freelance iş ilanları

Site alırken nelere dikkat ediyorsunuz?

5 Mesajlar 548 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, elimde 4 domain var. Ana sitemle ilgilenmek istediğim için bu domainleri satmak istiyorum. Fakat bildiğim kadarıyla domain piyasası çok yavaş ilerliyor. İşsiz olarak hiç bir gelirim yok yani maddi ihtiyaçlarım var. Onun için domainlere site kurup biraz projelendirip site olarak satmayı düşünüyorum. En mantıklı ve hızlı olanı bu olur herhalde. Nelere dikkat etmem gerekir? Site satın alırken nelere dikkat ediyorsunuz genelde?

Elimdeki domainler bunlar. Nasıl değerlendirebilirim? Lütfen yol gösterin teşekkürler.

- newmotion.net
- faydali.org
- gez.xyz
- maddele.com

wmaraci
reklam

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1273
  • Beğeniler 445 / 444
  • Ticaret 61, (%100)
Merhaba, site kuracaksın en fazla 100 TL edecek değer mi hesabı siz yapın. Domain satışı ve site satışı işi çok emek ve uzun zaman istiyor, o yüzden sanırım hiç girmemen daha doğru olacaktır. Boş haliyle satmaya çalış domainleri derim. Ama varsa bir bildiğin ne ala, ben sadece piyasaya göre yorum yaptım, site satmışlığım yok, denemem olmuştu kimse almadı. Nakit 2.000 harcadığım siteye 500 TL verdiler, bende hediye ettim birine. Diyet sitesi idi. İyi forumlar.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1273
  • Beğeniler 445 / 444
  • Ticaret 61, (%100)
Bu arada kısa cevabım şu : site alırken spam olmayan ve da pa sına bakıyorum, ben şahsen en az 8 yaşında ve pa 'sı 40 + olanı alırdım.

Winman Winman Guzelbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 1780
  • Beğeniler 329 / 328
  • Ticaret 48, (%100)
Banı veya harhangi bir cezası var mı yok mu
Pa ve da değerlerine
Domainin uzantısına, ileride daha iyi fiyata satılır mı gibi gibi. O domainlerden en iyisi faydalı olan diğerleri pek para etceğini sanmıyorum. Daha iyi domainler seçmen lazım akılda kalıcı keyword veya jenerik. Eğer hitlendirmek için seo bilgin varsa gir derim yoksa hiç bulaşma artık hit almak çok zor oldu. Kaç senelik siteler bile zor alabiliyor

wmaraci
wmaraci

ilkeg ilkeg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 5 / 50
  • Ticaret 0, (%0)
açıkçası altından kalkabiliyor muyum ona bakarım. Her geliri olan siteyi iyi gidiyor diye almam

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al