazıların yarısı çıkmıyor.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Temanız sıkıntılı olabilir. Başka bir şablon kullanmayı denediniz mi? Temayı alt veritabınına kurup tekrar deneyin. Kurulum hatası da olabilir...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 111 / 60
  • Ticaret 1, (%100)
enerjiveguc bir kaç kişi ile konuştum bu temayı kullanan onlarda da aynı durum, tasarlayan kodlayan kişi bunu düşünemeden yapmış sanırım.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Genel bir durum ise, kurulum hatası diyemeyiz. document dosyasında mutlaka bununla ilgili açıklama-düzenleme vardır. yoksa kendi demo siteleri de aynı şekilde sorunlu olurdu. Document i iyi okumak gerek.

• Üyelik 21.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 111 / 60
  • Ticaret 1, (%100)
enerjiveguc kendi demo sitelerinde sorunlu aslında sadece her kutucuk ile ayrı tasarımlar yapmıslar. Demo daki manşet kısmına yeni bir haber eklendiği zaman kartal resmi olan haber sağ tarafa kayacak o sağ taraftaki resim kutusu dikdörtgen olduğu için üstten ve alttan kesilecek kartlaın sadece sarı gagası gözükecektir.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Anlıyorum da, aynı haberi neden kutudan kutuya geçiş şeklinde dizayn etmiş olsunlar onu anlamadım. Muhtemelen bir kutuda a kategorisinden 5 yayın, diğerinde b kategorisinden 4 yayın, diğerinde de c kategoriden 4 yayın gibi bir prensibi olmalı bunun. bir yayını 3 kutuda yayınlamak pek akılcı gelmedi. Document dosyasından konuyu iyice incelemeniz gerekiyor sanırım.

• Üyelik 21.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 111 / 60
  • Ticaret 1, (%100)
enerjiveguc Document dosyasını inceledim orada bunun değiştirilmesi ve düzenlenmesi ile ilgili bir bilgi bulamadım.

Manşet kısmını oradaki tüm kutucukları tek şekilde yönetebiliyoruz. Benim düşüncem eğer dosyalarından bu alanı bulabilirsem boyutlarını hepsini aynı yapmak istiyorum. Bulamazsam ise temada o alanı pasif yapıp kendim eklenti ile bir manşet alanı koymak istiyorum.

Şimdi düşüncelerim bunlar olabilirtesi ne kadar var bilmiyorum deneyip göreceğim.

Çok teşekkür ederim fikirleriniz için.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Rica ederim. Mutlaka esnek bir tarafı vardır temanın. Boombox dar konsept bir tema değil gördüğüm kadarıyla... Kolay gelsin.
ahturkoz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al